Skocz do zawartości

Liga programistyczna unitu 1 WAŻNE!


natanielcz

Polecane posty

coz jakbys zerknął do historii zobaczylbys serie mini konkursow. Po chwili analizy doszedlbys do wniosku ze uczestniczylo w nich 2-3 ludzi. I calosc wygasla w podobnym czasie jak twoj. Dlatego wg mojej (teraz potwierdzonej) opinii inicjatywa byla skazana na niepowodzenie, ale nie odzywalem sie aby nie zapeszac. Stwierdzenie ze forum umiera bo nikt nie kontynuje udzialu w twoich konkursach jest chyba krzykiem do nieba, moze forum padnie moze nie, po co tyle emocji ?

Nie wiem jaki cel ma wykrzyczenie swiatu ze forum traci kolejnego usera, zerknij w swoja aktywnosc, jakie watki, jakie posty. Pojawiles sie tylko aby prowadzic konkurs, nie dostrzegam aktywnego uczestnictwa w innych dzialach forum, nie dramatyzujmy z tym odejsciem.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o uczestnictwo w moich konkursach.. czy nie widzisz, że tylko ja i 2 inne osoby przez ostatnie pol roku dodawalismy na stronie glownej unitu 1 jakies wpisy? Na tej stronie sa tylko ludzie, ktorzy zglaszaja: 'tego nie umiem', 'jak to zrobic?', 'co nie dziala?', 'problem'. czy celem tej strony są wlasnie takie zachowania? hmm... na moje oko to nie. Zobacz sobie jeszcze kiedy dodano ostatnie artykuły! czy to nie jest smieszne, ze strona która kiedys dynamicznie sie rozwijala nagle upadla? a nawet jesli chce sie cos zgłosic autorowi strony to:

- albo dane kontaktowe sa niepoprawne

- albo autor usuwa moje wiadomosci

 

a teraz drogi tosterze wytłumaczę Ci dlaczego moja aktywnośc w postach na tym forum jest taka niska:

1* Nie idę po radę z pierwszym lepszym problemem! staram się sam znaleźć rozwiązanie na setkach innych stron!

2* Jestem początkującym programistą, więc nie zawsze mogę pomóc, a jak już do czegoś dojdę to już ktoś inny odpowie przede mną

3* Nawet jeśli chciałbym pomoc to sa na to male szanse, ponieważ na tym forum jest pełno Delfiakowców(?) - ludzi którzy kodzą w delphi, a tego języka NIE ZNAM

 

Uważasz ze dramatyzuje.. chcesz obronic to forum ale nie wiesz jak. jaka jest twoja aktywnosc? MODERATOR - nie wystarczy miec taka rolę, trzeba ją także dobrze realizować. nie wystarczy, ze będziesz jechal po tych, którzy deklarują odejscie. sorki ze nie podalem powodu. zrobię to teraz:

 

UNIT 1 UPADA ! nie dlatego ze ja odchodze... lecz dlatego, ze adminom nie chce sie ruszyc swoich 4 liter i wprowadzic na strone cos nowego. gdzie jest jakas reklama unitu1? No gdzies kiedys widzialem.. ale powiem szczerze ze najladniejszy baner tej strony jest juz przestarzaly wiec jesli chcialbym nawet zareklamowac gdzies ta strone to wstyd i hanba z takim banerem. 'nowy portal programistów' hahaha. ten portal nie jest taki mlody jak mowi ten baner. nie pojawilem sie tutaj zeby tylko zorganizowac konkurs. moim celem była nauka c++ i UDZIAŁ w konkursie !!! a nie jego organizacja. zająłem się nim ponieważ nikt nie chciał ruszyć tylka.

 

Jesli jeszcze czegos nie wytlumaczylem to napisz. chetnie to zrobię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moze warto zwrocic uwage ze portal to jedno a forum to drugie. Codziennie jestem na forum a na portalu nie bylem od dobrych kilku miesiecy. Wpisy na zasadzie wyszedl nowy numer magazynu, albo bedzie cos tam sa dla mnie nic nie niosacym spamem. To ze cos wyszlo/sie zdarzylo nie jest nowoscia dla osob zainteresowanych danym tematem i zdobywaja ta wiedze zazwyczaj u zrodla. Jesli widzisz portal jako agregator newsow to szkoda twojego zachodu lepiej podlaczyc bota.

 

2. Stona upada bo nowi userzy tacy jak ty, lubia duzo gadac a malo robic. Przekleic newsa czy skrobnac 10 zdan na forum potrafi kazdy bojownik i spiewca szczytnych idei. Ale poswiecic 3-6 dni na napisanie artsa, z przykladami i czyms cos sie zrobilo w jakims celu, to juz tylko jednostki chca/potrafia. Narzekasz na brak artykulow ? pokaz mi ktory napisales ? Nie zaslaniaj sie tym ze jestes poczatkujacy bo to jest portal AMATORSKO-HOBBYSTYCZNY, a nie dla profesjonalistow. Artykuly tutaj sa zazwyczaj pisane przez poczatkujacych ktorzy sie czegos ucza i potrafia napisac dluzsza wypowiedz, w jezyku pisanym, w sposob ktory jest przyswajalny dla innych.

 

odnosnie twoich 3 punktow:

1) łał.. sam sobie przeczysz, niech zacytuje: "Na tej stronie sa tylko ludzie, ktorzy zglaszaja: 'tego nie umiem', 'jak to zrobic?', 'co nie dziala?', 'problem'. czy celem tej strony są wlasnie takie zachowania" a za chwile piszesz: "Nie idę po radę z pierwszym lepszym problemem! staram się sam znaleźć rozwiązanie na setkach innych stron!"

Reasumujac postrzegasz forum/portal jako miejsce do rozwiazywania problemu/pomocy, a nie miejsce do wymiany doswiadczen/prowadzenia rozmowy na tematy zwiazane z programowaniem. To wlasnie ludzie myslacy tak jak ty "zabijaja" fora. Czyli w skrocie "Nie pisze bo szukam gdzie indziej", a co robie i co ciekawego w programowaniu znalazlem to nie temat na forum.

2) OK, patrz punkt 1

3) OK, patrz punkt 1

 

Nic nie chce bronic, potraktuj ta wypowiedz jako dosłowną: "bawia mnie takie postawy" bez dorabiania sobie ideologii bo jej nie ma. Bawi mnie jeszcze bardziej zdanie w stylu " Moderator to" "Moderator tamto". A jakbym nie byl moderatorem i bym napisal to co napisalem to co wtedy ? Jak to sie dzieje ze gdy tylko napisze cos w polemice do kogos to jeden z pierwszych argumentow to: Moderator ! oraz moderator powinien robic to albo cos innego. Zostan sobie gdzies moderatorem, poscieraj sie z tlumem to pogadamy, bo narazie nie mamy plaszczyzny do polemiki. Chętnie się dowiem co zle robie w moderowaniu, skoro juz taki zarzut stawiasz.

 

I teraz kluczowa sprawa, zamiast krzyczec z klapkami na oczach rozważ takie tezy:

1) Autor nie zarabia na portalu, nie jest programista i nie interesuje go programowanie, stworzył portal bo kumpel go poprosił a on miał taką możliwość. Czyli daje możliwość innym towrzyć nie ograniczając ich, ale nie wnosząc również nic od siebie -> pasywna postawa nie szkodząca innym

2) Autor nie reklamuje portalu bo patrz punkt 1, jeśli jego uzytkownicy chca, to moga wykonywac taka aktywnosc on tego nie broni. Dlaczego ? patrz punkt 1

3) Baner może został stworzony bo ktoś miał pod ręką generator banerów, by użył painta, koniec kropka. Ponieważ portal jest dla innych a inni mają to gdzies, to nikt tego nie ruszyl. Zrób swoj baner i ogłoś go ja chętnie nazwe go lamerskim bochomazem i poszydze z ciebie i niego. W sumie nie wiem po co ale skoro to jest twoj argument to rownie dobrze tez go moge uzyc, pelen profesjonalizm. W sumie klotnia na tematy estetyczno/artystyczne jest zalosna ale dzisiaj mam dobry humor wiec czemu nie. Nie zapomnij dodac do nowego banera kilku czaszeczek i cyckow, bo jak tych elementow nie ma to jest wieś straszna.

4) Moze nikt nie chcial ruszyc tylka bo niekogo to nie interesowalo ? Moze nikt nie widzial w tym sensu ? A moze sposob organizacji byl zalosny ? A moze nastapil wybuch na sloncu ktory uniemozliwil takie dzialania innym ?

 

Wiec moze zacznij analizowac szerszy wachlarz dostepnych danych a nie rzucasz jakas idee/pomysl/zarzut, automatycznie uznajesz ze to jest walsnie tak jak piszesz, a na koniec opieprz innych ze robia wlasnie tak jak sobie ubzdurales. Podnosisz do rangi "kataklizmu" (upadek forum/portalu) epizod ktory potrwal kilka tygodni (?) a w ktory to osobiscie sie zaangazowales. Skoro juz jestes taki szybki w prognozowaniu przyszlosci zrobmy eksperyment: wroc za 6 miesiecy i zobacz czy ten haniebnie zalosny portal jeszcze istnieje,

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się pisać w tym temacie, ale zaryzykuje :P

Co do konkursów, na początku było powiedziane, że to seria wakacyjna, liga to trochę za dużo na moje oko. Chętnie wziąłbym udział w jakimś konkursie(chociaż jako statysta :)), ale czas nie pozwala (pewnie jak reszcie osób, które zrezygnowały).

Do sporu o dalszą egzystencje Unitu się nie włączam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordLost: najpierw do Ciebie, bo to tylko kilka słów. takie były założenia - to miała być na początku liga wakacyjna ale po oddaniu pierwszych prac pomyślałem, że można z tego zrobić coś stałego. Pamiętasz jak na każdym etapie pytałem się co wam się nie podoba, czy zadania są za trudne i zapowiadałem kolejne zadanie. Napisał ktoś, że mu nie pasuje termin? Taki przykładowy temat. patrz moja ostatnia w nim wypowiedź: http://forum.unit1.pl/index.php?showtopic=3695

 

Toster: polecam używac cytaty, bo jeśli odpowiadasz na taką ilość tekstu to ciężko się później przewija co chwilę rolką, żeby zobaczyć na co odpowiadasz..

 

CYTAT1. Moze warto zwrocic uwage ze portal to jedno a forum to drugie. Codziennie jestem na forum a na portalu nie bylem od dobrych kilku miesiecy. Wpisy na zasadzie wyszedl nowy numer magazynu, albo bedzie cos tam sa dla mnie nic nie niosacym spamem. To ze cos wyszlo/sie zdarzylo nie jest nowoscia dla osob zainteresowanych danym tematem i zdobywaja ta wiedze zazwyczaj u zrodla. Jesli widzisz portal jako agregator newsow to szkoda twojego zachodu lepiej podlaczyc bota.

 

Na każdym adresie na którym jest forum i strona chodzi o stworzenie całości. Nie odwiedzasz forum - a powinieneś. moderujesz stroną a nie wiesz co się dzieje na stronie głównej portalu unitu 1. Czyli z tego co piszesz wynika, że wg ciebie Nakiel jest największym spamerem. Dlaczego? w aktualnościach pisał jakie są konkursy na innych stronach, jakie wyróżnienia dostał borland delphi... Przecież każdy kogo to interesuje powinien to wiedziec! Może powiesz jeszcze, że ty wyrzuciłbyś ten 'syf', bo jest przecież nie potrzebny, co? To tylko przeszkadza... a ty jako co traktujesz strony? czy nie wchodzisz na nie po to, żeby się czegoś dowiedzieć? Sorki ale jeśli nie byłoby stron, które opisują te same rzeczy to nie robiłbym nic innego niż czytał newsy, za którymi bym latał po całej sieci.. gratuluję pomysłowości.

 

CYTAT2. Stona upada bo nowi userzy tacy jak ty, lubia duzo gadac a malo robic. Przekleic newsa czy skrobnac 10 zdan na forum potrafi kazdy bojownik i spiewca szczytnych idei. Ale poswiecic 3-6 dni na napisanie artsa, z przykladami i czyms cos sie zrobilo w jakims celu, to juz tylko jednostki chca/potrafia. Narzekasz na brak artykulow ? pokaz mi ktory napisales ? Nie zaslaniaj sie tym ze jestes poczatkujacy bo to jest portal AMATORSKO-HOBBYSTYCZNY, a nie dla profesjonalistow. Artykuly tutaj sa zazwyczaj pisane przez poczatkujacych ktorzy sie czegos ucza i potrafia napisac dluzsza wypowiedz, w jezyku pisanym, w sposob ktory jest przyswajalny dla innych.

 

FAIL. Zorganizowałem konkurs. Czy to jest gadanie czy czynienie? Na tej stronie nie napisałem artykułu - fakt. Dlaczego? Podstawy już na tej stronie są. Teraz jest potrzebne rozwinięcie. Mówisz, że nie jestem w stanie poświęcić kilku dni na artykuł. Mylisz się. Stworzyłem własny blog, na którym dodaję powoli wpisy, gdyż ja także muszę przerobić samemu coś, żeby móc to później przekazać www.natanielcz.orge.pl Przeczytaj artykuł. Komentarz - nawet krytyczny, mile widziany, bo cenię sobie rady bardziej doświadczonych programistów lub hobbystów.

 

CYTATodnosnie twoich 3 punktow:

1) łał.. sam sobie przeczysz, niech zacytuje: "Na tej stronie sa tylko ludzie, ktorzy zglaszaja: 'tego nie umiem', 'jak to zrobic?', 'co nie dziala?', 'problem'. czy celem tej strony są wlasnie takie zachowania" a za chwile piszesz: "Nie idę po radę z pierwszym lepszym problemem! staram się sam znaleźć rozwiązanie na setkach innych stron!"

Reasumujac postrzegasz forum/portal jako miejsce do rozwiazywania problemu/pomocy, a nie miejsce do wymiany doswiadczen/prowadzenia rozmowy na tematy zwiazane z programowaniem. To wlasnie ludzie myslacy tak jak ty "zabijaja" fora. Czyli w skrocie "Nie pisze bo szukam gdzie indziej", a co robie i co ciekawego w programowaniu znalazlem to nie temat na forum.

2) OK, patrz punkt 1

3) OK, patrz punkt 1

 

1* Przepraszam, że bliżej nie opisałem moich czynności ale sądziłem, że się domyślisz (niestety się myliłem). Gdy czegoś nie umiem to szukam w dokumentacji (bardzo przydatne miejsce, gdzie można się wiele nauczyć), później szukam na innych stronach (rzadko na forum). Nikt nie zabrania dzielić się swoimi odkryciami/pomysłami/algorytmami ale dlaczego angażować w to 20 innych ludzi, którzy każdy mówi to co wie, a nie zawsze dobrze wie. Cieszy cię taka sytuacja: szukasz jak skonfigurować bleble na ubuntu, a tam tylko tematy bez odpowiedzi albo z błędnymi odpowiedziami? Lepiej dodać na forum rozwiązanie (w przypadku, gdy się o coś pytamy to w razie gdy nie ma żadnych dobrych odpowiedzi prosimy o usunięcie tematu, a jeśli jest rozwiązanie edytujemy pierwszy temat)

2* A wytłumacz mi co to ma do pierwszego?

3* Też nie rozumiem związku

 

CYTATNic nie chce bronic, potraktuj ta wypowiedz jako dosłowną: "bawia mnie takie postawy" bez dorabiania sobie ideologii bo jej nie ma. Bawi mnie jeszcze bardziej zdanie w stylu " Moderator to" "Moderator tamto". A jakbym nie byl moderatorem i bym napisal to co napisalem to co wtedy ? Jak to sie dzieje ze gdy tylko napisze cos w polemice do kogos to jeden z pierwszych argumentow to: Moderator ! oraz moderator powinien robic to albo cos innego. Zostan sobie gdzies moderatorem, poscieraj sie z tlumem to pogadamy, bo narazie nie mamy plaszczyzny do polemiki. Chętnie się dowiem co zle robie w moderowaniu, skoro juz taki zarzut stawiasz.

 

idea musi być - wszystko co czynisz jest związane z jakąs idea...

To było tylko tak przy okazji. informuję cię, że nie sprawdzasz się w roli moderoatora. na innych stronach moderatorzy ORGANIZUJĄ jakieś konkursy lub po prostu udzielają sie w kategoriach, których strzegą.

jestem modem na swojej stronie i co? na razie nie am tłumów. ale jak będą tyo będa plinował co się tam dzieje

 

CYTATI teraz kluczowa sprawa, zamiast krzyczec z klapkami na oczach rozważ takie tezy:

1) Autor nie zarabia na portalu, nie jest programista i nie interesuje go programowanie, stworzył portal bo kumpel go poprosił a on miał taką możliwość. Czyli daje możliwość innym towrzyć nie ograniczając ich, ale nie wnosząc również nic od siebie -> pasywna postawa nie szkodząca innym

2) Autor nie reklamuje portalu bo patrz punkt 1, jeśli jego uzytkownicy chca, to moga wykonywac taka aktywnosc on tego nie broni. Dlaczego ? patrz punkt 1

3) Baner może został stworzony bo ktoś miał pod ręką generator banerów, by użył painta, koniec kropka. Ponieważ portal jest dla innych a inni mają to gdzies, to nikt tego nie ruszyl. Zrób swoj baner i ogłoś go ja chętnie nazwe go lamerskim bochomazem i poszydze z ciebie i niego. W sumie nie wiem po co ale skoro to jest twoj argument to rownie dobrze tez go moge uzyc, pelen profesjonalizm. W sumie klotnia na tematy estetyczno/artystyczne jest zalosna ale dzisiaj mam dobry humor wiec czemu nie. Nie zapomnij dodac do nowego banera kilku czaszeczek i cyckow, bo jak tych elementow nie ma to jest wieś straszna.

4) Moze nikt nie chcial ruszyc tylka bo niekogo to nie interesowalo ? Moze nikt nie widzial w tym sensu ? A moze sposob organizacji byl zalosny ? A moze nastapil wybuch na sloncu ktory uniemozliwil takie dzialania innym ?

 

 

1* Nie mam możliwości zmiany tego portalu. Więc jestem ograniczony.

2* Brak reklamy to najlepsza droga do odejścia w niepamięć.

3* Nie chodzi mi o estetykę tylko o treść... estetycznie to nawet jest ładnie. gratuluję autorowi. ale jest nieaktualny (baner - tak jakbyś się nie domyślił piszę). Co ty mi tu z czaszkami i cyckami wyskakujesz człowieku? To ma być baner reklamujący stronę o programowaniu, a nie jakiś blog 13-latka...

4* A co innego zmotywuje nastolatków jak nie konkurs co? Konkurs oznacza rywalizację. Konkurs nadaje temat. Czyli wszystko co jest potrzebne żeby się sprawdzić. Pytałem się o to co się komu nie podoba. dostałem jakieś info? nie. więc nie mów o złej organizacji.

 

Wiec moze zacznij analizowac szerszy wachlarz dostepnych danych a nie rzucasz jakas idee/pomysl/zarzut, automatycznie uznajesz ze to jest walsnie tak jak piszesz, a na koniec opieprz innych ze robia wlasnie tak jak sobie ubzdurales. Podnosisz do rangi "kataklizmu" (upadek forum/portalu) epizod ktory potrwal kilka tygodni (?) a w ktory to osobiscie sie zaangazowales. Skoro juz jestes taki szybki w prognozowaniu przyszlosci zrobmy eksperyment: wroc za 6 miesiecy i zobacz czy ten haniebnie zalosny portal jeszcze istnieje,

 

Jakich danych?

Idea - konkurs - wielu chętnych - masz i swoje dane - negatywne? raczej nie.

Pomysł - userzy byli zadowoleni - jw.

Zarzut - tak. konkurs był organizowany. ostatni był.. 15,02,2007 - nie ma to jak częste dodanie nowych etapów konkursu. gratuluję.

 

Żadna strona nie upadnie w pół roku. Takie zdarzenie trwają niestety dużo dłużej

 

Jak na coś nie odpowiedziałem to nie oświeć ale w tym twoim chaotycznym poście niewiele widać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja, ten zły administrator :)

 

Natanielcz nie przypominam sobie, abym usuwał jakiekolwiek Twoje wiadomości. Skąd miałbym je usuwać? Gdzie je zamieściłeś? Zaś adres na stronie faktycznie jest nieaktualny, ale powinieneś otrzymać automatyczną odpowiedź z informacją o zmianie adresu.

 

Trochę wspomnień ;-) Portal Unit1.pl istnieje od 5 lat, zaś jakby doliczyć jego wcześniejsze wersje delphi.bajo.pl, delphi.prv.pl to pewnie jeszcze z 3 lata można by doliczyć. To były czasy, gdy aktualizacje dla strony przynosiło się na dyskietkach do kawiarenki internetowej :) Był okres, kiedy pracowaliśmy bardzo aktywnie nad portalem. Najważniejszym jego elementem od samego początku były tutoriale na temat programowania gier w delphi, których w tamtych latach było bardzo niewiele w internecie. Użytkownicy czytali, uczyli się i wymieniali doświadczenia na forum oraz w artykułach.

 

Czasy się zmieniły. Mamy przesyt informacji w internecie. Ludziom nie chce się pisać nowych tekstów, ponieważ gdzieś w internecie na pewno coś na ten temat powstało. Pamiętam, jak ludzie proponowali na forum, aby umożliwić im dodawanie, zmienianie strony (coś na wzór wikipedii). Wtedy na pewno będą aktywniejsi. Powstał CMS. Każdy dostał taką możliwość. Wymagana była jedynie akceptacja administratora. Co to dało? W zasadzie nic. Narzędzia ułatwiające dodawanie tekstów powstały, ale ich użytkowników nie ma. Praca administratorów nie przyniosła efektów. Teraz oczywiście CMS oraz strona wyglądają dość archaicznie, ale jakby aktywność na stronie wzrosła to z pewnością strona zostałaby "unowocześniona".

 

Kolejna sprawa. Administratorzy i moderatorzy pokończyli już w większości szkoły, studia i teraz pracują, pewnie niektórzy założyli już własne rodziny. Nie mamy już tyle czasu na zajmowanie się portalem. Na swoim przykładzie powiem, że jestem nadal programistą, ale nie programuję gier. Czasy OpenGL, DirectX, PowerDraw itp. mam już za sobą. Poza tym po pracy szkoda mi czasu, aby siedzieć nadal przed komputerem. Wolę gdzieś wyjechać czy zająć się czymś zupełnie innym. Unit1.pl potrzebuje młodych programistów, którzy chcieli by się nim zająć, mieli by na to czas oraz energię do działania. Właśnie takich ludzi jak Ty, ale samemu dużo nie zdziałasz. Coś organizujesz, nie ma chętnych i pozostaje tylko irytacja. Musi być takich osób więcej...

 

Wszelkie konkretne propozycje zmian na forum czy stronie są mile widziane. Jeśli będę uważał je za sensowne to na pewno zostaną wprowadzone.

 

Co do reklamy. Uważam, że w chwili obecnej jest zbędna. Unit1.pl znajduje się wysoko w google na najważniejsze frazy np. "programowanie", "delphi", "forum programowanie", "programowanie w delphi", "Programowanie OpenGL" itd.. Jeśli ktoś szuka informacji na ten temat to na pewno na Unit1.pl trafi. Inna sprawa jak długo tutaj pozostanie...

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

Na każdym adresie na którym jest forum i strona chodzi o stworzenie całości. Nie odwiedzasz forum - a powinieneś.

 

 

Powinienem bo ? Wg ciebie chodzi o całośc, wg mnie portal jest dodatkiem do forum i niczym pozatym.

 

CYTAT

moderujesz stroną a nie wiesz co się dzieje na stronie głównej portalu unitu 1.

 

Moderuje forum, nie moderuje strona, nie mam na niej żadnych innych uprawnien jak ty.

 

 

CYTAT

Czyli z tego co piszesz wynika, że wg ciebie Nakiel jest największym spamerem. Dlaczego? w aktualnościach pisał jakie są konkursy na innych stronach, jakie wyróżnienia dostał borland delphi...

 

Lubisz nadinterpretacje, ale spoko zalozmy ze tak jest. No i co ?

 

CYTAT

Przecież każdy kogo to interesuje powinien to wiedziec! Może powiesz jeszcze, że ty wyrzuciłbyś ten 'syf', bo jest przecież nie potrzebny, co? To tylko przeszkadza... a ty jako co traktujesz strony? czy nie wchodzisz na nie po to, żeby się czegoś dowiedzieć? Sorki ale jeśli nie byłoby stron, które opisują te same rzeczy to nie robiłbym nic innego niż czytał newsy, za którymi bym latał po całej sieci.. gratuluję pomysłowości.

 

Nie mierz wszystkich swoja miara, lubisz wchodzic na portale i czytac co sie dzieje na innych portalach ok. Ja mam rssy i atoma.

 

CYTAT

FAIL. Zorganizowałem konkurs. Czy to jest gadanie czy czynienie?

 

 

a ja napisalem:

CYTAT

Przekleic newsa czy skrobnac 10 zdan na forum potrafi kazdy bojownik i spiewca szczytnych idei.

 

 

Fakt fail jak cholera, wiec napisze wprost odpowiedz na twoje pytanie: jest to gadanie.

 

CYTAT

Mylisz się. Stworzyłem własny blog, na którym dodaję powoli wpisy, gdyż ja także muszę przerobić samemu coś, żeby móc to później przekazać www.natanielcz.orge.pl Przeczytaj artykuł. Komentarz - nawet krytyczny, mile widziany, bo cenię sobie rady bardziej doświadczonych programistów lub hobbystów.

 

Co ma wspolnego twoj blog z wkladem do innego portalu w tym przypadku unit1 ? Tworzysz de facto konkurencje dla portalu i narzekasz ze portal pada, gdzie tu logika ?

 

CYTAT

1* Przepraszam, że bliżej nie opisałem moich czynności ale sądziłem, że się domyślisz (niestety się myliłem). Gdy czegoś nie umiem to (....)

 

Nic nie zrozumiales z mojej wypowiedzi, jeszcze probojesz nieudolnie uzyc sarkazmu. Nie siegaj po sarkazm jak nie potrafisz dostrzec ironii. Skupiles sie nie na tej czesci wypowiedzi albo jej nie zrozumiales.

 

CYTAT

idea musi być - wszystko co czynisz jest związane z jakąs idea...

 

Jasne... wracamy do punktu w ktorym ty masz racje, bo... bo tak i juz.

 

 

CYTAT

To było tylko tak przy okazji. informuję cię, że nie sprawdzasz się w roli moderoatora. na innych stronach moderatorzy ORGANIZUJĄ jakieś konkursy lub po prostu udzielają sie w kategoriach, których strzegą.

 

Looooooool, przeczytaj moze na wiki czym sie zajmuje mod. Przejrzyj sobie dzial konkursy zanim zaczniesz wykazywac ile to ty zrobieles i jakim jestes prekursorem Zerknij sobie na liczbe postow pod moim nickiem a pozniej pod swoim pogadamy na temat kto sie udziela. Pozniej zerknij na tematy jakie zalozylem i zerknij na swoje tematy ktore zalozyles, pogadamy kto do czego forum uzywa

 

CYTAT

jestem modem na swojej stronie i co? na razie nie am tłumów. ale jak będą tyo będa plinował co się tam dzieje

 

 

To wspominaj o tym ze jestes modem jak cos jako mod porobisz. Jestes osoba ktora posiada strone z zerowym ruchem, na ktorym toczy sie zero dyskusji. Mowienie ze jestes modem mozna przez analogie odniesc do zdania: "Kupilem sobie karabin, wiec jestem zolnierzem"

 

CYTAT

1* Nie mam możliwości zmiany tego portalu. Więc jestem ograniczony.

 

 

Cisnie mi sie na usta sarkazm, ale sie powstrzymam....

 

CYTAT

2* Brak reklamy to najlepsza droga do odejścia w niepamięć.

 

 

zerknij na statystyki odwiedzin forum/portalu są gdzies podane na forum, a pozniej zastanow sie jeszcze raz przed stawianiem sie w roli eksperta. Z samej grzecznosci warto by dodac IMHO przed tym zdaniem.

 

CYTAT

3* Nie chodzi mi o estetykę tylko o treść... estetycznie to nawet jest ładnie. gratuluję autorowi. ale jest nieaktualny (baner - tak jakbyś się nie domyślił piszę). Co ty mi tu z czaszkami i cyckami wyskakujesz człowieku? To ma być baner reklamujący stronę o programowaniu, a nie jakiś blog 13-latka...

 

 

Argumentujesz i analizujesz fakty jak 15-17 latek, tak wiec staram sie dobrac "adekwatne" argumenty/porownania. Fakt ze masz w takim powazaniu ludzi mlodszych od siebie o te 3-4 lata jest zaskakujacy. (widzisz skladam argumentacje jak ty, zachowujesz sie jakbys mial 15 lat (IMHO), wiec druga czesc zdania od razu zaklada ze to ma miejsce w rzeczywistosci, wiec moge na tej podstaiwe podac uogolnienie ktore ci przypisuje)

 

CYTAT

4* A co innego zmotywuje nastolatków jak nie konkurs co? Konkurs oznacza rywalizację. Konkurs nadaje temat. Czyli wszystko co jest potrzebne żeby się sprawdzić. Pytałem się o to co się komu nie podoba. dostałem jakieś info? nie. więc nie mów o złej organizacji.

 

 

znowu magiczne IMHO, skoro to co napisales jest prawda (i jest to prawda a nie tylko to co ty uwazasz za prawde) to dlaczego konkursy upadly ? To swiat jest zly czy to moze ja popelnilem gdzies blad ?

 

CYTAT

Idea - konkurs - wielu chętnych - masz i swoje dane - negatywne? raczej nie.

 

 

Przypomnij mi frekwencje, per zadanie..... "negatywnie ? raczej nie" (podpowiem ci -> ironia)

 

CYTAT

Pomysł - userzy byli zadowoleni - jw.

 

Fakt, widac to po trendzie uczestnikow. (wiem wiem, jestem uszczypliwy ale nie potrafie inaczej)

 

CYTAT

Zarzut - tak. konkurs był organizowany. ostatni był.. 15,02,2007 - nie ma to jak częste dodanie nowych etapów konkursu. gratuluję.

 

Gratulacje przyjete, zawsze myslalem ze ludzie mlodzi lubia czeste zmiany. Ale abstrachujac gdzie jest logika w tym zdaniu ?

 

CYTAT

Żadna strona nie upadnie w pół roku. Takie zdarzenie trwają niestety dużo dłużej

 

 

ile 3 lata ? bo ja gdziej jakos tyle jestem na tym forum, i nie widze upadku. Moze cie to zaszokuje ale to jest normalny sposob jego egzystencji. Nie jeste to main stremowe forum gdzie sie tworzy technologie przyszlosci, raczej forum gdzie siedza ludzie ktorzy maja taki kaprys. Pomagaja innym lub nie i nie maja aspiracji do ciaglego rozwoju tego forum w jakims nieokreslonym kierunku.

 

 

Jak na coś nie odpowiedziałem to nie oświeć ale w tym twoim chaotycznym poście niewiele widać...

Ahh zraniles moje uczucia, me serce krwawi a moj chaotyczny umysl zamknał sie w sobie....

 

a tak na powaznie czego ty oczekujesz od forum/portalu ? Prowadzenie for/portali jest praca jak kazda inna (albo jest hobby jak w tym przypadku) masz czas to go rozwijaj, nie masz czasu/nie rozwijasz to nie zarzucaj innym ze nie spelniaja twoich oczekiwan.

 

Nie spodziewaj sie ze wszyscy podchwyca towj pomysl i ze beda robic tak jak sobie to wymarzyles, to co ciebie interesuje w 99% przypadkow wogole nie interesuje innych, sorry taki juz ten swiat jest.

 

Dla mnie jest EOT, chetnie przeczytam twoja odpowiedz ale nie bedzie moich kolejnych postow w tej debacie, bo wg mnie do niczego ona nie prowadzi i jest pozbawiona sensu od samego jej poczatku. O takich rzeczach moge sobie pogadac przy piwie w knajpie jako urozmaicenie czasu poprzez nic nie znaczaca polemike nad nic nie znaczacym problemem...

 

Edit:

Ups... forum olalo moje cytaty, coz musze z tym zyc...

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakiel: wysyłałem na adres podany na stronie. niestety nie otrzymywałem żadnych maili z informacją o zmianie meila ;(

 

Niestety jak to zwykle bywa, userzy przybywają gdy jest na stronie porządek i wiadomo gdzie co znaleźć więc twoje rozumowanie, że zmieni się jak będzie większy ruch jest niestety trochę błędne ;)

 

Wiem jak to jest u większości z zapałem (szczególnie u nastolatków) ale ja staram się znaleźć czas na wszystko. jak się deklaruję, że coś zrobię w określonym terminie to czynię tak nawet jeśli miałbym zarwać noc. Ale widzę niestety u znajomych, że jak widz ą, że czegoś nie zdążą to to olewają...

 

Propozycje zmian wyślę Ci na PW lub w odpowiednim temacie na forum

 

Reklama się zawsze przydaje ;)

 

Toster:

 

CYTATPowinienem bo ? Wg ciebie chodzi o całośc, wg mnie portal jest dodatkiem do forum i niczym pozatym.

 

Więc tą kwestię zostawmy, bo to nie o nią tutaj chodzi tylko trzeba na spam odpisywać

 

CYTATModeruje forum, nie moderuje strona, nie mam na niej żadnych innych uprawnien jak ty.

 

Tylko admin ma dostęp do edycji strony portalu? Szkoda... To spowalnia rozwój.

 

CYTATLubisz nadinterpretacje, ale spoko zalozmy ze tak jest. No i co ?

 

Na stronie unitu 1 nie da się zrobić takiego czegoś jak na stronie www.kurshtml.boo.pl. Dlaczego? Bo na unicie 1 jest poruszanych kilka odrębnych języków, a na wymienionej przeze mnie stronie jest tylko HTML i języki, które możemy tam zastosować. Więc Nakiel starał się utrzymać ten portal przy życiu a ty traktujesz to jako spam. Podziwiam twój szacunek do kogoś pracy.

 

CYTATNie mierz wszystkich swoja miara, lubisz wchodzic na portale i czytac co sie dzieje na innych portalach ok. Ja mam rssy i atoma.

 

A ty nie mierz wszystkich swoją miarą. Nie każdy korzysta z rssa i atoma

 

CYTATFakt fail jak cholera, wiec napisze wprost odpowiedz na twoje pytanie: jest to gadanie.

 

Tak. zorganizowac konkurs to niewiele znaczace 15 minut ale pomysl ze musialem to jeszcze sprawdzic i sprawiedliwie ocenic.

 

CYTATCo ma wspolnego twoj blog z wkladem do innego portalu w tym przypadku unit1 ? Tworzysz de facto konkurencje dla portalu i narzekasz ze portal pada, gdzie tu logika ?

 

Czy każda strona musi być konkurencją dla innej? z tego co wiem wiele stron ze sobą współpracuje... Ja nie robię unitowi konkurencji ale bez sensu jest dodawanie 2 wstepow dod programowania w cpp na jednym portalu nie sądzisz?

 

CYTATNic nie zrozumiales z mojej wypowiedzi, jeszcze probojesz nieudolnie uzyc sarkazmu. Nie siegaj po sarkazm jak nie potrafisz dostrzec ironii. Skupiles sie nie na tej czesci wypowiedzi albo jej nie zrozumiales.

 

W takim razie pokaż mi tu ironię albo powiedz na której części twojej wypowiedzi mam się bardziej skupic bo cos nie umiem nic takiego znalezc

 

CYTATJasne... wracamy do punktu w ktorym ty masz racje, bo... bo tak i juz.

Ale coś się nie zgadza z tą ideą? Dodajesz artykuł na portalu bo twierdzisz, że to pozwoli więcej osobom uczyć się programowania. nie ma tutaj idei? Ale w porządku zostawmy ideę bo to nie o nią tutaj chodzi

 

 

CYTATLooooooool, przeczytaj moze na wiki czym sie zajmuje mod.

 

W takim razie na innych stronach są supermodzi którzy wykraczają zadaniami poza swoją działkę

 

CYTATTo wspominaj o tym ze jestes modem jak cos jako mod porobisz. Jestes osoba ktora posiada strone z zerowym ruchem, na ktorym toczy sie zero dyskusji. Mowienie ze jestes modem mozna przez analogie odniesc do zdania: "Kupilem sobie karabin, wiec jestem zolnierzem"

 

Nie od razu Kraków zbudowano. Ale to także nie jset tematem rozmowy. mam o kilka odwiedzin dziennie - jak na liczbę wpisów dodanych od początku istnienia strony to jestem zadowolony.

 

CYTATzerknij na statystyki odwiedzin forum/portalu są gdzies podane na forum, a pozniej zastanow sie jeszcze raz przed stawianiem sie w roli eksperta. Z samej grzecznosci warto by dodac IMHO przed tym zdaniem.

 

Moze byc IMHO ale to niewiele zmienia

 

CYTATArgumentujesz i analizujesz fakty jak 15-17 latek, tak wiec staram sie dobrac "adekwatne" argumenty/porownania.

Cieszę się że zachowuję się naturalnie jak na mój wiek (pomyliłes się tylko o 1 rok - mam 16 lat)

 

A co do jak to nazwałeś poważania młodszych to niestety już ja widzę co się dzieje z 12-latkami. Ledwo od krzesła odrastają a już mozna ich zauważyc z (przepraszam za wyrażenie) k****mi na ustach fajką w zębach i piwem w ręce więc nie dziw się że nie mam do nich takiego szacunku jak do większości starszych ode mnie osób. Takie 'dzieciaki' wolą sobie isc na miasto zamiast isc do szkoly i sie czegos nauczyc. nadal się dziwisz ze ich nie szanuje?

 

CYTATznowu magiczne IMHO, skoro to co napisales jest prawda (i jest to prawda a nie tylko to co ty uwazasz za prawde) to dlaczego konkursy upadly ? To swiat jest zly czy to moze ja popelnilem gdzies blad ?

 

Bo tak naprawdę to niewiele młodych osób interesuje się programowaniem. Znam max 10, które są w podstawowych zagadnieniach. A w konkursie o ile się nie mylę brali udział w większości studenci. Oni wolą pobawić się zpiraconym (w większości przypadków photoshopie ) niż siedzieć nad liniamii kodu. To jest wina nauczycieli informatyki, którzy zamiast uczyć uczniów 6 klasy podstawówki logomocji chociaż - bawia sie z nimi w paincie. Wielki rozwój talentu wsrod mlodziezy. W gimnazjum nie jest lepiej. Przez 3 lata pisalismy w wordzie, zrobilismy kilka prezentacji i wizytowke w publisherze. nie mowię ze to jest zle ale w podreczniku mielismy kilka innych rzeczy, które sa w planie nauczania m.in. tworzenie prostej strony WWW.

 

 

CYTATPrzypomnij mi frekwencje, per zadanie..... "negatywnie ? raczej nie" (podpowiem ci -> ironia)

8 zgloszen - 5 oddanych

 

CYTATFakt, widac to po trendzie uczestnikow. (wiem wiem, jestem uszczypliwy ale nie potrafie inaczej)

 

Mówię o pomyśle. Zobacz sobie post z przedstawieniem pomysłu i ankietą a także zgłoszeniami

 

CYTATGratulacje przyjete, zawsze myslalem ze ludzie mlodzi lubia czeste zmiany. Ale abstrachujac gdzie jest logika w tym zdaniu ?

 

 

rzucam zarzut nie kontynuowania czegos co się zaczęło. Z tego co widziałem prace na ostatnim etapie konkursu unitu 1 nie byly pojedyncze tylko bylo kilka więc możnabyło kontynuować konkurs. Nie lubię jaki się coś zaczyna i nagle przerywa. Częste zmiany ale w czym? Jest konkurs... nie ma konkursu.. jest konkurs.. o takie zmiany ci chodzi. raczej nie lubię takich zmian.

 

Moze cie to zaszokuje ale to jest normalny sposob jego egzystencji. Nie jeste to main stremowe forum gdzie sie tworzy technologie przyszlosci, raczej forum gdzie siedza ludzie ktorzy maja taki kaprys. Pomagaja innym lub nie i nie maja aspiracji do ciaglego rozwoju tego forum w jakims nieokreslonym kierunku.

 

weź to napisz jeszcze raz bo zabrzmiało jakby wszyscy userzy byli zbyt leniwi żeby coś zmienic na forum...

 

 

OK. od portalu oczekuję zeby informowal mnie o jakichs bibliotekach, o ktorych nie slyszalem, zeby tak jak sa kursy pojawialy sie takze biblioteki do cpp a nie tylko do delphi (w aktualnosciach) kiedys sie pojawialy d delphi chociaz a teraz nie ma nic. niestety ja nie wiem gdzie mozna znalezc info o nowych bibliotekach, lub jakichs fajnych lecz malo poopularnych. A ty czego oczekujesz od tej strony? zeby biernie obserwowal poczynania uzytkownikow? czasami trzeba ich nakierowac na jakis tor bo samemu na wszystko nie wpadniesz. (zwrot do kazdego)

 

dzięki ze poprawiles cytaty (juz myslalem ze bedziesz na tyle chamski i to zostawisz.. ) ale się na szczęscie myliłem

 

 

Blind; tego to ja nie wiem. nie przebywam tutaj tak długo

 

A tak ogólnie to się cieszę, że gdy odezwałem się coś nie tak zjawiły się 3 ważne osoby na forum. To skoro jesteście tu razem to może postanówcie co teraz z tą stroną zrobicie. To jednak swiadczy tez o tym ze waszyscy czytacie posty ;) a teraz wroccie do swoich zajec ale w miedzyczasie zajmijcie sie tez stroną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to się cieszę, że gdy odezwałem się coś nie tak zjawiły się 3 ważne osoby na forum. To skoro jesteście tu razem to może postanówcie co teraz z tą stroną zrobicie. To jednak swiadczy tez o tym ze waszyscy czytacie posty ;) a teraz wroccie do swoich zajec ale w miedzyczasie zajmijcie sie tez stroną

Nie schlebiaj sobie jako mod przegladam wszystkie tematy, toster pewnie tez. Jak już wczesniej toster napisal to forum a strona to dwie rozne rzeczy, ja np. jestem moderatorem tylko na forum, na stronie jestem zwyklym uzytkownikiem, pozatym jako moderatorzy jestesmy odpowiedzialni za utrzymywanie pozadku, a to ze np. komus pomoge to jest tylko i wylacznie moja dobra wola A rozwijaniem serwisu zajmuja sie uzytkownicy poprzez np. dodawanie artykulow, osobiscie uwazm ze nic nie trzeba zmieniac mozliwosci serwisu sa bardzo dobre, a to, ze jest male zainteresowanie to juz inna sprawa.

 

 

 

 

 

Zapewne jestes nie pierwsza i nie ostatnia osoba ktora chce zrobic rewolucje tu. Moim zdaniem zupelnie niepotrzebnie.

Zacznij powoli, napisz jakis artukuł udzielaj sie na forum i wten sposob przyczynisz sie do rozwoju wortalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natleniacz - hm. Podpisuję się pod tym co napisał Nakiel. Ale powiem jedno - dość miło mi się zrobiło jak zobaczyłem Twoją aktywność i konkursy. Pierwszy raz się tutaj coś zadziało od dość długiego czasu.

 

Gratulacje za pierwszy udany konkurs, nie było tu takiego i z taką frekwencją od baaardzo długiego czasu (mowa o tym najstarszym który zorganizowałeś). Nie rób konkursów zbyt często - frekwencja będzie coraz gorsza - przesycenie materiałem, daj termin kilka miesięcy przed i co jakieś czas przypominaj. Konkurs raz na kwartał albo raz na pół roku w zupełności wystarczy, w między czasie zdobywaj skille. Nic na siłę - i tak nie wiadomo czy wypali.

 

Moim zdaniem strona ma zły układ i trzeba by ją przeprojektować, ponieważ obecna wersje zniechęca do dodawania nowych materiałów (po co coś dodawać skoro i tak nie będzie za bardzo widoczne na głównej?). Tylko nie wiem co przeprojektowanie miałoby zmienić i kto miałby się tym zająć :).

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się poudzielam, a co!

 

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

Tak. zorganizowac konkurs to niewiele znaczace 15 minut ale pomysl ze musialem to jeszcze sprawdzic i sprawiedliwie ocenic.

 

IMHO tak, Toster ma rację, to niewielki wkład. Wiem co mówię, mam praktykę pedagogiczną, sprawdzenie i ocenianie to praca, ale o wiele mniej wymagająca od tworzenia, choć może być czasochłonna -> ale akurat na nawał zgłoszeń nie mogłeś narzekać.

 

 

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

Czy każda strona musi być konkurencją dla innej? z tego co wiem wiele stron ze sobą współpracuje... Ja nie robię unitowi konkurencji ale bez sensu jest dodawanie 2 wstepow dod programowania w cpp na jednym portalu nie sądzisz?

 

To dodaj tu coś czego tu brakuje, nie musisz pisać wszystkiego od nowa. A jeśli już wszystko tu jest, to pisząc o dokładnie tych samych rzeczach gdzie indziej... tak, robisz konkurencję. Nie mówię że to źle, dostarczasz ludziom w sieci więcej źródeł informacji, to dobrze. Ale to nadal konkurencja o uwagę użytkownika. Sprzedajesz dokładnie to samo. Na szczęście za darmo, więc nie ma o co się kłócić.

 

 

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

Ale coś się nie zgadza z tą ideą? Dodajesz artykuł na portalu bo twierdzisz, że to pozwoli więcej osobom uczyć się programowania. nie ma tutaj idei? Ale w porządku zostawmy ideę bo to nie o nią tutaj chodzi

 

- i cała reszta tekstu o idei - chyba czegoś nie zrozumiałeś - Toster pisał że dorabiasz niepotrzebną ideologię do jego komentarza odnośnie twoich emocji, a ty robisz z tego dyskusję o idei portalu. Odetchnij głęboko, policz do dziesięciu, zrób spacerek dookoła domu i przeczytaj wszystko od początku.

 

 

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

W takim razie na innych stronach są supermodzi którzy wykraczają zadaniami poza swoją działkę

 

Najwyraźniej.

 

 

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

Nie od razu Kraków zbudowano. Ale to także nie jset tematem rozmowy. mam o kilka odwiedzin dziennie - jak na liczbę wpisów dodanych od początku istnienia strony to jestem zadowolony.

 

To nie używaj tego jako argumentu skoro jeszcze ten Kraków nie zbudowany. Równie dobrze ja mógłbym się odgrażać że jak napiszę grę, to będzie najlepsza gra na świecie i nie będzie lepszej i w ogóle och i ach, i jak zrobię stronkę o programowaniu, to będę tam super fajnym adminem, będę każdemu pomagał i robił tak i tak i siak... czas przyszły i tryb przypuszczający nie są raczej argumentami.

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

Moze byc IMHO ale to niewiele zmienia

 

Zmienia trochę odbiór twojej wypowiedzi przez innych.

 

 

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

A co do jak to nazwałeś poważania młodszych to niestety już ja widzę co się dzieje z 12-latkami. Ledwo od krzesła odrastają a już mozna ich zauważyc z (przepraszam za wyrażenie) k****mi na ustach fajką w zębach i piwem w ręce więc nie dziw się że nie mam do nich takiego szacunku jak do większości starszych ode mnie osób. Takie 'dzieciaki' wolą sobie isc na miasto zamiast isc do szkoly i sie czegos nauczyc.

 

Eeee... a co to ma do tematu?? Widzisz dużo z "tych" dzieciaków na tym forum? Nie. Są potencjalnymi odbiorcami? Nie. Dotyczy ich ta dyskusja? Nie. To po co ich w ogóle wspominasz?

 

 

CYTAT(natanielcz @ śro, 15 wrz 2010 - 23:54) <{POST_SNAPBACK}>

Bo tak naprawdę to niewiele młodych osób interesuje się programowaniem. Znam max 10, które są w podstawowych zagadnieniach. A w konkursie o ile się nie mylę brali udział w większości studenci. Oni wolą pobawić się zpiraconym (w większości przypadków photoshopie ) niż siedzieć nad liniamii kodu. To jest wina nauczycieli informatyki, którzy zamiast uczyć uczniów 6 klasy podstawówki logomocji chociaż - bawia sie z nimi w paincie. Wielki rozwój talentu wsrod mlodziezy. W gimnazjum nie jest lepiej. Przez 3 lata pisalismy w wordzie, zrobilismy kilka prezentacji i wizytowke w publisherze. nie mowię ze to jest zle ale w podreczniku mielismy kilka innych rzeczy, które sa w planie nauczania m.in. tworzenie prostej strony WWW.

 

Ja miałem w szkole podobnie. Programowania uczyłem się sam, jeszcze w podstawówce, bez żadnej książki. Za to moja znajoma miała w liceum, między innymi: programowanie obiektowe w Delphi. Świetny podręcznik (przeglądałem niedawno), ciekawe zagadnienia, obiektowość, pointery, struktury danych... w różnych szkołach jest różnie. Nie wiem co wnoszą twoje zwierzenia na ten temat, inni mogli mieć zupełnie inaczej jak widać.

 

 

8 zgloszen - 5 oddanych

A później? Z tego co pamiętam w ostatnim konkursie pracę wysłał tylko jeden użytkownik. Wiesz co to znaczy? Że ludziom się nie chciało brać udziału w konkursie. Sam chciałem ale nie wyrabiałem się z czasem, jestem początkujący i na niektóre rzeczy potrzebuję więcej godzin, a tych mi ostatnio brakuje. Może lepiej byłoby tak jak HNB pisał, raz na pół roku lub na kwartał. To, że WIELKA LIGA KONKURSOWA upadła nie jest winą portalu, tylko użytkowników. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce. Liga wakacyjna z prościutkimi konkursikami była fajnym pomysłem. Ale robienie z tego od razu wielkiego wydarzenia jest bez sensu. Takich rzeczy, w takich warunkach nie tworzy się wielkich. Same mogą stać się wielkie przez udział uczestników. Mogą też zostać malutkie i niszowe.

 

Nie znam osobiście nikogo kto programuje w Delphi. A ja to bardzo lubię. Forum jest dla mnie miejscem gdzie mogę poszukać informacji, zapytać, czasem podyskutować, bo tu są ludzie o podobnych mi zainteresowaniach. Ale jest ich nadal mało. Bo nie jest to zbyt popularny w tym momencie język programowania. Niestety. Stąd nie dziwię się, że nie ma tu stu tysięcy aktywnych użytkowników, wątków na każdy możliwy temat, długich dyskusji, wielkich projektów i setek artykułów. Cieszy mnie to co jest i mi to wystarcza. Zaglądam tu z ciekawości albo po radę. Nie mam nic przeciwko zmianom na portalu, byle na lepsze oczywiście (;-)), ale żadne takie się nie zdarzą tylko dlatego że jedna osoba tak chce. Ludzie muszą sami coś zrobić, napisać artykuł gdy nauczą się czegoś nowego itp. Więc zamiast skrzeczeć że forum złe, mod zły, pogoda zła, postaraj się porwać tłumy, przekonać tysiące programistów że Delphi to jest to! A nawet jeśli nie Delphi to niech wbijają tutaj i tu dyskutują o C++, HTML czy innych rzeczach.

Popraw ten banner jak ci tak bardzo przeszkadza. A jeśli nie umiesz to się naucz lub poproś kogoś o pomoc. Przestań wytykać palcem że "niezrobione". Twoim zdaniem brakuje reklamy? Sam zareklamuj, Toster pisał że nikt ci nie broni. Umieść reklamę na swoim blogu. Może po jakimś czasie, admini tutaj umieszczą gdzieś banner twojego bloga, a to ci tylko pomoże skoro unit1.pl jest tak wysoko w rankingach google.

 

Zrób coś zamiast marudzić i się czepiać albo zgiń, przepadnij skoro tym się odgrażałeś.

 

 

 

Ale ja nie chcę cię wyganiać. Już chyba ze dwa miesiące nie było tu flejma ;-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpisuję na wszystko bo to by mi zajęło z 2 godziny, przy tylu odpowiedziach. Ale po zdaniu jeszcze dla każdego chyba mam ;)

 

Blind: najpierw do Ciebie uwaga; czytaj uważnie ;D napisałem ze wasza reakcja świadczy o tym, że czytacie wsyzstkie posty. a ty mi odpisujesz, ze ty przegladasz wszystkie tematy.

 

Co do artykułu to jedynie mogę coś napisać o pythonie bo na tej stronie nic nie ma ale jak mówię będą to jedynie podstawy.

 

HNB: po pierwsze to natanielcz ;) a co do organizacji konkursów to pomyślę nad mniejszą częstotliwością (1 na wakacje? - to wychodzi 1 na rok, czyli nie za wiele...). ale to jeszcze liczę na wasze pomysły. można by chociaż 1 na pol roku

ale to niektórzy zas powiedzą ze czasu nie mieli i na tym sie skonczy ;(

 

co do motywu - co sądzicie o tym? http://www.mangoorange.com/resources/i3theme/

tylko że to zmienia całą kolorystykę strony. Nie wiem jak prowadzicie tą stronę ale moj szablon jest do wordpressa.

wtedy ustawić ze nowy wpis ląduje na głównej.

 

SpellSinger: wiesz jak trudno było przejść na początku te gry? później się wyrobiłem to mi szybciej szło ale następnym raze poproszę o małe HOWTO ;)

 

A jak dam linka do unitu 1 to nadal to będzie konkurencja? pomimo ze mam u siebie wasz baner?

 

o idei faktycznie czegos nie pojąłem aleteraz juz w tej rozmowie sie nie odnajde wiec tego nie rozgrzebuje

 

Z tym Krakowem chodziło mi o to że jeszcze nie mam okazji 'scierac sie z tlumem' ale to przyjdzie z czasem. ja nie powiedzialem ze moja strona bedzie najlepsza. napisalem ze po pewnym czasie znajdzie sie na niej chociaz mala garstka awanturnikow, z ktorymi bede sie klocil ;)

 

ok. co to ma do dzieciakow...

toster pisze ze mam do banera dodac czaszki i cycki.

pisze mu ze to nie jest blog 13-latka tylko portal programistyczny

toster mowi mi jaki to ja mam szacunek do 3 lata mlodszych

tlumacze mu dlaczego mam do nich tylko tyle szacunku (oczywiscie nie do wszystkich)

 

To to ma do sprawy ;)

 

CYTATJa miałem w szkole podobnie. Programowania uczyłem się sam, jeszcze w podstawówce, bez żadnej książki. Za to moja znajoma miała w liceum, między innymi: programowanie obiektowe w Delphi. Świetny podręcznik (przeglądałem niedawno), ciekawe zagadnienia, obiektowość, pointery, struktury danych... w różnych szkołach jest różnie. Nie wiem co wnoszą twoje zwierzenia na ten temat, inni mogli mieć zupełnie inaczej jak widać.

 

Tutaj zaś tłumaczę dlaczego konkurs upadł (toster pytał sie czy to jesgo wina czy cos tam slonca. nie chce mi sie szukac)

 

Popraw ten banner jak ci tak bardzo przeszkadza. A jeśli nie umiesz to się naucz lub poproś kogoś o pomoc. Przestań wytykać palcem że "niezrobione". Twoim zdaniem brakuje reklamy? Sam zareklamuj, Toster pisał że nikt ci nie broni. Umieść reklamę na swoim blogu. Może po jakimś czasie, admini tutaj umieszczą gdzieś banner twojego bloga, a to ci tylko pomoże skoro unit1.pl jest tak wysoko w rankingach google.

 

hmm... zobacze czy dam rade przerobic ten baner ale pewnosci nie mam

w kazdy mrazie probowac bede tylko nie wiem co z tego wyjdzie. dodam go na swoja strone w swoim czasie. byc moze niedlugo

 

 

 

 

 

No i masz swojego flejma ;p;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc z przykrością oświadczam UPADEK LIGII PROGRAMISTÓW UNITU 1

Podejrzewam, że to forum również wkrótce upadnie (już niewiele brakuje - dziennie odwiedza je max 50 osób, a teraz traci kolejną - mnie. nie mam czego szukać na martwym forum) Do zobaczenia na innym forum.

 

Wyjdź!!!

 

Żartowałem :P A tak na poważnie...

Przez dobre parę lat nie zdołałem zauważyć aby unit1.pl "umierał", głównie wchodzę :D pogadać, czasami dowiedzieć się czegoś nowego... ale na tym moja rola chyba się kończy... (programuję już praktycznie tylko mikrokontrolery jednoukładowe + czasami coś w Free Pascalu).

Prawdą jest, że serwis ten potrzebuje nowych użyszkodników :P mających chęci pisać artykuły na tematy, które wykraczają po za podstawy podstaw, jakie są opublikowane w tym portalu. Zdołałem zauważyć iż człowiek im starszy i większą wiedzę posiada, tym mniej ma chęci dzielenia się nią z innymi (tzn. lenistwo pisania dłuuugich tutków). Sam po sobie widzę, że wolę coś przeczytać niż samemu napisać. To samo może być z większością tutejszej społeczności... no dołączmy jeszcze pracę niezwiązaną z tą dziedziną i co mamy? MNIE :F

 

Jestem elektrykiem w górnictwie, moim hobby jest elektronika powiązana z programowaniem (znam podstawy podstaw (C, C++, J2ME), znam dość dobrze Free Pascala w trybie (objfpc), z Delphi rozstałem się wraz z wersją 7, nowszych nie trawie :P, w ogóle

VCL w Delphi nie łykam, jestem "zboczeńcem" małych Exe'ków i wyciągania pojedynczych funkcji z DLL (nie używam bibliotek podstawowych w sekcji uses :P ), kieruje mną przekonanie o "zwiększonej" szybkości wykonywania kodu).

 

Ale z ostatnio :) chętnie czymś bym się podzielił... lecz brak "tej chęci" powoduje u mnie brak aktywności.

Pożyjemy zobaczymy.

 

A Tobie radzę po prostu udzielanie się serwisowi w miarę możliwości, bo z serwisami to tak jak ze sklepami (markietami ;P )

Jak nowy, otwarcie, to ludzi w ch... olere, jak już stoi tak przez 5 lat, to tylko stali bywalcy zaglądają.

 

Do czasu, kiedy to stara społeczność Cię nie pozna, nie doceni to jesteś kolejnym "powiewem świeżego wiatru", który za chwilę zniknie i kurz opadnie jak leżał :)

 

Toster, SRY za off'a :)

 

Liga myślę że powinna być 2 x do roku... ;] i to w stałych terminach, aby Ci co przebywają wiedzieli, szykowali się na rozgrywki.

 

Pozdr.

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ide... ;p no moze jeszcze nie teraz ;)

 

napisz arta o pisaniu dll'a. nie ma chyba takiego.

elektryk w górnictwie? ty to sobie robote znalazles... ;p

 

urodzil sie ktos z was w lipcu? ;)

pierwszy etap mógłby być 18 stycznia, a drugi któregoś lipca.

 

PS >> możnaby zrobić dodatkowy dział na matematykę. sądzę, że to więcej osób nie rozumie..

mi to jeszcze brat wytłumaczy ale nie każdy ma ten plus.. a nauczyciel jak powszechnie wiadomo albo nei wie jak to przekazać albo po prostu mu się nie chce (na razie trafilem tylko na jedna nauczycielke ktora potrafila mi wszystko wytlumaczyc ) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z 12 lipca x)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 sieprnia :F

 

elektryk w górnictwie? ty to sobie robote znalazles... ;p

 

Obrazek

uprawnienia 110kV :) praca przy: koparkach, zwałowarkach, przenośnikach taśmowych... ;] i dobra płaca, czego chcieć więcej?

 

Pozdr.

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tak na przyszłość to Spellsinger, a nie SpellSinger, czytajmy zrozumieniem, ok? Rozumiem że to może być literówka, ale zwracam uwagę że bynajmniej nie jedyna -> nie ma co się spieszyć, pisz ciut wolniej a bez błędów to się to wtedy przyjemniej czyta (mi i wielu innym, uwierz mi)

 

2) sam trzy lata temu miałeś trzy lata mniej niż teraz masz (zawiłe, wiem), a takie pokłady agresji... ;-P Żartuję. A Zaznaczam że moja cytowana przez ciebie wypowiedź o warunkach w szkole nie wnosiła nic nowego do dyskusji. Napisałeś że "wstyd i hanba z takim banerem" na co Toster odpisał ci sarkastycznie jak możesz go "unowocześnić". Wciągasz się z nim w polemikę a nawet nie pamiętasz czego dotyczyła na samym początku i zdajesz się kłócić dla samej kłótni (flamewar, yeeeah! xD). Odnośnie moich i innych użytkowników uwag piszesz często że "już nie pamiętasz", "nie chce ci się szukać" i "nie rozgrzebujesz". A to że nawet ci się nie chce przewinąć okna i jeszcze raz przeczytać danych fragmentów, nawet choćby całego tematu (no niby ile to jest tekstu, litości) świadczy o twoim podejściu do wypowiedzi innych - wygląda że masz ich głęboko w... koszu.

 

3) z tym Krakowem chodziło dokładnie o to, że odgrażasz się że ty "byłbyś" lub "będziesz" lepszym modem od Tostera bo to i tamto. A wypowiadać mógłbyś się tak naprawdę dopiero będąc gdzieś modem, teraz lub wcześniej. Już jaśniej chyba nie potrafię tego napisać.

 

4) Motyw brzydki i do bani, w ogóle mi się nie podoba. IMHO oczywiście. Znalazłem kiedyś ładniejsze jak potrzebowałem do Wordpressa, ale to było dawno i już nie pamiętam nazw, nie siedzę w tym już. Ja wolał czarny ze stalowoszarym i z jasnozielonymi zdobieniami, ale to kwestia gustu ;-P A ten co jest mi się podoba, jest czytelny, prosty, estetyczny i lubię czerwony :-D

 

 

EDIT: Po trzech latach nabiłem 30 postów i awansowałem na "bywalca", yeeey! Ale może ktoś powinien zmienić rangi na coś w stylu "zdiagnozowany", "uświadomiony", "umierający", "na skraju Styksu" itp? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku będę pisał wolniej i po polsku, a dodatkowo nie będę popełniał błędów, których zlikwidowania wymagam u innych.

 

A więc informuję, że w dalszym ciągu pamiętam, czego dotyczy ta 'dyskusja'. Jest ona spowodowana tym, że nie dodałem przedrostka moim zdaniem przed wypowiedzią, że forum umiera. Niepotrzebnie dodałem także zdanie, że zamierzam opuścić to forum. Było to z mojej strony wylanie oceanu frustracji, która powstała po zmniejszającej się popularności LP. Wtedy rozpętała się wojna. Ataki ze strony Tostera były nieudolnie przeze mnie odpierane, więc rozmowa skierowała się na inne tematy niż to było początkowo planowane. Po kilku dłuższych wypowiedziach, w których się ostatecznie zgubiłem, zmęczyło mnie ciągłe szukanie fragmentów tekstu, do którego się odnoszę, więc postanowiłem napisać, że nie chce mi się szukać w tym bałaganie, który się w międzyczasie wytworzył. Po kilku odpowiedziach do rozmowy włączył się LordLost, który słusznie stwierdził, że planowana była tylko seria wakacyjna. W nasz spór o upadku Unitu 1 nie chciał się angażować, co całkowicie rozumiem. Dalsza rozmowa to tylko OffTopic, o którym nie będę opowiadał w tej bajce o młodym samobójcy, który rzucił się w paszczę staremu wilkowi. Nasz zły administrator. Nasz zły administrator najpierw trochę powspominał stare dobre czasy, ale później ze spokojem wytłumaczył mi dlaczego na forum mniej się dzieje.

Powrócił Toster... Stary wilk morski... Eliminator szczurów... Stwierdził, że mimo iż twierdzi, że jest już po problemie to jeszcze trochę powęszy w tym temacie i zobaczy czy szczur jeszcze wyjrzy z dziury. Drzwi zostały otwarte. Oto zjawił się Blind. Złota gwiazda, 2 rewolwery... i wypalił, że o upadku forum słyszał już kilka lat temu...

Kolejna próba obrony. Kolejna porażka. Do saloonu wszedł HNB. Włoski kucharz, który nam podsuwał oc chwilę przystawki, żeby zarobić więcej kasy na rozgadanych klientach. Nie wiem czy z grzeczności czy też tak uważał. A może chciał mnie po prostu pocieszyć powiedział: 'zacny panie szczurze... Po pana przyjściu w końcu coś się w tym mieście zaczęło dziać! Ale. Jest pewien problem. Gdy będziesz organizował walki z dzikimi zwierzętami zbyt często to skończą Ci się ludzie do walki z nimi. Zaprzestań tymczasowo tego sportu i organizuj zawody, co jakiś czas, tak żeby gladiatorzy mogli zregenerować swoje siły i postarać się o nowych wojowników.' Zaproponował także trochę inną formę reklamy areny i szkoły gladiatorów. Spellsinger zaś postanowił mi wszystko wytłumaczyć i po kolei wytykać błędy w rozumowaniu i pisaniu. Ale popełnił także jeden błąd w rozumowaniu (chyba, że w tej kwestii zdania dwóch innych osób mogą się tak bardzo różnić). Szczur odkrył bowiem, że inaczej rozumiemy powiedzenie 'Nie od razu Kraków zbudowano'. 'Szczurek' rozumie to jako ciągłe dążenie do udoskonalania siebie i swojego bloga, zaś Spellsinger jako odgrażanie się czego to on nie zrobi.

 

Koniec bajki. Morał tej bajki jest krótki i niektórym znany: kto walczy z wilkami będzie rozszarpany.

 

A teraz tylko jedna uwaga. Motyw w sumie mógłby prawie zostać. Można by go tylko trochę odmłodzić/odnowić/zmodernizować.

 

W takim razie ja chcę rangę: 'Walczący z wilkami' lub 'Walczący z wiatrakami' ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to z mojej strony wylanie oceanu frustracji, która powstała po zmniejszającej się popularności LP.

Ta cała liga programistów... to śmiechawa była :P Bez urazy, ale te zadanka były lekko mówiąc zbyt czasochłonne i miały dziwne treści, z mojego punktu widzenia nieciekawe... Fabryka kapeluszy? Wyścig rydwanów? A potem strategia turowa to w ogóle było przegięcie :D Wiem, że to miało być mało rozwinięte, ale nawet przy prostych aplikacjach tego typu, się trzeba trochę naprojektować, grafikę utworzyć itp., a gniota nikt nie chce robić. A Ty taki oburzony jesteś, że nikt się z Tobą w to nie chce bawić :D Ludzie wolą poświęcić swój czas na rozwijanie własnych projektów. Chyba, że zadanie jest na max dzień.

Chyba najlepiej byłoby zostać przy zadankach tego typu: http://main.edu.pl/user.phtml?op=showtask&task=hur&con=OIG2 - ostatnio ok. 4:00 rano mieliśmy z kolegą z tego zadanka niezłą frajdę, ja napisałem w Python'ie, kolega w PHP, oba śmigały, heh ;) No i jest krótkie, tyle czasu więcej ludzi mogłoby poświęcić, bo praktycznie cała aplikacja jest tam zaprojektowana. Jest napisane co ma być na wejściu i wyjściu, jedyne co trzeba zrobić, to napisać jakiś optymalny kod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...