Skocz do zawartości

[DELPH] Sterowanie aparatem cyfrowym


superbzyku

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Mam w planach zrobić sobie podstawkę obrotową z silnikiem krokowym na którą będzie wycelowany obiektyw aparatu cyfrowego - wszystko podłączone do PC (LPT - podstawka, USB aparat).

 

Zasada jest prosta co kilka stopni obrotu aparat robi zdjęcie n.jpg po pełnym obrocie z pojedynczych obrazków zrobić chcę sobie film (będzie przedstawiał przedmiot z "każdej strony")

 

Program chcę zrobić w Delphi.

 

Pomyślałem o zastosowaniu kamerki internetowej, ale jakość słaba więc zastanawiam się nad aparatem cyfrowym, tylko nie mam pojęcia w jaki sposób takowy aparat sterować i pobierać na bieżąco obraz (a co dopiero ustawianie przybliżenia...)

 

Piszę do szanownych kolegów przed zakupem aparatu w nadziei że ktoś może mieć gotowe rozwiązanie/wskazówki do konkretnego modelu. Interesowało by mnie coś nie drogiego bez bajerów (fotografowane obiekty będą miały max 20x20cm).

 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to da się podłączyć część aparatów jako "kamerkę internetową".

Dawno o tym czytałem, więc może mam błędne informacje.

Generalnie: Google + "digital camera webcam". Póżniej już sobie to obsługujesz w DirectX, albo przez DSPack dla ułatwienia ;)

Obrazek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...