Skocz do zawartości

Catcher 1.0 (beta)


Max1414

Polecane posty

opisz dokladniej jak to widzisz smile.gif Ze sie podaje adres do folderu na ktory ma zostac wrzucony screen czy jak?

P.S. Poprawiłem, błąd który blokowal wylączanie systemu jak Catcher byl wlaczony smile.gif wystarczy pobrac smile.gif


EDIT: Znajomy podrzucil zaje*** pomysl tongue.gif zrobie cos takiego ze bedzie pod jeszcze innym klawiszem screen ktory bedzie od razu wycinal ze screena okienko nad ktorym znajduje sie kursor smile.gif

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Max1414)opisz dokladniej jak to widzisz :) Ze sie podaje adres do folderu na ktory ma zostac wrzucony screen czy jak?Podajesz dane konta: host, port, login, hasło i katalog, do którego ma upload'nąć zrobionego screena. Proste, a przydatne jak szybko komuś chcesz przesłać screena ;) [quote] P.S. Poprawiłem, błąd który blokowal wylączanie systemu jak Catcher byl wlaczony :) wystarczy pobrac :)

EDIT: Znajomy podrzucil zaje*** pomysl :P zrobie cos takiego ze bedzie pod jeszcze innym klawiszem screen ktory bedzie od razu wycinal ze screena okienko nad ktorym znajduje sie kursor :) [/quote]Takie coś jest w IrfanView.

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Max1414)Odnosnie Irfan View, to nie wiedzialem, ale tutaj tez sie na pewno przyda ;)Naciskasz \"C\" i masz robienie screen shot'a. [quote] . Juz praktycznie to wszystko co mowilem zrobione, jeszcze mi powiedz czy zrobic zapisywanie danych ftp do pliku ? [/quote]Nie rozumiem...

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] nie wiedzialem bo nie uzywalem nigdy irfan view,

jak myslisz czy lepiej bedzie jak bedzie sie zapisywaly te dane: host, login, hasla do pliku czy jak co upload bedzie trzeba wpisywac? [/quote]No wiadomo, że lepiej. Jakbym miał za każdym razem podawać, to wolę samemu robić screena i wrzucać przez TotalCommandera na ftp ;)

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi:
* dobrałeś dziwne skróty na robienie shot'a, "normalny" (PrintScr) u mnie nie działa (klawiatura laptopa, może to ma jakieś znaczenie). Musiałem użyć 'sekwencji screenów'. I jak używam 'Home' przy wpisywaniu danych do wysłania ftp, to mi zamyka okno i robi screena ;|

Daj do konfiguracji te klawisze albo ustaw jakieś F'y: F5, F6 i F7 + Ctrl.
* popraw Tab Order w oknie 'Upload na ftp'
* komunikat
[quote] Błąd podczas wysyłania screena na ftp! [/quote]nic nie mówi. Mogłoby wyświetlić komunikat błędu...
* nie zapisuje się w konfigu info o wybranych katalogach
* zapis do katalogu C:Program FilesMax SoftCatcher jest IMO bez sensu. Powinien konfig trzymać w katalogu programu (ExtractFilePath(Application.ExeName);)

Ogólnie jest ok ;-)

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] * nie zapisuje się w konfigu info o wybranych katalogach
* zapis do katalogu C:Program FilesMax SoftCatcher jest IMO bez sensu. Powinien konfig trzymać w katalogu programu (ExtractFilePath(Application.ExeName)wink.gif

Ogólnie jest ok ;-) [/quote]

reszte postaram sie poprawic, ale o co biega ze nie zapisuje w konfigu info o wybranych katalogach? jakich wybranych katalogach

a odnosnie tego drugiego z cytatu, to wlasnie ja i moi znajomi uwazaja odwrotnie, bo jak ktos trzba program na pulpicie to bez sensu jak mu sie konfig tam wgrywa...


[b]ort! zadnych błedów przy screenach, usuwaniu itp? oprocz tego co pisales.

i jak dorzucic do mojego komunikatu o błedzie treść standardowego? bo w ogole sam komunikat standardowy to chyba [code=Delphi] raise; [/code] a sam tekst jego?

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Max1414)CYTAT(KKKas)
* nie zapisuje się w konfigu info o wybranych katalogach
* zapis do katalogu C:Program FilesMax SoftCatcher jest IMO bez sensu. Powinien konfig trzymać w katalogu programu (ExtractFilePath(Application.ExeName);)

Ogólnie jest ok ;-)

reszte postaram sie poprawic, ale o co biega ze nie zapisuje w konfigu info o wybranych katalogach? jakich wybranych katalogachO to chodzi:
CYTAT(Max1414)a odnosnie tego drugiego z cytatu, to wlasnie ja i moi znajomi uwazaja odwrotnie, bo jak ktos trzba program na pulpicie to bez sensu jak mu sie konfig tam wgrywa...Bez sensu, to jest trzymanie plików na pulpicie. Powinno się wrzucać skrót jak coś, a nie cały program.

Dobra, później sobie sam zmienię w .exe ten katalog ;-) [quote] Nienapotkałeś zadnych błedów przy screenach, usuwaniu itp? oprocz tego co pisales. [/quote]W głównym menu nie działa wyłączenie "autostart". W menu z traya działa.

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisywanie sciezki działa... tyle ze config sie zapisuje przy wyłączaniu programu i pewnie zmieniłeś i spojrzałeś do configu...

i jak dorzucic do mojego komunikatu o błedzie treść standardowego? bo w ogole sam komunikat standardowy to chyba
[code=Delphi] raise; [/code]
a sam tekst jego?

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* autostart działa
* tab order przy uploadzie na ftp działa (ale przy błędzie nadal nie otrzymujemy komunikatu, który nam coś powie)
* przydałaby się opcja, która powodowałaby, że zamknięcie okna zamykałaby program, a nie chowała do tray'a
* i te skróty nadal są do d* ;p PrintScr mi nie działa, ScrollLock działa i właściwie jeszcze jest ok, bo tego się nie używa praktycznie... ale Home to naprawdę zły pomysł ;)

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skróty można zmienic, to ze u ciebie print screen nie dziala to ja juz nic nie poradze ;P jak masz laptopa... hooka zmienilem na komponent KeySpy autora: n_a_v... a komunikat chciałem zrobić ale jak widać nie działa wiec tez nic nie poradze tongue.gif


A ta opcja zamykania a nie chowania do traya jest w menu screenshoots/Zamknij aplikację smile.gif

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...