Skocz do zawartości

[FORTRAN] nietypowa obsługa std I/O


ktoś

Polecane posty

W fortranie strumienie wejścia i wyjścia zachowują się jak pliki otwarte w trybie FORMATED z dostępem bezpośrednim. Zazwyczaj istotnie jest to, o co chodzi, jednak mnie interesuje uzyskanie dostępu do standardowego wejścia i wyjścia w trybie UNFORMATED z dostępem sekwencyjnym / BINARY / STREAM / cos tego typu

 

Dlaczego? Bo dane nie muszą być pobierana z klawiatury... Chcę zmontować potok, w którym strumień wyjściowy jakiegoś programu jest przekierowany na standardowe wejście mojego, a po wykonaniu jakiejś operacji mój program wyśle przekszatałcony strumień na std out, przekierowany z kolei na wejście jeszcze czegoś innego.

Chcę mieć dostęp do danych bajt po bajcie, wliczając w to białe znaki. Dopiero znak końca pliku powinien być traktowany nieco inaczej.

 

Pytanie brzmi: jak to zrobić? Otwierając plik dysponujemy instrukcją open, którą da się ustawić tak, aby pod otrzymanym uchwytem znalazł się strumień. Jednak std I/O/Err w momencie uruchamiania programu już są otwarte. Da się to jakoś rozwiązać/obejść? Nie chcę używać "wtyczek" pisanych w c/cpp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...