Skocz do zawartości

LP - zadanie


natanielcz

Polecane posty

Długo zastanawiałem się czy ograniczyć Wam w jakiś sposób zakres działania ale stwierdziłem, że lepiej będzie jeśli tego nie zrobię. Waszym zadaniem, na które macie jeszcze sporo czasu (do lipca - dokładna data pojawi się w przyszłości, gdyż będzie ona zależna od Was). A zadanie jest następujące. Stworzyć program do obróbki lub/i tworzenia grafiki. Sądzę, że to zadanie wielu z Was może wiele nauczyć, bo chyba nie robicie codziennie programów graficznych? Dawno nic nie pisałem więc dziwnie ten post wygląda. Życzę wszystkim powodzenia i liczę na chociaż kilka prac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno się zdziwiłem, kiedy wczoraj bez żadnej wstępnej informacji czy pytania innych o zdanie napisałeś o zadaniu na konkurs, który podobno umarł prawie pół roku temu. Jeszcze bardziej, kiedy przeczytałem dzisiaj, jak to zadanie wygląda. I przewiduję liczbę uczestników równą 0. Wiesz dlaczego? Dlatego, że temat konkursu jest po prostu beznadziejny. Przykro mi, że to piszę, ale czy uważasz, że ktokolwiek napisze coś, czego tysiące istnieje w sieci pod różnymi nazwami tylko na jakiś konkurs, który nagle nie wiadomo skąd się rozpoczął? Obróbka grafiki to jest temat tak oklepany i jednocześnie tak mało oryginalny, że nie nadaje się na żaden rodzaj konkursu. Poza tym, zrobienie takiego czegoś np. w Delphi to kwestia wstawienia kilku komponentów i odpowiednie połączenie ich ze sobą, i mogę się założyć, że nawet gotowe kody czegoś takiego można by znaleźć w internecie. Tak więc, ten konkurs to porażka jeszcze większa niż ostatnia seria wakacyjna, i możesz sobie czekać nawet rok, ale jestem prawie pewny, że nikt nie weźmie w takim czymś udziału. Niestety.

 

Pozdrawiam.

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety o czymś podczas wymyślania zadania zapomniałem.. O delphi.. Masz rację. To zadanie wymaga w delphi wstawienia kilku komponentów, a ja nie korzystając z tego języka po prostu zapomniałem o tej możliwości. Dla programistów innych języków byłoby to trudniejszym zadaniem. W takim razie jakie zadanie uznajesz za nieoklepane? Pomyśl czego jeszcze nie napisano.

 

A co do twojego zdziwienia to myślałem, że to było omówione w ostatniej "dyskusji" i był wyznaczony termin pierwszego zadania na 18.01 więc nie wiem dlaczego dziwisz się, że nikogo się nie spytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATA co do twojego zdziwienia to myślałem, że to było omówione w ostatniej "dyskusji" i był wyznaczony termin pierwszego zadania na 18.01 więc nie wiem dlaczego dziwisz się, że nikogo się nie spytałem.

 

W ostatniej dyskusji napisałeś o jakiś dwóch datach, których nikt nawet nie skomentował, a teraz nagle po 4 miesiącach ogłaszasz konkurs bez pytania kogokolwiek, czy są chętni i czy jest sens taki organizować. No to się trochę zdziwiłem.

 

W takim razie jakie zadanie uznajesz za nieoklepane? Pomyśl czego jeszcze nie napisano.

 

Najlepszy temat na konkurs to taki, który każdy może trochę inaczej zinterpretować, i w rezultacie każdy stworzy coś innego, musi dawać pole do popisu. Nawet zapominając o Delphi, zakładając, że kilka osób zrobiłoby ten edytor grafiki, czym te programy będą się od siebie różnić, co będzie decydowało o lepszości jednego od drugiego? Ładniejsze menu, czy większa ilość obsługiwanych formatów graficznych? To nie daje żadnej możliwości wykazania się uczestnikowi, i w rezultacie zniechęca go do wzięcia udziłau w konkursie.

 

Za przykład dam tu Compo organizowane co jakiś czas na forum Warsztatu. Tam tematy są takie, że aż się chce coś napisać (jeżeli się oczywiście wpadnie na pomysł co), bo będzie to oryginalne i nikt inny takiego czegoś nie zrobi. Np. temat: gra z motywem teleportacji. I każdy to sobie inaczej zinterpretował, dlatego gry były ciekawe i każda była inna. Właśnie takich tematów potrzebują konkursy. Compo są akurat tylko na gry (bo jest to chyba najciekawsze), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby temat był na jakąś zwykłą, ale użyteczną aplikację czy symulator czegoś. Nie wymyślę niczego na poczekaniu, ale jeśli kilka osób by się zebrało i wymyśliło jakieś tematy, potem użytkownicy by wybrali najciekawszy i kilka osób chociaż wyraziłoby chęć wzięcia udziału, to mógłby wyjść całkiem fajny konkurs.

 

Poza tym organizowana przez Ciebie, natanielcz, ostatnia seria wakacyjna nie wypadła najlepiej, i to też może zniechęcić do konkursu, który znowu organizujesz. Było niedotrzymywanie terminów, a także obiecane paczki z pracami uczestników do pobrania jednak nie dotarły. Nie wiem, czy ktoś potraktuje poważnie konkurs, jeśli organizator nie traktuje zbyt poważnie biorących w nim udział. Trzeba czymś ludzi zachęcić.

 

Pozdrawiam.

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się czy ograniczyć Wam w jakiś sposób zakres działania ale stwierdziłem, że lepiej będzie jeśli tego nie zrobię. Waszym zadaniem, na które macie jeszcze sporo czasu (do lipca - dokładna data pojawi się w przyszłości, gdyż będzie ona zależna od Was). A zadanie jest następujące. Stworzyć program do obróbki lub/i tworzenia grafiki. Sądzę, że to zadanie wielu z Was może wiele nauczyć, bo chyba nie robicie codziennie programów graficznych? Dawno nic nie pisałem więc dziwnie ten post wygląda. Życzę wszystkim powodzenia i liczę na chociaż kilka prac.

Wpadasz nagle, ogłaszasz konkurs i szukasz jeleni, którzy Ci będą pisać programy? Za kogo Ty się uważasz? Za jakiegoś guru? Z tego co dotychczas po Tobie widać, to masz sporo do nauczenia się i stawiasz pierwsze kroki w programowaniu, więc jakie masz zadatki, by oceniać programy i organizować cokolwiek? Fajna zabawa co? Rzucisz sobie temat i "piszcie sobie dzieci"... Tak się nie robi.

 

Co do tematu, to już istnieje GIMP, do którego można pisać skrypty - to już byłoby sensowne, aby napisać skrypt do GIMP'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedni uzytkownicy innych jezykow musza sie tyle nameczyc zeby "zrobic" program, a delphi robi wszystko za programiste....

 

Dlatego trzeba je zlikwidować! Delphi używają tylko złe czarownice i nawiedzeni fanatycy! Na stos, na pohybel, sąd kapturowy!

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...