Skocz do zawartości

[winapi/c++] common dialogs


muchomorek1993

Polecane posty

mam malutki problemik, mianowicie chcę zrobić dialog otwierania pliku no i wyskakuje mi błąd, że OPENFILENAME undeclared. Może trzeba dolinkować jakeś biblioteki?

 

[edit]

udało mi się rozwiązać pierwszy (Force thx) problem. Było w mdsn ale mi by się przydał kurs obsługi tego czegoś...

jak w podtemacie mam problem z otworzeniem bitmapy, nie wiem jak podać ścieżke ktoś może dać przykład?

 

Czy da się otworzyć inną aplikację z poziomu innej aplikacji? Chodzi mi o coś w rodzaju programiku w tray'u który po kliknięciu ppm podaniu w okienku dialogowym ścieżki w menu kontekstowym pojawia się nowa pozycja po kliknięciu na nią uruchamiamy program. Coś typu:

 

---------------------

Dodaj program

---------------------

Uruchom winampa

---------------------

Exit

---------------------

 

jak takie coś zrobić? traya umiem zrobić ale nie wiem jaka funkcja odpowiada za menu kontekstowe traya i jak otworzyć za pomocą mojej aplikacji inną aplikacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DeVie treść błędu jest prosta: OPENFILENAME undeclared first use this function

 

no a w kursie który czytałem {dark cult of c++} nie pisze chyba, żeby dolinkować jakiegoś liba albo wkleić nagłówek.

 

całego kodu nie dam troch ę za długi :D

 

BOOL CALLBACK DlgProc(HWND hwnd, UINT Msg, WPARAM wParam, LPARAM lParam)
{
switch(Msg)
{
  case WM_COMMAND:
         {
OPENFILENAME ofn;
char sNazwaPliku[MAX_PATH] = "";

ZeroMemory(&ofn, sizeof(ofn));
ofn.lStructSize = sizeof(ofn);
ofn.lpstrFilter = "Pliki tekstowe (*.txt)*.txtWszystkie pliki*.*\";
ofn.nMaxFile = MAX_PATH;
ofn.lpstrFile = sNazwaPliku;
ofn.lpstrDefExt = "txt";
ofn.Flags = OFN_FILEMUSTEXIST | OFN_HIDEREADONLY;
if(GetOpenFileName(&ofn))
{
 WczytajPlik(sNazwaPliku, hEdit);
}
                          break;
                        }
                }
         }
                        break;
  default: return FALSE;
}
return TRUE;
}
}

 

myślałem, ze nie trzeba dawać kodu bo pewnie trzeba coś dołączyć i odrazu mi powiecie :D

 

// używaj kolorowania składni - sazian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz ?

Takich pytań nie zadaje się na forum, bo to często poruszany temat. Wystarczy, że poszukasz na google. Więcej czasu tracisz na to forum, niż na znalezienie odpowiedzi. Wpisz np.: c++ uruchomić inny program. No i masz odpowiedź. No ale sądząc po roku produkcji z Twojego nicku można wywnioskować, że jeszcze do tego nie dojrzałeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...