Skocz do zawartości

ColorMixer v.1.0


evil

Polecane posty

Program bardzo przydatny dla webmasterów. A dokładniej jest to program do mieszania kolorów, z których otrzymamy wartość rgb, hex i w takiej postaci jak na stronie html. Program może zapamiętać do 10 kolorów Program bez instalki.

Program zostawia wpis w: HKEY_CURRENT_USERSoftwareColorMixer.

Oto link:

http://rapidshare.de/files/27879055/ColorM...rMixer.rar.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program fajny, w ciągu kilku sekund zrobiłem lepszą wersję koloru, którego wygenerowanie notatnikiem zajęło mi ok 3 minut tongue.gif - zysk jest więc wyraźny

Łatwa obsługa, tylko nie bardzo qmam [b]ort! ten wpis... nie możesz zapamiętywać kolorów w jakimś pliku ini, albo bazie rekordów? Takie rozwiązaniu ułatwiłoby też przesyłanie większych ilości kolorów między webmasterami. Szczególnie, jeżeli każdy kolor mógłby miec nazwę zdefiniowaną przez uzytkownika.

Aha, jeszcze przydałyby się jakieś podstawowe kolory, któe możnaby mieszać ze sobą, modyfikować suwakami, albo [b]ort! odczytać RGB

edit: co oznacza ten tekst w readme:
[quote] Wszelkie prawa zastrzeżone
Porgram ma licenzję freeware [/quote]
Wszelkie prawa to również kopiowanie, rozpowszechnianie, zbieranie abonamentu itp, a freeware, chyba oznacza, że KAŻDY może z programem zrobićwszystko z wyjątkiem sprzedawania go i modyfikacji kodu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem kiedyś podobny program i nie zajęło mi to więcej niż 1h z tą różnicą że mój zapisywał kolory w ini
program nie jest super przełomowy

plusy i minusy:
+ mały
+ łatwy w obsłudze

- dodaje wpis do rejestru
- zmienia tylko na hex( a gdzie delphi i c++)


może nie dla wszystkich jest to wada ale dla mnie na pewno
jeśli zrobię formata wywali mi palete
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Już widziałem programik. Będe szczery aż do bólu - najfajniejsze jest okienko informacje.
Żeby nie było, że tylko krytykuje i nic poza tym to mam pewne propozycje:

- zmiana pasków wyboru z RGB na HSV
argument: łatwiej jest dobrać najpierw jakiś konkretny kolor, a później poszukać jego konkretnego odcienia niż się zabawiać w stylu: "a jak dodam czerwonego to co się stanie".

- jeżeli nie chcesz przerabiać trackbarów (nie wiesz jak, nie chce Ci się, etc. ) mógłbyś chociaż dodać nad każdym z nich prostokąt z paletą - po przesunięciu kursora w konkretną pozycje osiągniemy taki kolor jak się nad nim znajduje.

Materiałów na temat konwersji HSV<=>RGB na sieci jest spooooro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...