Skocz do zawartości

[C++] podstawy... i co dalej?


kolusek18

Polecane posty

witam wszystkich fachowcow c++! (fachowiec = ktos bardziej wtajemniczony niz ja wink.gif)

jestem poczatkujacym "programista". obecnie bawie sie w c++. poznalem juz podstawy (petle, instrukcje starujace, tablice, liznalem troche klasy itp.) i zastanawiam sie co dalej? za co powinienem sie teraz wziac? moze jakies biblioteki graficzne(oczywiscie pewnie na poczatku beda to proste rzeczy)? jak tak to jakie i czy zna ktos jakies miejsca w sieci(najlepiej polskiej) gdzie sa jakos ladnie opisane lub jest jakis kursik po jakiejs? podpowiedzcie mi troche. mam symfonie c++. oczywiscie caly czas ja czytam, ale troche nie podoba mi sie jak to jest wszystko przedstawiane. te przyklady sa bezsensowne. juz wole jakies dzialania matematyczne robic w c++ uczac sie go, niz przerabiac przyklady z symfonii. podobaja mi sie bardzo arty o grafice na tej stronie, lecz widzialem tylko do Delphi (a moze jakies pominalem??).

licze na Wasza pomoc wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w czym chcesz byc dobry. Jeśli interesujesz się grafiką to powinieneś wybrać jedna z bibliotek graficznych i próbować się jej uczyć. Ja polecam OpenGL.W dziale katalog stron znajdziesz linki do stron z kursem OpenGL-a w C++, bo na razie jeszcze nie ma go na naszej stronie.
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształć się do Twoich potrzeb. To najlepsza droga do determinacji. Masz potrzebę napisać jakiś program to go napisz, i kształć się jak najbardziej w tym kierunku. Jeśli interesuje Cię jak powstają gry, to nic nie stoi na przeszkodzie byś się tego pouczył, dobrym źródłem podstaw są książki, bo mają to krok po kroku dość prostym językiem napisane jak coś zrobić krok po kroku, jak załapiesz te podstawy to bardziej zaawansowane kursy/tutoriale znajdziesz w internecie, z przykrością należy przyznać, że na zagranicznych stronach w większości są te bardziej zaawansowane, a nie na polskich, mi oczywiście to nie stoi na drodze bo angielskiego się uczę od przedszkola :] Tylko nie kupuj takich książek jak np. Ćwiczenia praktyczne, bo to praktyczynie prawie nic nie daje, nawet nie piszą jak obsługiwać pliki, jak już to coś w stylu Vademecum Profesjonalisty (mowa ciągle o Helionie wink.gif ). No cóż, powodzenia wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...