Skocz do zawartości

[debian] Brak możliwości zalogowania - permision denied


Stelma

Polecane posty

Witam,

 

Bawiłem sie dziś swoim lapkiem bo chciałem zainstalować sobie stery do karty wi-fi. Jednak ciągle otrzymywałem błąd od dpkg error (1). dlatego postanowiłem wymusić aktualizacje pakietów i repozytorium przez apt-deb upgrade. Nie wiem czy po tym zostały mi usunięte programy (pidgin, opera). Pomyślałem że to wina tego że coś musi się załadować razem z systemem. Więc zrobiłem reboot. Jednak po odpaleniu kompa nie można się na nic zalogować ani manualnie ani przez ssh. Proszę o rady bo mam na dysku pare ważnych klas i funkcji, a stracić ich nie mogę.

 

Dodam że wszystko startuje poprawnie z apache i mysql.

 

 

Mam możliwość podpięcia dysku pod kompa z windą. Jednak on nie widzi systemu plików ext4.

Dlatego proszę o rady jak się zalogować bądź odzyskać dane.

 

 

Pomóżcie koledze po fachu :). Aha przepraszam za błędy ale pisze z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mi powiesz jak to zrobić.

 

Na kompie nie mam programu do logowania. Po włączeniu pc staje mi w konsolowym trybie gdzie podawałem dane logujące. A jak mówiłem po wpisaniu 'root' dostaje komunikat 'permission denied'.

 

Na pc korzystałem z menadżera okienek fluxbox.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to sprawdzę.

 

Jednak komunikat o braku uprawnień dostaje już po wspisaniu loginu np 'root' -> enter -> komunikat i zawraca do podania loginu...

 

 

Dzięki za zainteresowanie jeżeli ktoś ma jeszcze pomysły walić śmiało :)

 

Ps mobilna wersja forum nie ma guzika napisz temat :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci tylko na odzyskaniu danych to odpal livecd i przekopiuj na inną partycje lub pena

 

 

a jeśli chcesz odzyskać system to podobno nie jest takie proste(tak twierdzi mój brat ja się na tym nie znam) podobno jakiś pam czy coś takigo ci się popsuł - więc lepiej reinstal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...