Skocz do zawartości

Omega w Delphi 2006


Aydamusek

Polecane posty

Chciałbym zainstalować Omegę pod Delphi 2006 - niestety próba ończy się niepowodzeniem. byłbym wdzięczny za pomoc. Podczas próy instalacji korzystałem z Omegi 0.93 i zawartego w niej pakietu Omega7.dpk

Niestety nigdzie nie znalazłem instalatora pakietu dla mojej wersji Delphi

A oto lista błędów:

[code=Delphi]
[Pascal Error] DirectDraw.pas(177): E2154 Type 'IDirect]XINYY[[^][H[Y[X[&V6&@66W'&%F&V7DG&r2BS#SBGRb33ŃMąŃąąiant record
[Pascal Error] DirectDraw.pas(194): E2154 Type &NQX]XINYY[[^][H[Yf&B&V6&@66W'&%F&V7DG&r2#S#SB%ŃMąŃąowed in variant record
[Pascal Error] DirectDraw.pas(213): EMMH NQX]XINYY[[^][HBĆĆvVBf&B&V6&@66W'&%F&V7DG&r2SQ%ŃMąŃn - not allowed in variant record
[Pascal Error] DirectDraw.Ę
NMNLMMH NQX]XINYY[[ŚFćBĆĆvVBf&B&V6&@66fFW'&%Ń
ąąDXCommon.pas'
[/code]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Delphi2005 nastapily duze zmiany jesli chodzi o komponenty, nie spotkalem sie aby dalo sie zainstalowac jakis komponent pod starsza wersje. A moja proba przerobienia komponentu(nie pamietam juz jakiego) na D2005 zakonczyla sie porazka. Wiec Omega7.dpk na 99.99999999999999999999999999% nie uda ci sie zainstalowac pod D2006
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A ma ktoś jakiś kursik SDLa w Delphi? :> Albo namiary na jakąś książkę również z przykładami w Delphi? Bo szukam i wyguglać nie mogę. W ogóle to ja nie mogłem żadnego nawet w C++ znaleźć, w końcu na gamedeva wszedłem wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to odpalić? :> Bo się od 2 dni męcze, a tam tylko przykłady dla Cepa. Zrobiłem sobie prosty kodzik:

[delphi][/delphi]

To mi wywala Runtime'a :/ Przykłady są na tej stronie bardzo dobre, i mniej więcej rozumiem o co chodzi (jak Polak Czecha) ale nie mam pojęcia jak to w ogóle zacząć :/ Pewnie trzeba coś zainicjować czy jeszcze coś...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że trzeba zainicjować:
SDL_Init(SDL_INIT_EVERYTHING); // to zainicjuje wszystko
Weź no czytaj ten kurs od początku tongue.gif
Po zakończeniu pracy trzeba finalizować:
SDL_Quit;

Żeby coś narysować najpierw tworzy się powierzchnię podstawową typu chyba PSDL_Surface, później następną powierzchnię, na którą wczytujesz obrazek i wszystko się wyświetla... to jest w kursie napisane (2 pierwsze tutoriale).

Jeśli chcesz pascalowy przykład jak to w ogóle uruchomić to poszukaj gdzieś na tym forum był konkurs na Wormsy i tam powinna być do ściągnięcia moja gierka (kod źródłowy)... co prawda nie da sie grać, ale samo uruchomienie SDLa znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...