Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem wirtualnych hostów


dj.drezyna

Polecane posty

Witam!

 

Tym razem pomyślałem, że fajnie byłoby sobie założyć wirualne hosty na komputerze w celu zgrabniejszego korzystania z kilku projektów które mam na dysku.

Poszukałem sobie poradnika (mimo że identycznie do niego jest napisane w książce, którą mam przed sobą) A poradnik pod adresem: http://blog.kowalczy...stemie-windows/ No i zrobiłem wszystko co trzeba, czyli:

 

1.

Zedytowałem plik konfiguracji Apache czyli usunąłem sobie # spod instrukcji include do postaci

Include conf/extra/httpd-vhosts.conf

 

2.

Dodałem wirutalny host w tymże dołączanym pliku do postaci

NameVirtualHost *:80

. . .

ServerName zf.localhost

DocumentRoot D:/Dokumenty/Witryna/zf/

SetEnv APPLICATION_ENV "development"

DirectoryIndex index.php

AllowOverride All

Order allow,deny

Allow from all

 

3.

Naturalnie nie zapomniałem o pliku hosts z C:\Windows\System32\drivers\etc gdzie zmiany są takie:

127.0.0.1 zf.localhost
127.0.0.1 localhost

 

4.

Restart serwera apache jak i systemu windows (wer. 7)

 

A wynik jest taki, że działa mi po staremu, czyli po wpisaniu 127.0.0.1/ jest wyświetlony index.php z folderu Witryna/ natomiast po wpisaniu np. 127.0.0.1/projekt/ jest wyświetlona witryna z folderu projekt.

Z kolei chcąc wejść na adres zf.localhost pojawia się komunikat Nie można odnaleźć serwera.

 

Dlatego moje pytanie jest takie: Co robię nie tak i co jeszcze może mieć wpływ na to że zmiany które poczyniłem nie przynoszą żadnego efektu i wszystko jest po staremu?

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za to co teraz napiszę znowu dostanę ostrzeżenie ale co tam :D

 

Proponuję zrezygnować z tej graficznej nakładki na DOS i zainteresować się normalnym systemem operacyjnym.

 

Jakiś czas temu miałem podobny problem, musiałem sprawdzić stronę pod IE więc odpaliłem ten pseudo system operacyjny na wirtualnej maszynie i męczyłem się jakieś 30minut żeby zaczęło działać.

 

Poza tym z tego co mi wiadomo to Apache bardzo kulawo współpracuje z tymi graficznymi dosami.

 

 

 

A wracając do problemu, ja wirtualne hosty tworzę tak:

1)dodaję wpis do /etc/hosts , np

127.0.0.1 host.loc

 

2)tworzę konfigurację wirtualnego hosta w /etc/apache2/sites-available/, czyli dodaję nowy plik, każdy host ma swój plik konfiguracyjny

 

3)na koniec polecenie sudo a2ensite NAZWA_PLIKU_Z_KONFIGURACJĄ_HOSTA

oraz sudo service apache2 reload

 

moja przykładowa konfiguracja wygląda tak(pewnie jest bardzo nadmiarowa ale działa i jakoś nie chce mi się w tym grzebać)

 

ServerAdmin webmaster@localhost

ServerName inz.loc

DocumentRoot /var/www/inz

Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch

Order allow,deny

Allow from all

RewriteEngine On

Allow from all

Options Indexes FollowSymLinks

Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch

Order allow,deny

Allow from all

 

 

ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/

AllowOverride All

Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch

Order allow,deny

Allow from all

 

ErrorLog /var/log/apache2/error.log

 

 

LogLevel warn

 

CustomLog /var/log/apache2/access.log combined

 

 

 

 

Ps.

czy mi się wydaje czy na zenda się przerzucasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Niestety z niej zrozumiałem tylko tyle że winda jest zła i że trafnie przywidziałeś że chciałbym skorzystać z publicznego frejmłorka a nie tylko swojego zrobionego przez DrezynSoft, czyli przeze mnie i to nie dlatego że ten mój jest zły czy ma błędy tylko dlatego że w obecnych czasach trzeba być uniwersalnym, bo coś na kształt:

static private function wezDaneTyt() {
$baza = new WybierzDane();
if ($_GET['sortujwg'] == 'tytul') {
$baza->wez('id,tytul')->skad('utw');
$baza->sortuj('tytul');
}
else if ($_GET['sortujwg'] == 'wykonawca') {
$baza->wez('utw.id,tytul,nazwa as wykonawca')->skad('
utw
INNER JOIN art
ON utw.id=art.idutw
INNER JOIN wyk
ON art.idwyk=wyk.id');
$baza->dodGdzie('art.poz = 1',null);
$baza->sortuj('wykonawca');
}
else {
$baza->wez('id,tytul')->skad('utw');
$baza->sortuj('id');
}
$baza->dodGdzie('utw.id IN ('.implode(',',$_SESSION['dane']['schowek']).')',null);
if ($_GET['sortujwg'] == '') {
return self::sortujTyt($baza->generuj());
}
return $baza->generuj();
}

Jest jasne tylko dla mnie i kolegów, którym to tłumaczę... bez zrozumienia z ich strony...

 

Także prosiłbym, jeżeli to możliwe o opisanie jak to zrobić żeby działo (ta cała wirtualizacja) na poziomie takim albo minimalnie wyższym co kurs zalinkowany na początku pierwszego posta.

 

Dzięki!

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przykład co opisujesz z tymi poleceniami to jest pod windowsa czy pod linuksa, bo ja bym chicał, żeby przykład dotyczył windowsa bo innego systemu nie mam na komputerze zainstalowanego.

 

A sudo jest w Windowsie, przepraszam za poziom pytania ale nie mam pojęcia co to takiego.

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Windows nie jest taki zły, tym naprawdę złym okazał się program antywirusowy, który zrobił blokadę na ten plik (etc/hosts.) i mimo tego, że ja zapisywałem tam zmiany i widziałem je to system jakoś nie mógł odczytać nowej treści. Także uważajcie na programy antywirusowe, bo mimo że są użyteczne mogą spowodować dziwne następstwa.

 

A no i wirtualnych hostów ma bez liku i cieszę się z tego ogromnie. Nie taka winda jak ją malują! A żeby ,,odblokować'' plik etc/hosts trzeba było go zapisać na pulpicie (lub gdziekolwiek indziej) i później wyciąć i bezczelnie nadpisać ten w folderze etc/hosts z użyciem naturalnie Notatnika.

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

@dj.drezyna

O psia kostka coś ty wykminił -.o

 

Aby edytować plik "C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts" wystarczy otworzyć notatnik z uprawnieniami administratora i go otworzyć w tymże notatniku. Co do vhosta np dla zenda wystarczy wpis

 

<VirtualHost *:80>
ServerName manager.game
DocumentRoot "C:\xampp\htdocs\private\project\Manager\public"
SetEnv APPLICATION_ENV "development"
<Directory C:\xampp\htdocs\private\project\Manager\public>
		DirectoryIndex index.php
		AllowOverride All
		Order allow,deny
		Allow from all
</Directory>
</VirtualHost>

 

i zresetowanie apache w panelu controlnym. Na codzień używam xamppa 1.6.7 w windowsie, a na wersji produkcyjnej w pracy na apache2 na debianie. I prawdę mówiąc jakoś jako programista nie odczuwam wielgaśnej różnicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...