Skocz do zawartości

Nowe forum - konstruktywne sugestie, zgłaszanie usterek


Nakiel
 Share

Polecane posty

Po tak długim czasie od ostatnich zmian należało w końcu zaktualizować skrypt forum.

 

Przy okazji poprawiona została szata graficzna, przez co forum wygląda nieco nowocześniej. Pozostało do poprawienie jeszcze parę drobiazgów, którymi zajmę się w najbliższym czasie. Ze względu na problemy z kompatybilnością z poprzednią wersją skryptu, niektóre posty mogą wyświetlać się nieprawidłowo.

 

Zapraszam do testowania i udzielania się na forum :)

 

@Integer: Twój post niestety zniknął przy przywracaniu bazy z backupa.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie tylko życzył lepszej integracji portalu jak i forum. Chodzi mi o:

  • zintegrowanie logowania (żeby nie trzeba było się logować dwa razy)
  • ujednolicenie nagłówka obu podstron (z poziomu forum nie da się wejść na irc i nie ma informacji o hostingu; "szukaczka" wygląda inaczej (i przede wszystkim: przeszukuje inną treść). Nagłówek z forum jest świetny. Dodanie dwóch pozycji do menu chyba nie będzie problemem. Potem wystarczy "tylko" skopiować taki nagłówek do strony głównej.

...ale to tylko takie moje propozycje bo lubię jednolite strony. Wcześniej w zupełności mi to nie przeszkadzało, a teraz "przy okazji" mógłbyś w tym pogrzebać.

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stelma wypróbuj opcje z prawej górnej "wyświetl nową zawartość" i daj znać czy Cię takie rozwiązanie satysfakcjonuje :)

 

@Nakiel treść była z grubsza rozwinięciem tytułu więc nic się nie stało :)

 

co do sugestii to:

1. kiedyś pisałem o możliwości wstawiania przez moderatora na początku tematu posta, w którym pisało by się "solidne" streszczenie opracowanie tematu;

2. może to zabrzmi jakbym się czepiał ale nie pisałem od razu bo pierwsze wrażenie musiałem przetrawić (jednak nadal chodzi mi po głowie)... żeby zmniejszyć marginesy wszystkich obiektów zarówno na stronie głównej jak i w postach/ tematach zarówno poziome jak i pionowe, nawet te kolorowe ramki z tematami czy oddzielające kolejne posty, kolumna z danymi użytkownika przy poście, ja wiem ze monitory są coraz szersze tak minus 30% z każdego marginesu to jakiś konsensus, więcej nie ma sensu bo straci urok i czytelność

3. białe literki na bordo tle trochę giną, zwłaszcza jak ktoś siedzi na forum późno w nocy (zmęczone oczy), może jakiś mniejszy kontrast poprzez jaśniejsze tło? albo wytłuszczenie białych na bordo tle, a ciut rozjaśnienie liter bordo na białym tle - ale to również gestia

4. Po edytowaniu można by dodać do "Powód edycji:" dwukropek,

5. Edytowane dnia - czy można dodać minuty i godziny? - w gorących tematach może mieć znaczenie

6. na ilości postów mi nie zależy ale miałem coś około 210, dobrze by było żeby to był jednorazowy wypadek przy procy, bo niektórzy mogą się poczuć urażeni degradacją do początkującego.

Edytowałem z 5 razy na próbę, Jak mi coś wpadnie w oko to się odezwę

Edytowano przez Integer
edycje testowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zintegrowanie logowania (żeby nie trzeba było się logować dwa razy)

ujednolicenie nagłówka obu podstron

Obok ułatwienia wstawiania formatowanego kodu są to dla mnie priorytetowe sprawy.

 

Błagam o dodanie możliwości powrotu na stary styl forum

Stara skórka nie jest kompatybilna z nowym forum, a więc nie będzie dostępna. Ewentualnie jeśli ktoś przygotuje nową skórkę to wgram ją jako alternatywną do wyboru.

 

 

1. kiedyś pisałem o możliwości wstawiania przez moderatora na początku tematu posta, w którym pisało by się "solidne" streszczenie opracowanie tematu;

2. może to zabrzmi jakbym się czepiał ale nie pisałem od razu bo pierwsze wrażenie musiałem przetrawić (jednak nadal chodzi mi po głowie)... żeby zmniejszyć marginesy wszystkich obiektów zarówno na stronie głównej jak i w postach/ tematach zarówno poziome jak i pionowe, nawet te kolorowe ramki z tematami czy oddzielające kolejne posty, kolumna z danymi użytkownika przy poście, ja wiem ze monitory są coraz szersze tak minus 30% z każdego marginesu to jakiś konsensus, więcej nie ma sensu bo straci urok i czytelność

3. białe literki na bordo tle trochę giną, zwłaszcza jak ktoś siedzi na forum późno w nocy (zmęczone oczy), może jakiś mniejszy kontrast poprzez jaśniejsze tło? albo wytłuszczenie białych na bordo tle, a ciut rozjaśnienie liter bordo na białym tle - ale to również gestia

4. Po edytowaniu można by dodać do "Powód edycji:" dwukropek,

5. Edytowane dnia - czy można dodać minuty i godziny? - w gorących tematach może mieć znaczenie

6. na ilości postów mi nie zależy ale miałem coś około 210, dobrze by było żeby to był jednorazowy wypadek przy procy, bo niektórzy mogą się poczuć urażeni degradacją do początkującego.

Edytowałem z 5 razy na próbę, Jak mi coś wpadnie w oko to się odezwę

 

1. Nie wiem, czy jest taki moduł do forum. Poszukam, ale ogólnie im mniej wtyczek na forum tym lepiej.

2 i 3. Mi się podoba tak jak jest, a co sądzą pozostali?

4. OK

5. OK

6.Po aktualizacji posty zostały policzone na nowo. Zapewne licznik został zmniejszony o posty z usuniętych tematów.

 

Widok wiadomości w PM, jeśli wiadomość jest wysłana dzisiaj widzimy nałowek: "Wysłano dziś, 31 lip 2011" - Ja się pytam.. gdzie godzina

 

OK

 

Ps mobilna wersja forum nie ma guzika napisz temat

 

Po zalogowaniu się na forum, na samej górze w wybranym dziale znajduje się duży czarny przycisk "Napisz nowy temat".

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Witam ponownie,

znalazłem przypadkiem starego posta z błędem w formatowaniu:

http://forum.unit1.pl/topic/624-delphi-jak-pobrac-czas-z-serwera/

 

jak potrzeba to ja mogę przejrzeć stare posty i zrobić je kompatybilnymi ale również w nowych postach są takie chochliki które przy kopiowaniu z istniejącego posta formatowanego tekstu i wklejaniu do nowego posta robią podobne numery.

Jednym słowem kopiowanie zaznaczonego tekstu bez formatu załatwiło by częściowo sprawę, ale czy to takie proste tego nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potrzeba to ja mogę przejrzeć stare posty i zrobić je kompatybilnymi

 

Przydałoby się :) Część poprawiłem, ale jeszcze sporo tego zostało.

 

Wspomniany błąd zaraz poprawię.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ff.jpg

 

Nie wygląda to najlepiej w Operze Mini, ale przycisk jest i można napisać nowy temat.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zmiany wprowadzone...

 

Od dzisiaj na stronę unit1.pl należy logować się przy użyciu tych samych danych co na forum.unit1.pl. Po zalogowaniu się na forum użytkownik będzie automatycznie zalogowany również na stronie.

 

Użytkownicy, którzy posiadali konto wyłącznie na stronie, muszą założyć nowe konto na forum.

 

ps. Czy korzysta jeszcze ktoś z IRC? Czy może usunąć zakładkę ze strony?

 

@Stelma: Zalogowałeś się najpierw? Musisz być zalogowany, aby był widoczny przycisk.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak można edytować słowa kluczowe w założonym przez siebie temacie/ lub jako moderator?

http://forum.unit1.p...lasie-potomnej/

chciałem przetestować i dopisać zwroty: klasy, tworzenie klas, dziedziczenie zmiennych i nie mogę znaleźć tej funkcji;

ps. dobry pomysł z wyszukiwanie po słowach kluczowych :)

 

2. Jest zgryz w błędach formatowania w stylu pierwszego posta trzeba by zajrzeć do źródeł żeby odczytać co tam było:

http://forum.unit1.p...__fromsearch__1

http://forum.unit1.p...-klasy-potomne/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słowa kluczowe dla tematu można zmienić podczas pełnej edycji pierwszego posta w danym temacie.

 

2. Niestety ten błąd występował już w starym forum i nawet w backupie są te błędy. Poprzedni skrypt formatowania robił czasami takie błędy :/

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
- ikonka facebook nie jest wyśrodkowana w pionie - na co komu ta ikonka? płaca wam za jej umieszczanie?

 

Jak to nie jest? Clipboard01.jpg

 

Użytkownicy FB nie muszę rejestrować się na forum. Mogą się logować przy użyciu konta z FB.

 

- krowiaste okienko logowania ;p

 

Na poprzednim forum było bardzo podobne, ale mogę je trochę "odchudzić".

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firefoxie faktycznie ten przycisk jest wyżej. Zajmę się tym.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam po dłuższej przerwie zgłaszam zgłzaszane wcześniej usterki w stylu:

http://forum.unit1.pl/topic/1589-delphi-blokada-edycji-memo/

.. pewnie jest ich więcej, zwróćmy uwagę na fakt ze poczatkujący lub jednorazowy widz nie zgłosi takiej usterki tylko poleci dalej.

.. żmudna robota, ale takie uroki zmian

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
 Share

×
×
  • Utwórz nowe...