Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

evil

[html] Jak coś obliczyć

Polecane posty

Witam. Mam taki problem: mam taki kod i potrzebuje wyliczyć ile mililitrów i litrów potrzeba oleju i to wyświetlało zamiast tego: Wpisz dane i kliknij, aby otrzymać wynik.

[code='html']<center>Od dnia 12 czerwca 2006 wykonano 200 obliczeń.</center>
<form id="form1" name="form1" method="post" action="">
<label>
<div align="center">
<p>Ilość paliwa:
<input name="paliwo" type="text" id="paliwo" /></p>
</div>
<div align="center" class="style3">
<p></p>
<p><span class="style9">Proporcja: <strong>1:</strong>

<label>
<select name="select">
<option>10</option>
<option>20</option>
<option>25</option>
<option selected="selected">30</option>
<option>35</option>

<option>40</option>
<option>45</option>
<option>50</option>
<option>80</option>
<option>100</option>
</select>
</label>
</span>
<label> </label>
</p>
<p>
<label>
<input type="submit" name="Submit" value="Oblicz !" />
</label>
</p>
</div>
</form>
<center>Wpisz dane i kliknij, aby otrzymać wynik.</center>[/code]

I najlepiej żeby pokazywało ile było obliczeń. Myśle że mi ktos pomoże bo cianki jestem w tym :/[/syntax]

to może wie ktoś jak to miało by wyglądac ?? bo e php i js to już tym bardziej jestem słaby :oops: :?

Chciałbym żeby to było w php. A działac powinno tak: do edita wpisuje ilość paliwa, z combobox wybieram proporcje mieszania paliwa z olejem np: 1:30. Naciskam Oblicz i zamiast tekstu: "Wpisz dane i kliknij, aby otrzymać wynik" pojawiło się coś takiego: "Musisz wlac xxx ml oleju lub jak wolisz x,xx l oleju"

sazian Jestes wielki. O coś takiego mi chodziło. Daje Ci punkcik pomógł smile.gif A wiesz moze jeszcze jak zrobic żeby wyświetlało: Od dnia XX.XX.XXXX wykonano obliczeń XXX ??

Jak by co to sorki za dla was głupie pytania ale kompletnie nic nie umie z php [b]ort! za naukę

Znaczy sie bedzie 0 i każde obliczenie czyli kliknięcie na Oblicz będzie zwiększać wartość o 1

Wielkie dzieki, ale jest mały błąd, chyba w instrukcji waruknowej bo wyświetla mi błąd na samym dole strony: "Warning: Division by zero in /home/serwer/public_html/marcin/paliwo.php on line 124"

Czyli jak dobrze zrozumiałem to powinno byc:

[code='php']...[/code]

A teraz to już niec nie wyskakuje tylko samo: "Parse error: syntax error, unexpected '&' in /home/serwer/public_html/marcin/paliwo.php on line 124"

mógłbys wkleić cały kod tak jak to ma wyglądac bo zamieniam i znowu mi jakies inne błędy wyskakują :/

O wielkie dzieki, działa jak powinno tylko nie wiem czemu mam w combobox wypisane 25, 30, 35 itd. a wyświetla mi 2,3,3, itd. :?

nie bardzo wiem czy o to chodzi
wszystko co powinno zostać wyświetlone w combo powinno być w tablicy proporcja a jeśli chcesz zwiększyć tablice musisz zmienić wartości w pętli

Znaczuy sie teraz zauważśyłęm że tak dobrze pokazuje tylko jak nacisne Oblicz to się zminia na 1,2,2,3,3,4,4,5

hmmmm...
może to wina serwera kiedyś miałem problem z zapisem do pliku na goinie a na freehoście działało

Faktycznie na to wina servera. Miałem na only.pl i nie działało a na freehoście działa. Jeszcze raz dzięki sazian. A da się jescze zaokrąglić te liczby do 2 liczb po przecinku ??

Dziękim, muszę sie wziąść za PHP bo bardzo się przydaje i ma duże możliwości

Sorki że jeszcze pisze na tym temacie, ale jeszcze mam z tym problem. Bo mam CMS Extreme-fusion i do niego chciałem to wstawic i adres jest taki: http://marcin.mokrus.pl/Komar3/viewpage.php?page_id=3 i tam gdzie w kodzie jest paliwo.php to wstawiłem ten adres, ale niestety nie działa. Pisze bład wewnętrzny i że nie można odczytac zawartości strony. Może wie ktoś z was jak to wstawic w CMSa??