Skocz do zawartości

[delphi] - nie działa tak jak powinna


ktoś

Polecane posty

sytuacja wygląda tak:
w piątek przeinstalowałem windowsa, bo miałem bardzo dziwny problem z internetem
przy instalacji zaznaczyłem, żeby instalator skożystał z instniejącej partycji
okazało się, że zawartość folderu ProgramFiles nie zostala skasowana ( w tym delphi)
zainstalowałem dostępne aktualizacje (najpierw jakąś jedną, potem SP1, łącznie 18 plików.)

ponownie zainstalowałem delphi
uruchamiam, niby wszystko dobrze. Wrzucam przycisk na formatkę, klikam na nim, żeby przejść do okna kodu, i... dupa.
nic się nie dzieje. próbowałem na inspektorze obiektów, na formatce, i nic.

odinstalowałem, zainstalowałem jeszcze raz - to samo.

a przecież przed przeinstalowaniem windy delphi działała, i to dobrze. Winda instalowana z tej samej płyty co ostatnio. niby wszystko powinno być dobrze, ale nie jest.

możecie mi powiedzieć, co tu jest nie tak?[/b]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklepałęm ręcznie kilka linijek kodu, i efekt jest taki, że po uruchomieniu pojawia się formatka z komponentami, ale nic nie robi...
np. wrzuciłem procedurę randomize i dałem w OnClick buttona, tak, że powinno wylosować liczbę z zakresu 0-299 i wyświetlić przez showmessage...

oczywiście program nic nie robi. instalator sciągnięty z polskiego serwera borlanda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję... chociaż widzę to w #000000 barwach.
tj. jutro spróbuję, bo instalator mam na innym kompie ( już wyłączonym :-( )

Macie jeszcze jakieś pomysły? Sprawdzę wszystkie, [b]do puki nie trafię...


edit:// no i nie działa :-(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny problem, wiazal sie z tym ze jak w systemie mialem zainstalowany program do analiz niezawodnosci chyba firmy ISO to delphi glupial, ani reinstale ani inne cuda nie pomagaly. Jak odinstalowalem tamten program to wszystko ruszylo. Moze masz jakis soft z ktorym delphi sie gryzie ?

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę... poprzednio miałem chyba wszystkie programy, które mam teraz + jeszcze kilka, których do tej pory nie zainstalowałem. Za to zastanowił mnie komunikat, który wyskoczył podczas instalowania FlashGeta, coś w stylu że jakieś_coś.dll nie jest prawidłowym obrazem systemu microsoft windows ( nie pamiętam dokładnie, ale moim zdaniem, to oznacza uszkodzenie biblioteki)

Aha, mam też nie zainstalowany sterownik hosta USB (?), co prawda nie przeszkadza mi to w komunikacji z telefonem, ale w menagerze urządzeń jest zastrzeżenie :!: , a pozostałe urządzenia USB zostały zainstalowane podczas instalacji winXP.

ps: czy to normalne, że po pewnym czasie płyty CD-R przestają być nagrywalne, a z już wypalonych / tłoczonych "uciekają" dane? Bo u mnie coś takiego się dzieje. biggrin.gif


ps2: chociaż, jak tak sobie myślę, to może Delphi się gryzie z programem "MIDlet Pascal 2.02" Pamiętam, że poprzednio najpierw instalowałem Delphi, a teraz najpier MIDlet. Jednka poprzednio programy istniały obok siebie, i Delphi działała. Czyżby kolejność instalacji miała znaczenie?
nie mam pojęcia. Chyba zacznę od sprawdzenie tej opcji. Bo to mogę zrobić od razu...


edit:
no więc odinstalowałem MIDlet Pascala, i efekt jest taki, że zaczął działać kompilator. Jednak nadal nie działa mi automatyczne wklepywanie "ramek" kodu, a to "trochę" utrudnia :-/ .... Sprawdziłem opcje edytora, i wygląda na to, że są dobrze ustawione (byłoby dziwne, gdyby było inaczej, ale sprawdziłem), a i tak nie działa biggrin.gif
Odezwę się jeszcze, jak skombinuję dobrą płytę z win XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...