Skocz do zawartości

[c++]biblioteka MySQL++


sazian

Polecane posty

Witam,

mam do napisania program pod windowsa ale że na to paskudztwo już patrzeć nie mogę postanowiłem napisać program po linuxem a później tylko go przekompilować pod winde

niestety pojawił się mały problem

program musi łączyć się z bazą MySQL, postanowiłem do tego celu wykorzystać bibliotekę MySQL++

no i oczywiście pod moim ubuntu działa bez żadnych problemów a pod windom odmawia współpracy

 

 

program jest pisany w wxWIDGETS który posiada własną bibliotekę do obsługi baz danych przy pomocy ODBC ale tego nie udało mi się uruchomić ani pod windowsem ani pod linuxem

 

wiecie może jak zainstalować tą bibliotekę(MySQL++) pod windowsem ??

a może znacie jakieś inne ciekawe biblioteki między platformowe ?? - biblioteka qt odpada program będzie wykorzystywany komercyjnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ma być komercyjny program to może warto trochę zmienić tok myślenia?

 

Niech program samodzielnie nie wykonuje zapytań do bazy danych, bo ewentualny użyszkodnik może dość łatwo odczytać hasło do bazy lub zmodyfikować wykonywane zapytania. Aplikacja niech wysyła np. do skryptu PHP odpowiednie żądania, a w tym skrypcie już będą odpowiednie zapytania.

 

I jeszcze możesz w ostateczności przekonać pracodawcę do webowego interfejsu (czyli wszystko robisz "po staremu" jako stronkę).

 

Albo spróbuj wykorzystać moduł Pythona do MySQL'a, http://www.devshed.com/c/a/Python/MySQL-Co...-With-Python/1/ - zawsze Twoja aplikacja może odpowiednimi funkcjami uruchomić skrypt Python'a, albo całą aplikację napisz w Pythonie, bo w sumie wxWidgets też możesz z poziomu tego języka używać (pyWx) - to chyba najprostszy sposób - program jest bardziej przenośny i wersja na Win będzie się tym różniła, że dołączasz portable Pythona z modułem do MySQL. Chyba, że już masz w C++ dużą część programu napisaną, to rzeczywiście lepiej będzie pomyśleć nad C++'owym rozwiązaniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włamaniami nie ma co się przejmować

ma to być skrypt do użytku wewnętrznego bez wyjścia na świat, sam program ma przyspieszyć zapisywanie pewnych informacji - obecnie są zapisywane na kartkach i trwa to bardzo długo

 

php raczej odpada dlatego że ma to być szybka nawalanka czytnikiem kodów kreskowych(prawie jak cs :D ) więc php może działać za wolno

 

w Pythonie raczej wolałbym nie pisać, nie znam języka

więc wolałbym żeby to była jakaś biblioteka do c++ tym bardziej że chciałbym trochę się poduczyć tego języka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać głupota ludzka(czytaj moja ;) ) granic nie ma ;)

przecież mogę skorzystać z libMySQL

program kompiluje się pięknie pod winde i ubuntu

ale jak zwykle jest pewne ale

program uruchamia się pobiera dane z bazy ale przy wczytaniu do grid'a są pewne problemy

tekst wczytuję tak

TextBuffer.Printf(wxT("%s"),res[0]); // najpierw do zmiennej wxString
Grid1->SetCellValue(i,0,TextBuffer); // i do grida
printf("%s ",row[0]); // no i do konsoli

i teraz pod ubuntu:

do grida wczytywane są krzaki

w konsoli są prawidłowe wartości

pod win:

błąd krytyczny system windows zakończył działanie programu

w konsoli czysto (żadnych wyników/komunikatów)

 

macie może jakieś pomysły jak to wczytać ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...