Skocz do zawartości

Joomla


jozekkg

Polecane posty

Słysząc wiele pochlebnych opinii o Joomla postanowiłem osobiście sprawdzić, co to jest warte. Do tej pory miałem do czynienia z cms-em, gdzie miałem wszystko podane jak na talerzu, na całej masie templatek, poprzez różnego rodzaju moduły, edytor formularzy na e-sklepie skończywszy. Nawet stworzenie własnego szablony jest tam dziecinnie proste. Wada jest jedna - utworzone strony można zak-llącc- tylko na serwerach właściciela tegoż cms-a, co do tanich spraw nie należy.

W joomla, z tego co się do tej pory zorientowałem, czego bym się nie złapał, jak można poczytać w googlu, trzeba dość dobrze orientować się w html-u, css-ie i penie jeszcze wielu innych spawach, o których teraz jeszcze nie mam pojęcia.

Co w takim razie potrafi zrobić sam Jomla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bardzo polecam joomla. O ile kupisz sobie albo znajdziesz darmowy szablon do joomli to nie potrzebujesz się bawić w php, css i html-a. Jeśli chcesz natomiast zrobić cały szablonik od początku to sprawa też w zasadzie jest banalna i robi się to bardzo prosto.

 

Jeśli chodzi o stawianie strony to wg. joomla jest bardzo dobrym rozwiązaniem (osobiście korzystam :P) poza tym nieźle się pozycjonuje i jest masa wtyczek do SEO różnej maści + chyba największym plusem jest to, że jest masa for i dodatków (modułów, pluginów, szablonów etc.)

 

 

 

 

poprzez różnego rodzaju moduły, edytor formularzy na e-sklepie skończywszy
To samo będziesz miał za darmo w joomli. Na e-sklepie skończywszy również używając np.: VirtueMart.

 

Zresztą ogarnij demo: http://www.demo.joomla.pl/ i zobacz czy Ci pasuje czy nie.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią, bardzo powolna i zmuszająca do schematycznego działania. Osobiście nie polecam, preferuję autorskie rozwiązania. Jednak jeśli nie znasz się za bardzo na programowaniu to Joomla może być dobrym rozwiązaniem na początek.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...