Skocz do zawartości

Cowboj's Python (gra typu Snake)


CPPdotCowboj

Polecane posty

Prezentuję grę typu Wąż (Snake), w której otrzymujemy możliwość modyfikacji

z zewnątrz wielu jej kluczowych parametrów. A mianowicie:

- ustawienie dowolnej rozdzielczości,

- szerokości pola gry,

- długości węża,

- ilości owoców (pożywienia węża),

- opóźnienia, po którym wąż poruszy się,

- związanych z przejściem do kolejnych poziomów,

- kolorystyki.

 

Poniżej umieściłem nagranie pozwalające bliżej zapoznać się z zawartością gry.

http://www.youtube.com/watch?v=RD7H8fITpMM

 

Odnośnik dla zainteresowanych pobraniem gry: http://www.mediafire.com/?8rijee5dn5rtr8e

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zboczenie i żaden "hopel" :D Po prostu widzę słowo Python napisane z dużej litery, więc to język programowania :]

 

Gra nazywa się Snake, a nie Python... Różnica prawie jak między Monkey i Ape...

 

Tak na rozluźnienie dodam, że Python wywodzi się z Delphi i Oracle :P

http://en.wikipedia.org/wiki/Delphi

In Greek mythology, Delphi was the site of the Delphic oracle, the most important oracle in the classical Greek world, and a major site for the worship of the god Apollo after he slew the Python, a dragon who lived there and protected the navel of the Earth. Python (derived from the verb pythein, "to rot") is claimed by some to be the original name of the site in recognition of the Python that Apollo defeated.[2] The Homeric Hymn to Delphic Apollo recalled that the ancient name of this site had been Krisa.[3]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason, przepraszam za bezpośredniość, ale skończ z tymi żałosnymi spinkami dot. Pythona i Linuxa.

Zgodnie z Twoim rozumowaniem powinieneś cofnąć się w czasie i kazać Monty Pythonowi zmienić nazwę...

"(2b || !(2b)) == question" W. Shakespeare

http://jakubniwa.pl - świat sztucznej inteligencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason - niestety, ale coś z Twoim pojmowaniem rzeczywistości jest źle.

 

Chciałbyś, aby wszytko opatentowali? Chcesz żyć w takim posranym (ograniczonym) świecie?

 

Jeśli tak, to zmień swój nick! Bo nam on się kojarzy z gównianym filmem!

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Jak chcesz się czepiać, to napis w logu pythona jest z małej litery, a Ty w jednym ze swoich postów tłumaczyłeś, że jak widzisz napis Pythona z dużej litery! :D (paranoja...)

 

P.S. Żadne zboczenie i żaden "hopel" :D Po prostu widzę słowo Python napisane z dużej litery, więc to język programowania :] - to już może świadczyć o ograniczeniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś to w języku Python?

 

Jeśli nie, to nazwa gry jest myląca - domyślam się, że to w C++ jak sugeruje Twój nick na forum. Powinieneś także zaopatrzyć się w lepszy notatnik, polecam Geany.

Nie, napisałem to obiektowo w C++ celem powtórki nowo poznanej składni, i zweryfikowania stanu mojej wiedzy na temat tego języka.

 

Planowałem wpierw nazwać grę pewnym gatunkiem pytona, a mianowicie „Pyton tygrysi”. Jednak nazwa była zupełnie nieadekwatna co do skali gry. Chociaż w ostatecznym tytule pozostał „Python” :)

A z ciekawości muszę się zapytać o to, czy ktokolwiek zdobył się na przetestowanie mojej treningowej gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason: Jeszcze słowo o języku programowania python w tym temacie, a skończy się banem. CPPdotCowboj zaprezentował tutaj swoją grę i oczekuje opinii na jej temat, a nie dyskusji o jedynym słusznym języku.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakiel, czy Ty czytałeś cały wątek, czy po prostu wybiórczo komentarze innych? Nikogo tu nie nakłaniałem do tego języka, ani też nie stawiałem go w kontekście "jedynego słusznego języka". Trochę obiektywizmu... geez. Każdy patrzy tu na mnie przez pryzmat dawnych flamewarów...

 

Ludzie na mnie naskakiwali, to tylko starałem się uzasadnić swoje zdanie na ten temat. Tytuł to też część gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja też po przeczytaniu tematu tego wątku myślałem że będzie to coś napasanego w tym języku którego nazwy widocznie na tym forum wypowiadać nie można.

 

A co do samej gry:

Nie uruchomię jej bo „exe” - tak wiem czy grozi wypowiedzenie tych słów.

Więc mogę się ustosunkować tylko do tego co widziałem na filmiku.

Grafika nie jest powalająca ale jak się domyślam nie to było celem, niestety sam plik konfiguracyjny też na wiele nie pozwala w gruncie rzeczy to prawie zwykły ini. Jak na początek/powtórzenie jest całkiem fanie, nic tylko czekać na drugie wcielenie ;) A może tym razem nie tylko exe ?? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...