Skocz do zawartości

[BCB / C++] Problem z libcurl


Darek_C++

Polecane posty

Bezskutecznie dwa dni próbuowałem skorzystać z curl w programie pisanym w Borland C++ 6

 

Robię to w ten sposób:

- pobrałem bibliotekę Win32 2000/XP 7.16.4 libcurl Daniel Stenberg 447 KB ze strony http://curl.haxx.se/download.html

- do katalogu C:\Program Files\Borland\CBuilder6\Include dodałem katalog curl z plikami nagłówkowymi h

 

Następnie tworzę nowy projekt - program w nim dołączam #include <curl/curl.h>

w kodzie mam tylko:

CURL *curl;

CURLcode res;

curl = curl_easy_init();

 

W katalogu gdzie powstaje exe umiesciłem DDL: libcurl-4.dll

oraz libcurl.a,libcurl.la,libcurl.dll.a które to dodałem do projektu Project->Add to Project...

 

i niestety pojawia się błąd:

[Linker Error] Unresolved external '_curl_easy_init' referenced from C:\PROGRAM FILES\BORLAND\CBUILDER6\PROJECTS\MOJE\INNY\TEST\CURL\UNIT1.OBJ

 

 

Sprawdzałem występowanie funkcji za pomocą polecenia: impdef libcurl libcurl-4.dll i w pliku definicji funkcje oczywiście są.

Próbowałem też z tworzeniem biblioteki lib z dll'ki za pomocą : implib -c -f libcurl-4 libcurl-4.dll powstaje 6kb plik libcurl-4.lib ale jego dodanie do projektu nic nie pomaga i nadal jest błąd:

[C++ Warning] Unit1.cpp(26): W8004 'curl' is assigned a value that is never used

[Linker Error] Unresolved external '_curl_easy_init' referenced from C:\PROGRAM FILES\BORLAND\CBUILDER6\PROJECTS\MOJE\INNY\TEST\CURL\CURL2\UNIT1.OBJ

 

Proszę o pomoc jak poprawnie korzystać z libcurl ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...