Skocz do zawartości

kotek900i

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kotek900i

 • Ranga
  Nowy na forum
 1. kotek900i

  Pierwszy Program

  @xevil21 dziękuję za pomoc Błąd udało mi się wyłapać też w innym programie, który pisałam. W tym pierwszym "Kalkulatorze' nic nie pomogło, więc przepisałam to jeszcze raz w nowym i zadziałało. Teraz już znacznie zgrabniej mi to idzie. @olesio tak, to był mój pierwszy programik. Mimo wielu prób kompilacji - różnymi kompilatorami, wszystkie wyrzucały błąd i nie poprawiały. Nawet podany przez Ciebie JEDI. Problem w programie nie rozwiązał się, zaś po napisaniu go jeszcze raz takiego samego wszystko pięknie się kompilowało. Uznam, że Pascal źle mnie ocenił i nie chciał współpracować.
 2. kotek900i

  Pierwszy Program

  Taką konstrukcję też próbowałam, przed tą podaną wyżej. Niestety w żadnej ani w moim powyższym poście, ani twoim, ani jeszcze: zmienna d nie jest widziana przez program, albo pętla jest powtarzana bez końca - wtedy program "niby" nie widzi żadnych błędów.
 3. kotek900i

  Pierwszy Program

  Zapewne w każdy pamięta swój pierwszy program Pascalu. Dla mnie nastała ta chwila dość nie dawno, zaś ostatnio zrodził się pierwszy programik. Mimo dumy, chciałam go rozbudować. Niestety mimo wielu prób, okazały się one nieudolne. Program albo nie widzi 3 zmiennej (w ogóle jej nie odczytuje), albo nie zezwala na konstrukcję Walczyłam z tym 4 dni, lecz nie udało mi się odkryć powodu. Mam nadzieję, że pomożecie Laikowi w skorygowaniu minionego błędu. Bądź naprowadzicie mnie na tyle bym samodzielnie go rozwiązała (UWAGA jestem dość wielkim Laikiem, ale czytałam poradniki odnośnie Pascal'a).
×