Skocz do zawartości

[C] Pierwszy program


bigos

Polecane posty

Siemak, zaczyna zabawę z programowaniem. Zaopatrzyłem się w jakiś podręcznik i jest pierwszy problem. A mianowicie kazali tam przepisać jeden kod i zobaczyć jak działa, według tej książki ma działać<br />ale kiedy daje skompiluj i uruchom pojawia się okienko i zaraz znika, a pisze tam że powinna się wyświetlić konsola ta że byłbym w stanie przeczytać to co napisałem. Korzystam z Dev

#include <stdio.h>
int main(void)
{
int num;
num= 1;

printf("Jestem prostym ");
printf("komputerem. \n");
printf("Moja ulubiona liczba jest %d, bo jest zajebiste. \n",num);
return 0;
}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisałem cały przykład tak jak podane jest w książce, dziwne trochę, bo w C++ podobny przykład i działa bez problemów

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

znalazłem jeden pomysł a mianowicie do pisać przed return 0; getchar(); co spowoduje ze program będzie czekał na akcje z klawiatury ale to nie działa wskazuje mi jakiś błąd

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A tu mam coś takiego, i według tego co pisze to ma działać a wyświetla problem z funkcją system("PAUSE"); jak się niby mam tego uczyć skoro podane przykłady nie działają tak jak są opisane

 

#include <stdio.h>
/*Wczytywanie zmiennych*/
int main()
{
 	int a;
 	scanf("%d",&a);
 	printf("Wartosc zmiennej a:");
 	printf("%d",a);
 	system("PAUSE");
 	return 0;
}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...