Skocz do zawartości

[Delphi] Lista autuzupełnień


Force

Polecane posty

Chce zrobić coś takiego w richedit, że jak się naciska kropkę to pokazuje się taka lista możliwych rzeczy (autouzupełnienie, trzeba w końcu własne IDE zrobić :D) i jak się naciska kolejne klawisze to się zmniejsza ich lista i lista się przesuwa aby być pod kursorem. I teraz mam takie problem: Wyszły mi dwa możliwe rozwiązania:

- Listbox, , jego wadą jest to, że jak mu zmieniam Left i Top to wychodzi taki efekt trzaskania, przez ułamek sekundy przy każdej zmianie widać go w lewym górnym rogu richedita po czym się dopiero pojawia gdzie trzeba

- druga forma z listboxem co ustawiam jej Left i Top, problem jest że nie wiem jak ją uwidocznić aby na nią focus nie przeszedł, no i jak ustawie style na None to nie ma w ogóle ramki, a jak ustawia na inny to ta belka na górze jest, a milej by było jakby jej nie było.

Studiowanie kodu SynEdit-a jest ciężkim przeżyciem bez efektów, ma zbyt zawiły kod aby wynaleźć jak to jest zrobione (przynajmniej dla mnie). Może ktoś coś takiego zrobił, lub też wie co zrobić z tymi mymi powyższymi problemami? Albo ma inny pomysł?

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...