Skocz do zawartości

Problem ze sprzetem PC --> TV


Gość

Polecane posty

A teraz jasniej wink.gif Jakis czas temu podlaczylem sobie televior : Przelecialem chyba przez wszystkie PALe i inne kodowania, szukalem i testowalem programy do tego ale wiekszosc o ile nie wszystkie ograniczaly sie do ustawien tego co daje winda. No odrazu mowie ze TV jest kolorowy.

Ja sie tam nie znam ale mysle ze problem polega na braku translacji kodowania komputerowego RGB na televizyjne VHS.

Wiec jesli wiecie jak to mozna rozwiazac lub co jest faktycznym problemem piszcie moze wy macie wieksze pojecie na sprzecie komputerowym niz ja tongue.gifbiggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie znam się na TV ale u mnie są 2 AV: AV i SVHS jedno jest czarno białe. Pozatym zależy chyba jakiego kabla używasz też miałem czarno biało wszedłem w Właściwości/Zaawansowane/potem na zakładkę z kartą graficzną (GeForce u mnie tongue.gif)
potem Ustawienia ekranu nView i nie pamiętam teraz gdzie to jest nie mogę znaleźć i to też zależy od sterów ale gdzieś była opcja zmieniająca tryb przez jaki kabel wyświetlamy na TV i pare opcji było i trzeba było wybrać odpowiedni(nie pamiętam szczegółów) ale zmiana formatu, te wszystkie PAL-e nic nie da tongue.gif

PS : a już znalazłem tongue.gif oki włazisz do ustawień tych wszystkich i na zakładkę z kartą graficzną. Potem ustawienia ekranu nView i tam pewnie będzie 1 jako monitor a 2 jako telewizor to weź drugim na TV i wybierz format TV i na dole masz ustawienia zaawansowane, wejdź w to i tam masz Format sygnału Wideo i poprzez zmiane tego sprawdź, które będzie działać (poprawne powinno być Composite albo S - Video już nie pamiętam)

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszczenia się pulpitu na ekranie to może spróbuj poprzez regulację zmniejszyć jego rozmiary. W Ustawienia zakładki Wideo u mnie jest opcja powiększenie i można regulować je. A jak nie to to gdzieś tam było chyba dopasowywanie do rozmiarów ekranu bądź zmiana rozmiaru albo może w "Wideo Pełnoekranowe" spróbuj pokombinować.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki cyrk to sprobuj zamienic TV i monitor priorytetami, TV daj ekran glowny (czy jak to tam szlo) a monitorowi to drugie wink.gif
Wtedy powinienes miec na monitorze czarno a na TV film wink.gif
Jak Ci takie cos nie odpowiada to zmien program odtwarzajacy filmy, tylko ze juz nie pamietam na jaki.

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi wink.gif
Musisz zrobić żeby telewizor był wyświetlaczem puntowym (czy jakoś tam) jak włączysz telewizor to masz w prawym dolnym rogu taki punkt do zaznaczenia lub (chyba) 2 prostokąty, wybierz ten punkt i telewizor będzie wyświetlał film wink.gif
Bo standardowo to monitor jest wyświetlaczem punktowym (i jak przestawisz to będzie i monitor i telewizor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...