Skocz do zawartości

[C++, DirectX]Wykrywanie kliknięcia na obiekt


lardux

Polecane posty

witam,

Jestem tutaj nowy, i powiem [b]ort! ze nie mam zielonego pojecia czy dobrze napisalem temat, a juz w ogole to nie mam pojecia jak to zrobic. Chcialbym zrobic szesciany - ilosc, powiedzmy 3, i chcialbym aby po kliknieciu na jakis szescian, zmienial sie jego kolor.

Po przeczytaniu paru artykułów wiem jak odpalac direct3d jak rysowac itp, problwemem jest samo klikniecie, nie mam pojecia skad sie dowiedziec ze zostal kliekniety ten a nie inny obiekt (obiekt = szescian)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nigdy nie pisalem takiego kodu ale moge ci powiedziec ogolne zalozenia teoretyczne od ktorych bym wyszedl.
1. po kliknieciu na ekran masz wsp. punktu 2d.
2. masz wektory definiujace twoja kamere
3. biorac informacje z punktu 1 i 2 mozesz stworzyc promien idacy zgodnie z kierunkiem patrzenia wglab sceny i przechodzacy przez wskazany przez ciebie punkt
4. sprawdzasz z jakimi obiektami (trojkatami lub sciankami nie wiem jak masz definicje obiektu) przecina sie promien z punktu 3 i robisz ich liste
5. wybierasz z listy z punktu 4 obiekt ktory jest najblizej ciebie.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest potrzebny zaden tutorial, na sieci jest tego masa. Majac dane 3 punkty mozesz jednoznacznie wyznaczyc rownanie plaszczyzny w przestrzeni. nastepnie wyliczasz punkt przebicic plaszczyzny przez prosta i sprawdzasz czy zawiera sie miedzy tymi punktami. Tak mozna podejsc do tego najogolniej. Na sieci jest pelno przykladow do tego zagadnienia poszukaj.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szczerze powiedziawszy kiedyś jak to potrzebowałem to w OGL-u jest to całe gluUnProject, które niby zwraca współrzędne a jako, że zawsze dziwne mi wyniki wychodziły to sobie kiedy spróbuje metody Toster-a i zobacze co z tego wyjdzie bo w zasadzie proste się to wydaje biggrin.gif

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...