Skocz do zawartości

Stworzenie programu z bazą danych dla kolekcjonerów


AdrianXQV

Polecane posty

Witam wszystkich

 

Kolekcjonuje banknoty od ponad 5 lat. Od jakiegoś czasu szukam programu dla kolekcjonerów. Niestety jest ich niewiele i albo są płatne, albo ich funkcje są dopiero w powijakach.

Przyznam się że jestem początkujący jeśli chodzi o programowanie. Czasami działam na MS Access, więc nie ukrywam że trochę się na nim wzoruje. Chciałbym napisać/stworzyć program, prawdopodobnie bazodanowy (jeśli inny rodzaj proszę o wskazówkę).

 

Miałby posiadać:

- około 4 tabele

- już gotowy "formularz" do wpisywania nowych rekordów/pozycji w tabeli

- ewentualnie możliwość tworzenia raportu z tabeli

- sumowanie wartości liczbowych (np. przy zliczaniu wartości kolekcji)

- niektóre informacje w tabelach się potarzać, dlatego dobrze jakby te bazy uaktualniły się równocześnie

- możliwość edytowania niektórych parametrów programu (np. wartości domyślnych w komórkach)

- możliwość wybierania niektórych wartości w kolumnach z rozwijanej listy

- myślałem także aby każda z pozycji w tabeli, miała swój bardziej szczegółowy opis w nowym oknie

- w tym szczegółowym oknie miały by się znaleźć również obiekty graficzne (zdjęcia w JPG)

 

Chciałbym wiedzieć czy stworzenie takiego programu jest wogóle możliwe. Chciałbym z jednej strony prosić o pomoc jak napisać taki program, w czym to napisać, może jakieś wskazówki, a z drugiej zapytać czy ktoś nie podjąłby się wykonania takiego projektu.

 

Pozdrawiam serdecznie

Adrian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...