Skocz do zawartości

Problem wczytywanie danych z txt


Tosiek

Polecane posty

Witam, mam problem dostałem od kolegi Skrypt na program w Delphi kompiluje go sobie i wszystko świetnie, tylko co jakiś czas muszę zmieniać jedną wartość " adres połączenia " i ten adres jest w kodzie więc po skompilowaniu programu nie mogę go zmieniać i muszę kompilować. Moje pytanie jest takie jak z edytować tą linijkę, lub fragment kodu aby pobierał mi dane z txt wygląda to tak:

 

config.file_connect_timeout := 60.0;

config.remote_host:= 'tutaj wpisuje adres';

 

jak mam to z edytować aby on wczytywał plik np config.txt lub tam cfg była by tylko jedna linijka w której byłby adres.

Będzie ktoś tak miły aby podesłać mi link do "BARDZO PROSTEGO" przykładu lub z edytować to tutaj ? Szukałem po internecie ale po prostu nie rozumiem tam jak to jest napisane, jak próbowałem coś dopisywać to wywalało błędy z skompilowaniem pliku. Z góry dziękuje za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz np. użyć plik ini

http://lukashp.pl/po.../dane/pr03.html

jest prosty w obsłudze i łatwy w edycji

 

Wiem że to głupio zabrzmi ale jak mam to podpiąć pod to aby zadziałało, gdyż jakkolwiek próbuję to zrobić to mi nawala i nie chce kompilować.

 

w kodzie znalazłem tylko 1 odwołanie do remote_host jest to oto ta linijka:

remote_host: ansistring;

czy powinienem ją usunąć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopisuj tak żeby nie było błędów. Artykuł o plikach INI, do którego dostałeś link - wedlug mnie wyjaśnia wszystko. Najlepiej dlatego poczytać kursy z podstawami. Nie ogarniasz sam, to zleć to komuś jak już było wspomniane. Poza tym co to za głupie nazewnictwo skrypt w odniesieniu do obiektowego Pascala. Delphi to nie AutoHotKey, nie ma w nim skryptów, co najwyżej są pliki źródlowe modułów. Poza tym nie piszesz nic jakie błędy otrzymujesz, takze nie wiemy co dopisałeś i co jest nie tak, bo nie pokazałeś kodu.

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...