Jump to content

[BIOS / windows kernell ] efekt pamięci


ktoś

Recommended Posts

Wosiedem: Misiu Twoja myszka nijak sie ma do pamieci RAM wink.gif Po odlaczeniu kompa cala jej (pamieci) zawartosc znika, a gdyby nawet nie znikala to OS po kazdym rozruchu zaczyna rozporzadzac cala pamiecia na nowo. Takze jakby sie nawet cos tam uchowalo to i tak OS na to nie zwraca uwagi. Dla niego to sa po prostu wolne przestrzenie do wykorzystania. Twoja teoria na prawde jest wzieta z filmow s-f smile.gif

Down With The Sickness :)

Link to comment
Share on other sites

[quote] Wosiedem: Misiu Twoja myszka nijak sie ma do pamieci RAM wink.gif Po odlaczeniu kompa cala jej (pamieci) zawartosc znika(...) [/quote]1. a slyszales, Kotku, o czym takim jak stopniowe rozladowywanie kondensatorow?
2. jak wytlumaczysz fakt, pamietania przez moj komp ustawien przed restartu?
3. pamiec nie znika cala. czasami plik wymiany nie zostanie usuniety.

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link to comment
Share on other sites

[quote] 1. a slyszales, Kotku, o czym takim jak stopniowe rozladowywanie kondensatorow?
2. jak wytlumaczysz fakt, pamietania przez moj komp ustawien przed restartu?
3. pamiec nie znika cala. czasami plik wymiany nie zostanie usuniety. [/quote]

1. Rozwin smile.gif
2. Nie wierze, ze to przez pozostalosci w RAMie
3. Czesto jest nieusuwany. Jednak jak juz pisalem OS rozpoczyna zarzadzac cala pamiecia od poczatku, wiec nie zgra smieci z pliku wymiany do RAMu zeby ich potem uzyc.

Down With The Sickness :)

Link to comment
Share on other sites

[quote] 1. Rozwin smile.gif [/quote] Nie bede tego rozwijal. O kondensatorach uczylismy sie w gimnazjum wiec powinienes o tym wiedziec. Podam tylko przyklad. Jak odepne radio z sieci to diodki swieca sie jeszcze przed kilka sekund. Poszukaj sobie o kondenatorach w googlach tongue.gif

Ps.
Nie bede juz ciagnal tego tematu bo za takie offtopy juz dawno bana powinnismy dostac wink.gif

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link to comment
Share on other sites

E tam, ja myslalem ze to jakies szersze zagadnienie wink.gif
Dalej jednak nie widze zwiazku z RAMem wink.gif Problemy z myszkami i palace sie diodki po odcieciu pradu nic tu nie maja do rzeczy imo smile.gif
No, ale skoro sie nie znam to sie nie bede klocil smile.gif

Down With The Sickness :)

Link to comment
Share on other sites

CYTAT(Wosiedem) [quote] Wosiedem: Misiu Twoja myszka nijak sie ma do pamieci RAM wink.gif Po odlaczeniu kompa cala jej (pamieci) zawartosc znika(...) [/quote]1. a slyszales, Kotku, o czym takim jak stopniowe rozladowywanie kondensatorow?
2. jak wytlumaczysz fakt, pamietania przez moj komp ustawien przed restartu?
3. pamiec nie znika cala. czasami plik wymiany nie zostanie usuniety.
to chyba najciekawsza teoria jaka widzialem tongue.gif
co do 1: nie ma klotni. Kondensatory przechowuja ladunek dosc dlugo (niektore latami) choc czesc ladunku jest tracona (wskutek niedoskonalnosci izolatora pomiedzy okladkami).
co do 2: slyszal kolega o E(E)PROMie i pamieci programowalnej ? Sadzisz ze ustawienia sa przechowywane w kondensatorach ? :lol

Co do efektow pamieciowych BIOSu -> polecam zrobic reset z poziomu plyty glownej. Czasami potrafic cos takiego pomoc.

Link to comment
Share on other sites

co do myszy, to raczej był to efekt pamięci tego czegoś, co było wpięte w PS2 ( odbiornik).
Tam zawsze jest prąd, nawet jak komp zostanie wyłączony (o czym wybitnie świadczy to czerwone światełko sączące się łagodnie przez półprzeźroczystą obudowę myszki optycznej)

a ustawienia z przed restartu nie są w pamięci eeprom, tylko w rejestrze systemowym i plikach konfiguracyjnych - na dysku twardym
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...