Skocz do zawartości

Recenzja do jedynego artykulu w dziale C++ i nie tylko ;)


Firen
 Share

Polecane posty

Moze na poczatek sie przywitam ;D

No wiec... Witam ;) (pamietajcie dzieci nie zaczyna sie zdania od "wiec", ja moge bo jestem starszy i mi na glowe juz padlo nieco ;)

 

Dobra czas troszku spowazniec.

Zaczne od recenzji tego artka o liczbach Fibka ;)

Iskar, stary ziomie moze mnie pamietasz ;) Troszku Cie skrytykuje.

Co to to jest co ;) ??

KODelse cout << tab[liczba] << end.; // teraz od razu wypisujemy wartość dla podanego n

Chyba jest tu blad, prawda :) Jesli sie myle oswiec mnie ;)

Poza tym moglbys poczatkujacych programistow uczyc nowego standardu C++ ;)

Chodzi mi glownie o to:

KOD#include <iostream.h>

Nie sadzisz, ze powinno tu byc tak:

KOD#include <iostream>

 

using namespace std;

Wskazowka:

#warning This file includes at least one deprecated or antiquated header. Please consider using one of the 32 headers found in section 17.4.1.2 of the C++ standard. Examples include substituting the header for the header for C++ includes, or instead of the deprecated header . To disable this warning use -Wno-deprecated.

Dobra to chyba tyle co chcialem do Iskara. Teraz troche ogolniej ;)

Na jakiego grzyba numeracja wierszy w niektorych zrodlach?? Jak ktos chce szybko spr czy i jak dziala dany listing to sie nie da, bo trzeba kasowac durne cyferki z nr wierszy.

 

Dobra to tyle na dzis ode mnie :) Mam nadzieje, ze jest to konstruktywna krytyka :) Oczywiscie we wszystkim co napisalem moge sie mylic ;) Jezeli tak jest to uswiadom mnie ktos ;)

 

Dzieki za uwage :)

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Firen)Iskar, stary ziomie moze mnie pamietasz ;)

Pamietam ;-) i witam.

 

CYTAT(Firen)Troszku Cie skrytykuje.

else cout

Rozumiem, że chodzi o to: end. na początku myślałem, że jakoś niechcąco wpisałem tą kropke, ale okazało się, że to ten skrypt od kolorowania składni ją dodał i nie daje rady, co gorsza, jej usunąć, bo nie mam wpływu na ten skrypt, Nakiel ma.

 

CYTAT(Firen)Poza tym moglbys poczatkujacych programistow uczyc nowego standardu C++ ;)

Tak, w zasadzie racja, ale ja się uczyłem tak jak jest w tym arcie, standardów nie znam, jednak zmienie to.

 

CYTAT(Firen)Na jakiego grzyba numeracja wierszy w niektorych zrodlach?? Jak ktos chce szybko spr czy i jak dziala dany listing to sie nie da, bo trzeba kasowac durne cyferki z nr wierszy.

Numerowanie pojawia się, gdy kod jest długi. W zasadzie też nie wydaje mi się to przydatne. Ale co do argumentu, że trzeba usuwać numery, to jest kiepski ;-) zawsze można wciśnąć Alt, zaznacz w pionie myszką wszystkie numery i usunąć.

 

Dobra to tyle na dzis ode mnie :) Mam nadzieje, ze jest to konstruktywna krytyka :)

Dzięki, że chciało ci sie przejrzeć art i wypowiedzieć ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATRozumiem, że chodzi o to: end. na początku myślałem, że jakoś niechcąco wpisałem tą kropke, ale okazało się, że to ten skrypt od kolorowania składni ją dodał i nie daje rady, co gorsza, jej usunąć, bo nie mam wpływu na ten skrypt, Nakiel ma.

A juz tracilem wiare w Twoje umiejetnosci ;)

 

Numerowanie pojawia się, gdy kod jest długi. W zasadzie też nie wydaje mi się to przydatne. Ale co do argumentu, że trzeba usuwać numery, to jest kiepski Wink zawsze można wciśnąć Alt, zaznacz w pionie myszką wszystkie numery i usunąć.

Ciekawy trick z tym Alt'em :) jednak nie zawsze dziala, wiec moj argument nadal ma jakas wartosc ;)

 

btw, moze byscie jakas reklame gdzies walneli co by sie tu troszku wiecej osob wypowiadalo;) Najlepiej jakis mlodych napalencow, bo ze starymi (takimi jak ja) to nie ma co trzymac;) Trzeba mlodej krwi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Firen)Ciekawy trick z tym Alt'em :) jednak nie zawsze dziala, wiec moj argument nadal ma jakas wartosc ;)

Racja, nie we wszystkich edytorach jest taka możliwość.

 

CYTAT(Firen)btw, moze byscie jakas reklame gdzies walneli co by sie tu troszku wiecej osob wypowiadalo;) Najlepiej jakis mlodych napalencow, bo ze starymi (takimi jak ja) to nie ma co trzymac;) Trzeba mlodej krwi ;)

Reklame? To znaczy gdzie? Na wielu serwisach już jesteśmy w Linkach.

 

Ja jeszcze powiem ze mi pod linuksem w ogole takie zaznaczanie z Altem nie dziala wiec dalej problem aktualny ;]

Ciekawe :P więc jednak jest jakiś pozytywny akcent w Windzie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to niedobry pomysł z tym numerowaniem, bo jeżeli autor artykułu chce ponumerować wiersze, żeby później omówić co i jak się w nim dzieje, to wystąpi podwójne numerowanie (o ile kod będzie wystarczająco długi). Niestety z tego co wiem, nie takie proste jest zmienianie tego skryptu, z czasem to sie zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATReklame? To znaczy gdzie? Na wielu serwisach już jesteśmy w Linkach.

A to ja nie widzialem nigdzie, moze za malo sie staralem ;)

 

Tak w ogóle, to nie dobry pomysł z tym numerowaniem...

'nie' z przymiotnikami chyba razem sie pisze ;) jak nie wiesz jak cos napisac to zastap to innym wyrazem np. 'zly' ;)

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiego grzyba numeracja wierszy w niektorych zrodlach?? Jak ktos chce szybko spr czy i jak dziala dany listing to sie nie da, bo trzeba kasowac durne cyferki z nr wierszy.

 

Wystarczy korzystać z przeglądarki dla ludzi - Opera. Zaznaczając kod nie są zaznaczane cyfry. Jeżeli jednak wszystkim ta funkcja przeszkadza mogę ją wyłączyć, mimo iż jest przydatna.

 

// wyłączone

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
 Share

×
×
  • Utwórz nowe...