Skocz do zawartości

[Delphi] Prosty programik do analizy obrazu


gertan

Polecane posty

Witam!

 

Potrzebuję prostego programu w Delphi (kodu), który byłby w stanie zliczać odległość przeliczając piksele. Czyli mówiąc wprost - wczytanie zdjęcia, obliczenie ilość pikseli od punktu bazowego, przeliczenie ich na odległość, ewentualne wyrysowanie wykresu. Może da się coś takiego zrobić z serią zdjęć, żeby obserwować przemieszczenia...

Czy ktoś zetknął się z czymś takim? Może pisał coś podobnego, a może zna samouczki czy poradniki, które mogą pomóc w takim zagadnieniu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu ten "agresywny" ton? :)

Nie jest to w żaden sposób naiwne, ponieważ obrazy, które będę chciał analizować są klatkami z nagranego przeze mnie filmu. Na początku filmu przyłożyłem do mierzonych obiektów miarkę, tak, aby potem móc z pikseli wyczytać odległość.

Na przyszłość prosiłbym o rzetelne komentarze, jeżeli chciałby Pan pomóc, w innym przypadku proszę nie strzępić języka (palców ;) )

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwsze pytanie to czy miałeś kamerę na statywie i czy jesteś w 100% pewien że obraz / miarka nie drgnął/a ani o milimetr przy robieniu filmu ? Jeżeli tak to jest możliwość zrobienia tego. Jednak nie wydaje mi się żebyś dał radę. Analiza obrazu jest jednym z trudniejszych zadań.

 

Może pokażesz 2/3 przykładowe zdjęcia żebyśmy mogli coś bardziej doradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...