Skocz do zawartości

[Delphi] ListView (vsReport)


ktoś

Polecane posty

Mam drobny problem z komponentem listview:
lista jest podzielona na 2 kolumny. W jednej kolumnie (caption) są adresy IP, a w drugiej (subitem) nicki

Problem polega na tym, że muszę:

1) w jakiś sposób odczytać zawartość drugiej kolumny i przypisać do zmiennej łańcuchowej(indeks znajduje się w zmiennej całkowitoliczbowej)
2) w jakiś sposób przeszukiwać listę w/g drugiej kolumny


Możecie podać jakieś fragmenty kodu?
Choćby 1 linię...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] 1) w jakiś sposób odczytać zawartość drugiej kolumny i przypisać do zmiennej łańcuchowej(indeks znajduje się w zmiennej całkowitoliczbowej) [/quote]
Na ta chwilę podam odpowiedź na pierwszy problem, postarm sie tez na drugi problem , coś mi chodzi po glowie ale musze siegnąc do magicznego klawisza F1
ponizej kod; ewentulany komentarz w kodzie...
Dodatkowo aby Ci to dobrze chodzilo ustwa własciwość RowSelect listy na true
[code=Delphi]
var
Form1: TForm1;
idKolumny:integer;
implementatioBB
_CBBYHLKY]PXĘ[&ŚV7Bf Ć7DFVÓDĆ7DFVÓŚFVvW#Ś&Vv1ŃY
ą
ąŃĄ4(1Ń%Ń1ŃYew1.Selected;
//wyskocz jesli klknięto w pusty wiersz
i][O[[[^]B]Z[[HY'w7ŚVŚw7ŚRŚW7BćvR{666v666FŚVććVŃQ1Ń%Ń4(1
Ń1Ń%Ń
Ń4(źąmna druga- odczytywana \"recznie\"- z zadanego indeksu
La[[S][KX][[NBX][śĆśćV6rFćVśVćRćR&vVŚRFĆśV4(ź-ąŃ1ŃY
ą
ąŹĄMer: TObject;Column: TListColumn);
Label2. Caption:=ListIteKX][[Y[[WNB[BBYHLKfWs6V6Ć66VćFW#D
&ŚV7C6VDĆ7D6VŚ4(-ą
ą%4)4( [/code]

pozdrawiam oksal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurce juz to mam znaczy sie odpowiedz na drugi problem
wzbogac sekcje var o
[code=Delphi]
var
Form1: TForm1;
idKolumny:integer;
kierunekSor[XN[YLNBvŹęghuzZaBYHLKY]PJ[X][LKFVÓ#DĆ7DFVÓFFFVvW#f\"6&SFVvW\"E4(%Ń4)4(-ąŃĄ4(
:= kierunekSortowania*CompareText(Item1.Caption,Item2.Capt[CB[HY[BHHY[[HHNBHHYgVćV6'Fvć6&UFWBFVÓ7V$FV5śFVÓ\"7V$FV5t4(4(4) [/code]
powinno chulać

pozdrawiam oksal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, zaraz! Ja nie mam nic sortować!

Chyba źle się wyraziłem w pierwszym poscie... więc spróbuję jeszcze raz, trochę jaśniej.

lewa kolumna ma caption := adres IP, a prawa klumna caption := nick
Wywołana jest jakas_procedura.
Zmienna indeks : integer; ma wartość określoną przez wcześniesze polecenia. (np. indeks := strtoint(edit1.text) )
Teraz trzeba zapisać do zmiennej lancuch : string; tekst, który został przypisany do kolumny NICK na pozycji[indeks]

Tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Sortowanie listy jest wręcz niewskazane, ponieważ spowoduje zmianę kolejności poszczególnych pozycji.


drugi problem jest podobny... właściwie taki sam jak pierwszy. Tj. jak będę wiedział, jak sobie poradzić z pierwszym, to i z drugim nie będzie problemów. Kwestia chyba 3 linijek...

Z góry dzięki biggrin.gif

ps: [quote] coś mi chodzi po glowie ale musze siegnąc do magicznego klawisza F1 [/quote] złośliwy jesteś. :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="ktoś"]
lewa kolumna ma caption := adres IP, a prawa klumna caption := nick
Wywołana jest jakas_procedura.
Zmienna indeks : integer; ma wartość określoną przez wcześniesze polecenia. (np. indeks := strtoint(edit1.text) )
Teraz trzeba zapisać do zmiennej lancuch : string; tekst, który został przypisany do kolumny NICK na pozycji[indeks]

Tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Sortowanie listy jest wręcz niewskazane, ponieważ spowoduje zmianę kolejności poszczególnych pozycji.


[quote]
Sortowanie nic Ci nie zmieni w danych (no chyba ze nie rozumiesz idei sortowania) . Wystarczy odpowiednio wykoprzystac informacje ktora niesie w sobie wslasciwosc licznika listy... Jak by niebylo masz tu przklad wykorzystania list (TListItem- pochodna TList) Odczyt konkretnej danej to Ci podalem
patrz
[code=Delphi]
.....ListItem.SubItems.Strings[0]; //lub inna wartosc ronaHB [/code]
Inaczej mowiąc sortowanie wyjasni kilka problemow jakie mozesz napotkac. np uzytkownik zarzada posortowania malejacego czyli od Z do A dla dowolnej kolumnu...
PS
Chyba ze czujesz sie urazony "rozwynieciem problemu" to przepraszam.. ale jezeli skorzystasz kiedykolwiek z sortowania w TListView to wspomnij komu to zawdzieczasz....A tak poza tym zdaje się HNB ma super maskymę (przynajmniej tak kiedyś mial w przeciwienstwie do Wosiedem " walnij się w ryj":)))) "nie zadwaj pytan tylko sam staraj sie je rozwiazac"
Wniosoek: w tym momencie jestem zlosliwy

pozdrawiam oksal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...