Skocz do zawartości

problem z winXPprof


ktoś

Polecane posty

Mam winXP, i nierozwiązywalny dla mnie, duży, bardzo uciążliwy, i niesamowicie wk******ący problem.

Komputer potrafi mi się zawiesić nawet kilkanaście razy dziennie, a przed chwilą miałem 3 zawiechy w 4 minuty :cry: . Jeszce nigdy nie pracował bez zawiechy dłużej niż tydzień.
Szczególnie często sięto [b]zdaża

Co może być przyczyną? A, mój komputer nie jest wyjątkiem. Przy innych też są tego typu problemy. Za to 98 nie zawiesił się od ponad roku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Co może być przyczyną? A, mój komputer nie jest wyjątkiem. Przy innych też są tego typu problemy. Za to 98 nie zawiesił się od ponad roku. [/quote]
Moze jakies szczegoly, konfig Twojego kompa i kompow potwierdzajacych Twoja regule wink.gif

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zrobić tak:
-Format partycji systemowej
-Install Wina XP
-Instalacja Service Pack 2

Robię tak i nigdy mi się nie zwiesił jeszcze windows od około 4 tyg. i nawet wirusów jako tako nie ma. Naprawdę bardzo dobre rozwiązanie to jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem chyba dokładnie ten sam problem,
mój sprzęt:
AMD Athlon XP 1800+ (1538 mHz)
GeForce2 MX 400

tuż przed resetem cały obraz się zawieszał, ruszał się tylko kursor myszki,
a po paru sekundach samoczynny reset

po włączeniu kompa i sprawdzeniu błędów pisało, że winny jest sterownik do moje karty graficznej

więc zainstalowałem jakiś nowy od kumpla do GeForceów i teraz zamiast reseta obraz znika na sekunde i pojawia się na nowo i można znowu pracować

na 98 tak jak Ty, nie miałem żadnych problemów

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tak powiem (wiem ze to ma niewiele wspólnego z tematem) że komp mi się ciągle wieszał pod Win98 mimo to nie zmienialem, później jak dokupiłem dysk 120GB to sobie zainstalowalem XP bez żadnego SP-ka i dość rzadko mi sie zawieszał, ale po jakimś tygodniu zainstalowalem Slackware 10.1 i problem wieszania znikł na zawsze (no może się 2 razy zdarzyło wink.gif )

Ale na temat,
1. zainstaluj wszelkie krytyczne aktualizacje systemu
2. przejrzyj i powywalaj niepotrzebne programy bo gdy jest ich za dużo mogą sobie wzajemnie szkodzić (a tym samym systemowi)
3. Przeskanuj system pod względem obecności jakichkolwiek spywarów, keylogerów, trojenów, wirusów (bakterii i grzybów wink.gif )
4. Zrob ScanDiska
5. Sprawdz podzespoły komputera specjalnymi programami diagnostycznymi bo to wcale nie powiedziane ze to TYLKO przez XP masz takie problemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywirus pracuje non stop, czasami jeszcze włączam skanowanie pamięci i autostartu.
Aktualizacje mam automatyczne.
Nie ma konfliktów sprzętowych.
Programy sobie nie przeszkadzają.
Bezpośrednio przed xp miałęm zainstalowany 2000 nie przypominam sobie problemów z programami

Procesor ADM sempron 2400+
256 MB ram
grafika radeon 9550

A jeszcze jest takie coś, że jak nie ma połączenia z siecią bezprzewodową, to zawiesza się do czasu pojawienia sie sygnału. Tak sie dzieje od czasu zainstalowania sterowników karty bezbrzewodowej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł, to bym zmienił. Tylko że [b]kożystam z oprogramowania, które pod żadnym inym systemem nie działa.
:-/

Chyba przetestuje ten cały Slackware, zobaczę czy pomoże.

ps: macie jakieś fajne wirusy? Mam ochotę wysłać maila do usera "Bil Gej(ts)" tongue.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...