Skocz do zawartości

Wczytywanie zmiennych z pliku.


Szelmuś

Polecane posty

Witam

Chce zrobic program w pascalu obliczajacy pierwiastki rownania kwadratowego bioracy pod uwage rozwiazania liczb zespolonych,. Z pascalem nie mam nic wspolnego, tak wiec chodzi mi jedynie o rade, w jednej drobnej kwestii. Program ma pobierac z PLIKU 3 wspolczynniki rownania kwadratowego a,b,c i chcialbym by zapisywal kazdy w osobnej zmiennej. Plik ma strukture:

1 -5 2

6 4 -1

3 5 5

 

Niewiem czy za to zadanie powinienem sie zabrac za pomoca tablicy trzywymiarowej czy jest jakis sposob aby poszczegolne liczby zapisac w poszczegolnych zmiennych i to sobie potem dam pod petla(i czy znak przy LICZBIE bedzie brany pod uwage). Prosze jedynie o podpowiedz w jakis sposob wykonac taki program, nie potrzebny mi zaden gotowy program, jedynie tok myslenia.

 

JESLI CHODZI O ROZWIAZYWANIE PIERWIASTKOW ROWNANIA KWADRATOWEGO TO MAM TO JUZ ZROBIONE WLACZNIE Z ZESPOLONYMI ALE NIEWIEM JAK WCZYTYWAC Z PLIKU DO TYCH ZMIENNYCH.

Oczywiscie wiem na czym polega pobieranie calych linijek w pascalu, ale jak pobrac np: 1 jako a -5 jako b i 2 jako c ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...