Skocz do zawartości

POMOC DLA NOOBÓW


KaYou

Polecane posty

Błagam wszystkich NOOOOOBÓW :
nauczcie się posługiwać GOOGLAMI
dla wszystkich nieumniejących używać internetu


www.googluj.cba.pl


Denerwują mnie posty i wiadomości w ShoutBox`ie typu " gdzie moge znalexc to i tam to itd."

prosze o link do tej strony bądź innej na stronie głównej, tak aby był widoczny.


Kto sie zgadza niech się PODPISZE

//SORKI ZA BŁĘDY ALE JESTEM W STANIE :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

"(2b || !(2b)) == question" W. Shakespeare

http://jakubniwa.pl - świat sztucznej inteligencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie ma sensu ten temat, albo go oleją, bo nie uwazają się za początkujących, albo bo po prostu tu nie zajrzą lub też dlatego, że dla niektórych noob jest obraźliwe. Zastanawiam się nad stworzeniem działu na forum Dla początkujących, żeby każdy mógł tam pisać o swoich "początkujących problemach". No ale to znowu jeszcze bardziej rozleniwi ludzi : co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie tego ! Lepiej dać kilka ostrzeżeń niektórzy po prostu nie wiedzą że tak nie wolno wszyscy jesteśmy noobami w jakimś stopniu jedni w grafice inni w pisaniu kompilatorów sieci, dźwięku itp. Dopóki nie przekonają się wszyscy ze taki stwór jak google ma im pomóc do tego czasu nic z wszelkich przeciw działań fali początkujących. Niestety nic z tego :-).

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że ludzie są leniwi, ja proponuję w ogóle na takie tematy nie odpowiadać nawet linków żadnych nie dawać, raz jeden drugi trzeci się taki on przekona, że i tak nic z tego to zacznie może szukać na goolge i sam myśleś a nie zadawać takie pytania!

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATtakim osobą należy pomóc ......................
Jak? Dać linka, którego mogą sami znaleźć? Czy za każdym razem upominąć go?

[quote] Nie każdy ma czas na goglowanie i szukanie jak nie ma neta i tylko ma dostęp do neta np godzine na tydzień. [/quote]
E no tu żeś przesadził. Ja nie miałem neta w ogóle przez ponad 5 lat programowania i jakoś sam do wszystkiego doszedłem, nie zadawałem głupich pytań przynajmniej!

Przecież taki jeden on prędzej znajdzie odpowiedź na google niż by czekał tu na forum na odpowiedź.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] ~Ludziek
To znowu ja I kolejne głupie pytanie: skoro Esc to jest #27 to jakie nrki mają pozostałe klawisze? Najlepiej link...
22.20 Jul 15 [/quote]

Wiec wytłumacz mi jak znalazłem w googlach mu załą tablice ASCI II mając jedynie jego wiadomości
.............

"(2b || !(2b)) == question" W. Shakespeare

http://jakubniwa.pl - świat sztucznej inteligencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajew4 tongue.gif uprzedziłeś mnie

chodzio mi mianowicie po to , że należy im pomóc w posługiwaniu się googlami.
Jak się wkurzę to arta na temat napisze.
Można pomóc jeżeli ktoś (bez obrazy KTOSIU tongue.gif) napisze że , że szukał i nie znalazł.......... ale jak ktoś jest tak leniwy............

"(2b || !(2b)) == question" W. Shakespeare

http://jakubniwa.pl - świat sztucznej inteligencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] chodzio mi mianowicie po to , że należy im pomóc w posługiwaniu się googlami. [/quote]
Ale to nie do końca chodzi o posługiwanie się googlami tylko o samodzielną pracę.
[b]Spróbójcie to zobaczycie jaka satysfakcja jest potem.
Zapewniam już głupich pytań nie będziecie wtedy zadawać.

PS. moja ksywka to krajew4 a nie Krajew4 tongue.gif

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Wy jesteście świadomi tego, że takie gadanie ich nic nie nauczy ? (w sumie ja jestem, a też próbuję "ich" "nawracać" ;) Oni nawet tego nie przeczytają, bo pewnie w tym momencie piszą posta jak zrobić żeby przycisk wyświetlił MessageBox'a. Jeśli ktoś jest leniwy od samego początku, to oznaka, że raczej nie bardzo nadaje się, aby programować, bo tutaj potrzeba sa-mo-dzie-lno-ści!

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Jeśli ktoś jest leniwy od samego początku, to oznaka, że raczej nie bardzo nadaje się, aby programować, bo tutaj potrzeba sa-mo-dzie-lno-ści! [/quote]
Zgadzam się w 100%. Co z tego, że im ktoś da odpowiedź, przecież to nic nie da. Tak jak we wszystkim, trening czyni mistrza i samodzielne ćwiczenia mogą was do czegoś doprowadzić.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja rozumiem że google ale nie zawsze znajdzie się coś naprawdę interesującego a istnieje szansa że ktoś zna link do strony na interesujący nas temat, czasami nawet nie wiadomo jak czegoś szukać
wracają do tego
[quote] ~Ludziek
To znowu ja I kolejne głupie pytanie: skoro Esc to jest #27 to jakie nrki mają pozostałe klawisze? [/quote]

nie trzeba podawać linka ko konkretnej strony ale powiedzieć jak tego szukać, bo tak gościu mógłby szukać tego jako np. skróty klawiszy w delphi
jak ktoś to powiedział nie dawać ryby tylko wędkę naprowadzić go na dobrą drogę a dalej niech sobie sam radzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a może by tak wyśmiać delikwenta zamiast go zjechać ? Jeśli ma odrobinę rozumu nie będzie następnym razem narażał się na pośmiewisko smile.gif.
Ogólnie to mi wisi co sobie takie osoby wypisują bo i tak na moje tematy prawie nic się nie pojawia ...”lepszy rydz niż wróbel na dachu” czy jakoś tak wink.gif

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP
CYTAT\"lepszy rydz niż wróbel na dachu&\" pomieszałeś 2 przysłowia/powiedzonka \"lepszy ryz niż nic\" i \"Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu\" biggrin.gif

A co do noobskich pytań to ja bym obcował za jakimś pod forum dla początkujących ;P

[quote] chodzio mi mianowicie po to , że należy im pomóc w posługiwaniu się googlami. [/quote] może zamieścić gdzieś na forum instrukcje ;P

Ktoś tam jeszcze wcześniej pisał o wyśmiewaniu lub bluzganiu to tez może być dobry sposób to wiem z własnego doświadczenia (nauczyłem się używać WORDA do pisania postów) wink.gif

// zauważyłem i bardzo dobrze ;-) - Iskar

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to co niektórych Noobków nie da się już odratować :/ ale coś trzeba z tym zrobić bo niedługo co druga dyskusja będzie wyglądać tak:

On: Jak skompilować program?
My: :szukaj!:
On: Jak wstawić na formę przycisk?
My: :szukaj:
On: No niech ktoś mi powie....
My: :google:
On: Ale ja nie umiem poslugiwać się google...

Itd...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Gifanonim)@UP
CYTAT\"lepszy rydz niż wróbel na dachu&\" pomieszałeś 2 przysłowia/powiedzonka \"lepszy ryz niż nic\" i \"Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu\" biggrin.gif

Gifanonim ale pojechałeś to było zamierzone nawet dałem 'wink.gif'
Tak samo jak „Komu w drogę temu trampki zajebrali”.

[quote] nauczyłem się używać WORDA do pisania postów [/quote]
Krzywda Ci się nie stała i masz ode mnie respect, tylko dałeś ciała z przysłowiami czyli sie zeruje lol smile.gif

Patrzcie na to http://forum.gamedev.pl/index.php/topic,13.../topicseen.html hehe to jest normalka.

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...