Skocz do zawartości

wczytywanie danych z pliku .jpg


alatnt

Polecane posty

Witam,

 

Czy ktoś wie może jak wczytać dane z pliku .jpg bez uzywania bibliotek graficznych.

Potrzebuję odczytać jedynie wartości kolorów poszczególnych pixeli dla obrazu o z góry ustalonych rozmiarach.

Z .bmp nie mam problemu, ale nie mogę nigdzie znaleźć szczegółowych informacji o budowie .jpg, które pozwoliłyby mi napisać taką funkcję.

Jest to program konsolowy, obraz nie jest nigdzie wyświetlany a jedynie przetwarzany.

 

Dzięki za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to dość skomplikowane, ale z tego co tam piszą to obraz jest konwertowany z RGB na jasność i 2 kanały barwy.

Mnie zależy tylko na tej jasności poszczególnych pixeli (barwa nie ma znaczenia).

Czy ktoś wie może jak wydobyć z pliku .jpg czarno-białe zdjęcie w skali szarości (0-255)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko konieczność wyświetlania obrazu to dla Ciebie przeszkoda przed używaniem bibliotek, to wiedz, że używając odpowiednich modułów, pliku *.jpg nie musisz wyświetlać, a żadnych zewnętrznych bibliotek nie musisz dołączać (wszystko dostaniesz w jednym pliku exe) ;)

 

Nie napisałeś jakiego środowiska używasz, zakładając, że Delphi:

http://www.delphipages.com/forum/showpost.php?p=75622&postcount=4 - powinno zadziałać spod konsoli. Rysowanie odbywa się tam raczej w pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...