Skocz do zawartości

Liga - Zadanie III


KANAR123

Polecane posty

III Zadanie - Symulator wyścigów rydwanów

 

Przedstawienie problemu:

W Rzymie organizowane są wyścigi rydwanów, napisz generator przebiegu wyścigów.

Do wyścigu startują 4 rydwany.

1. Zastosuj cechy dla każdego zawodnika (można je zmieniać przed wyścigiem) takie jak:

a ) typ rydwanu (typy pozostawiam waszej wyobraźni)

b ) ilość koni

c ) rasa koni

d ) doświadczenie woźnicy

e ) osprzęt woźnicy

f ) możliwość wypadku na torze

g ) wytrzymałość rydwanu (w czasie kolizji podczas wyścigu jest zmniejszana jeśli jest równa 0 = BOOM!)

(Wszystko wpływa na szybkość, zwinność rydwanu)

2. Oprawa graficzna, Przejrzysty interfejs, menu, aktualne wyniki, wyniki po wyścigu, można rysować pozycje rydwanu w amfiteatrze.

3. Komentator, może być nagrany głos, lub komunikaty. (przy każdej zmianie pozycji wypadku wygranej itd.)

4. Przedstawienie wyników, zestawienie na tablicy końcowej, proponuje zrobić swój format i zapisywać wyniki wszystkich wyścigów do pliku.

 

Uwaga: Dodatkową opcją jest wprowadzenie możliwości zakładów, który rydwan wygra.

 

Cel: Stwórz program umożliwiający symulacje wyścigów rydwanów, prezentuj ich przebieg, wyniki zapisz do pliku, kieruj się wskazówkami z opisu.

 

1. Cechy zawodnika. 3pkt

2. Oprawa graficzna. 3pkt.

3. Komentator. 2pkt

4. Wyniki, statystyki. 4pkt

5. Zakłady. 1pkt.

6. Rozwiązanie problemu. 3pkt

7. Przejrzystość kodu. 2pkt

8. Punkty za całokształt. 3pkt

 

Termin 26.08.2010r. godz. 12:00. - edit.

 

Pozdrawiam

KANAR123

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zadanko fajne, czasu akurat, ale jak zawsze kilka pytań ode mnie:

1. Na jakiej zasadzie wybiera się cechy zawodnika? Można ustawić wszystkie atrybuty na maxa jeśli się chce, czy są jakieś ograniczenia? Może zdobywanie pieniędzy za wygrane wyścigi i ulepszanie za nie rydwanu?

2. Gracz ustawia cechy dla wszystkich zaprzęgów, czy tylko dla jednego, a dla reszty komputer?

3. Pozycja każdego rydwanu przed rozpoczęciem wyścigu jest losowana czy ma być zawsze taka sama kolejność? Bo wiadomo, że zaprzęg dalej od środka toru ma gorzej.

4. Rydwany mogą się wyprzedzać i zajeżdżać sobie drogę czy jadą cały czas po torze, z którego wystartowały?

5. Co nam przychodzi z zakładów? Dostajemy za to pieniądze, za które możemy ulepszać rydwan czy mamy tylko satysfakcję?

Tyle mi na razie przyszło do głowy ;)

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi o to że ja napisałem ramy a wy użyjcie wyobraźni ;)

 

1. Albo robisz symulator - wtedy parametry dowolne, albo gre... wtedy dochodzi to ulepszanie kasa itd...

2. Napisałem "każdego" ale jeśli chcesz to rób dopasowanie do rydwanu gracza ;]

3. Jak chcesz (a może kilka trybów) ;]

4. Mogą zmieniać pozycje, to symulator.

5. Już odpowiedziałem.

 

ps. Autorem tego zadania jestem ja. Robimy je na przemian z Natanielcz'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...