Skocz do zawartości

[Delphi] Brainfuck IDE


KKKas

Polecane posty

Witam.
Chciałby może ktoś przetestować moje IDE do Brainfucka ?

DOWNLOAD: www.tkk.pl/~KKKas/index.php?i=19

Jeśli ktoś nie wie czy jest ten wspaniały język, może niech najpierw się dowie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Brainfuck
Początkowo wydaje się: "Osssoo tu chosssii?', ale chwila, przejrzenie przykładów i wszystko staje się jasne (.

Główne funkcje programu:
- edytor (wiadomo)
- interpreter (wiadomo)
- debugger (praca krokowa, sprawdzanie wartości komórek pamięci, wykonanie kodu do miejsca kursora)
- kompilator (używa kompilatora bfd, możliwość skompilowania i uruchomienia bez zapisywania bieżącego kodu z edytora)

Inne funkcje i cechy:
- prawdopodobnie najszybszy z dostępnych interpretorów BF z GUI
- konwertowanie kodu Brainfucka do: C, Perla, Pascala, Delphi (chyba jedna z ciekawszych funkcji)
- czyszczenie kodu ze zbędnych znaków/komentarzy (usuwa wszystko prócz instrukcji)
- generowanie losowego kodu BF (poprawny składniowo, około 255 znaków)
- możliwość przyporządkowania własnych instrukcji zamiast tych typowych (+ - < > , . [ ]), można np. przypisać im litery od a do h (taki kod się poprawnie interpretuje, konwertuje na inne języki programowania, ale jeszcze nie kompiluje)
- konfigurowalny rozmiar pamięci
- po wykonaniu (i w trakcie debugowania) programu podawanie: czasu wykonania, ilość wykonanych kroków (instrukcji)
- w programie podana jest również tablica ASCII, aby mieć do niej szybki dostęp (wiadomo - do wyświetlania konkretnych znaków)
- razem z programem jest katalog z przykładowymi kodami źródłowymi w BF (od kodowania ROT13 po GameOfLive)

Mam zamiar opisać dokładnie swój program i udostępnić w sieci, bo prawdopodobnie będzie najbardziej rozbudowanym IDE do tego języka, ale najpierw chciałem go pokazać choć kilku osobom, aby może odnalazły jakieś błędy (choć nie powinno się nic znaleźć, sporo czasu poświęciłem na testowanie)

Z góry dziękuję za każde komentarze.

UPDATE @ 23:40: Możliwość ustawienia czcionki oraz poprawiony błąd z konwertowaniem kodu BF do Delphi
UPDATE @ 16:30: Poprawne kompilowanie kodu, gdy zmieniliśmy instrukcje BF na własne, wyświetlanie komunikatu dotyczącego takiej zmiany instrukcji oraz możliwość przekonwertowania kodu z domyślnymi instrukcjami BF na własne (jeśli zostały zmienione). Dodatkowo także: kopiowanie, zapisywanie do pliku i czyszczenie okna output (czarne).

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(destruction)Pierwszy błd jaki znalazłem. jak konwertujesz d delphi to po
[code=Delphi] uses
SysUtils [/code]
nie ma srednika :P

Poprawiłem chwilę po umieszczeniu posta:
[quote] UPDATE @ 23:40: Możliwość ustawienia czcionki oraz poprawiony błąd z konwertowaniem kodu BF do Delphi [/quote]

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...