Skocz do zawartości

Co ty wiesz o kodowaniu :)


Toster

Polecane posty

Panie(?) i Panowie.

Kazdy mysli ze jest niezly w te kolocki i co to on z obecnym ultra sprzetem nie moze osiagnac. Tak wiec rzucam rekawice mlodemu pokoleniu, mamy tutaj linka do demka na starej Amidze. Co prawda demko było jedną z topowych produkcji na te czasy ale ale. To był rok 1991, a komuputer mial 1MB ramu i ~7 MHz procesor... Tak wiec kto sie podejmie wyzwania i machnie takie efekty jak sa pokazane w 3:18 i 4:25 ?

 

Link do demka: http://www.youtube.com/watch?v=2CGOh-jb4QM

 

Dla prawdziwych kozaktow jeszcze 1 ograniczenie, w calym programie uzyj max 8 siedmiu zmiennych calkowitych i max 8 pointerow. Pomocny wielce moze sie przydac stos (pamietany oczywiscie w jednym z pointerow).

 

Nagroda: +1 do zajebistosci (mozna sobie wpisca do cv :) )

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toster, posiadasz takie demko własnej roboty? Jeżeli odpali na W32/W64 to mógłbyś podrzucić exe ?

 

Moim skromnym zdaniem należałoby przy efekcie 4:25 po części wrócić do czasów programowania grafiki w TP, gdzie obiekty 3D tworzyło się z przeliczania xyz na xy. Stworzyć rysowanie pixela (dawne putpixel), następnie draw_line, później już kwadrat i box3D.

Mając takie coś można operować na pojedynczych pikselach w obiekcie :) i je algorytmami przenosić w inne miejsca by był zamierzony efekt. Bo inaczej nie widzę tworzenia obiektów z lat 90 gdzie wszystko oparte było o operacje na pikselach w buforze ekranu i własne funkcje wyświetlające obrazy 3D.

 

W naszym świecie z kolei prędzej można spotkać się z grafiką Voxelową i na jej podstawie stworzyć takie coś... lecz sześciany obciążą znacznie GPU i CPU co się mija z celem, więc polecałbym bardziej operowanie na pikselach.

 

Pozdrawiam.

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy kiedy bawilem sie na demo scenie minely juz dawno, zreszta wtedy sie pisalo w assemblerze bo byl najszybszy. Na scenie PC nie udzielalem sie.

Co do zagadnienia jak dany efekt zrobic to przy obecnej mocy obliczeniowej mozna smialo w 3d sie pokusic, mozna tez tak jak napisales. Przy czym wiedziec jak cos zrobic, a umiec to zrobic to sa 2 rozne sprawy :D

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma pomysł jak zrobić taki usypujący napis sześcian? Chodzi mi o samo sypanie. Jakaś maska przy wypełnianiu oraz lista ruchomych pixeli które podążają do celu (do konkretnego miejsca w napisie)?

Te przejścia z jednej figury do drugiej też są mocne :) Mam na myśli ten morphing jakby cała figura się rozsypywała i potem układała w drugą. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bryłę, masz macierz transformacji i projekcji na ekran. Przekształcasz wierzchołki, rysujesz wypełnienie tak jak by była na ścianach tekstura. Tekstura to mapa punktów widoczny/niewidoczny w chwili oderwania punktu przenosisz go na ekran (przekształcenie odwrotne) jako poruszający się pixel. Dalej symulujesz ruch punktu tutaj możesz sobie skonstruować krzywą albo dodać trochę fizyki.

Ogólnie efekty nie są jakieś trudne, ale ograniczenia to masakra.

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Masz bryłę, masz macierz transformacji i projekcji na ekran. Przekształcasz wierzchołki, rysujesz wypełnienie tak jak by była na ścianach tekstura. Tekstura to mapa punktów widoczny/niewidoczny w chwili oderwania punktu przenosisz go na ekran (przekształcenie odwrotne) jako poruszający się pixel. Dalej symulujesz ruch punktu tutaj możesz sobie skonstruować krzywą albo dodać trochę fizyki.

Ogólnie efekty nie są jakieś trudne, ale ograniczenia to masakra.

No właśnie zastanawiałem się nad tymi teksturami :)

(pewnie jak każdy student mam już napisany własny renderer na cpu więc co nieco wiem o grafice)

 

W dalszym ciągu intryguje mnie ten morphing...

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...