Skocz do zawartości

[html] Jak coś obliczyć


evil

Polecane posty

Witam. Mam taki problem: mam taki kod i potrzebuje wyliczyć ile mililitrów i litrów potrzeba oleju i to wyświetlało zamiast tego: Wpisz dane i kliknij, aby otrzymać wynik.

[code='html']<center>Od dnia 12 czerwca 2006 wykonano 200 obliczeń.</center>
<form id="form1" name="form1" method="post" action="">
<label>
<div align="center">
<p>Ilość paliwa:
<input name="paliwo" type="text" id="paliwo" /></p>
</div>
<div align="center" class="style3">
<p></p>
<p><span class="style9">Proporcja: <strong>1:</strong>

<label>
<select name="select">
<option>10</option>
<option>20</option>
<option>25</option>
<option selected="selected">30</option>
<option>35</option>

<option>40</option>
<option>45</option>
<option>50</option>
<option>80</option>
<option>100</option>
</select>
</label>
</span>
<label> </label>
</p>
<p>
<label>
<input type="submit" name="Submit" value="Oblicz !" />
</label>
</p>
</div>
</form>
<center>Wpisz dane i kliknij, aby otrzymać wynik.</center>[/code]

I najlepiej żeby pokazywało ile było obliczeń. Myśle że mi ktos pomoże bo cianki jestem w tym :/[/syntax]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby to było w php. A działac powinno tak: do edita wpisuje ilość paliwa, z combobox wybieram proporcje mieszania paliwa z olejem np: 1:30. Naciskam Oblicz i zamiast tekstu: "Wpisz dane i kliknij, aby otrzymać wynik" pojawiło się coś takiego: "Musisz wlac xxx ml oleju lub jak wolisz x,xx l oleju"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sazian Jestes wielki. O coś takiego mi chodziło. Daje Ci punkcik pomógł smile.gif A wiesz moze jeszcze jak zrobic żeby wyświetlało: Od dnia XX.XX.XXXX wykonano obliczeń XXX ??

Jak by co to sorki za dla was głupie pytania ale kompletnie nic nie umie z php [b]ort! za naukę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sorki że jeszcze pisze na tym temacie, ale jeszcze mam z tym problem. Bo mam CMS Extreme-fusion i do niego chciałem to wstawic i adres jest taki: http://marcin.mokrus.pl/Komar3/viewpage.php?page_id=3 i tam gdzie w kodzie jest paliwo.php to wstawiłem ten adres, ale niestety nie działa. Pisze bład wewnętrzny i że nie można odczytac zawartości strony. Może wie ktoś z was jak to wstawic w CMSa??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...