Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Metomozo

Program, co teraz zrobić

Polecane posty

Witam muszę napisać program działający jak ankieta czyli ma się pytać n osób o ich dane (imię,nazwisko, wiek, wzrost, wagę, adres). Czyli ma działać na zasadzie wpisuje się n osób np. 3 i program ma pytać te 3 osoby o ich dane a na końcu wypisać

osoba 1: dane które wpisała wcześniej

osoba 2:

osoba 3:

Nauczyciel uparł się że na być to zrobione pętla for, co jest zrozumiałe jako iż ilość osób jest wskazana w tym przypadku 3

mój program wygląda następująco:

program ankieta;

var

i: integer;

wzrost: integer;

waga: integer;

adres: string;

imie: string;

nazwisko: string;

begin

for i:=1 to 3 do

begin;

writeln('Podaj swój wiek, wzrost, wagę,adres, imię, nazwisko');

readln(wiek);

readln(wzrost);

readln(waga);

readln(adres);

readln(imie);

readln(nazwisko);

writeln(wiek, wzrost, waga, adres, imie ,nazwisko) //To jest tak surowo napisane dla sprawdzenia

end;

readln;

end

I teraz jest problem że po wpisaniu danych od razu je wyświetla. Zacząłem Pascala w szkole tydzień temu i nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Szukałem w google lecz nic nie znalazłem

Wyświetla je ponieważ na końcu pętli for masz WriteLn. Poza tym jeśli masz 3 osoby i każdą pytasz w pętli a do przechowywania danych masz tylko po 1 zmiennej to dane o poprzedniej osobie utracisz przecież pytając już drugą.

Albo musisz zrobić 3x więcej takich zmiennych i je jakoś ponazywać (bez sensu) albo zrobić tablicę z 3 elementami.

Co do wypisywania danych na koniec to writeln musisz wyrzucić poza pętle niżej.