Skocz do zawartości

[MySQL] problem z drugim połączeniem, mysqli


14lukas14

Polecane posty

A ja mam taki problem.. mam stronkę, na której używam systemu newsow i komentarzy.. korzystam z biblioteki mysqli... mam plik php z funkcja lacz_bd() [zwraca obiekt KOD$bd] odpowiedzialną za ustanowienie połączenia z bazą właśnie za pomocą mysqli.. wszystko śmiga ładnie.. ale wymyśliłem sobie, żeby do komentarzy napisać osobny moduł, taki który mogliby wykorzystać inni użytkownicy.. tak więc logicznym jest także, aby ten moduł miał osobny plik php z funkcją lacz_bd_c() [zwraca obiekt KOD$bd_c]...

i teraz operacje dodawania/wyswietlania komentarzy nie działają, podobnie jak wszystkie inne zapytania na obiekcie KOD$bd_c..

 

wygląda to mniej więcej tak (kodu nie przytaczam ze względu na jego objętość):

 

KOD<strona>

lacz_bd();

operacje na obiekcie $bd //tu wszystko śmiga

lacz_bd_c();

operacje na obiekcie $bd_c //tu właśnie pusto.. nic nie dodaje[insert], nic nie zwraca[select] itp

$bd_c->close();

$bd->close();

</strona>

 

taka modyfikacja także nic nie daje

KOD<strona>

lacz_bd();

operacje na obiekcie $bd //tu wszystko śmiga

$bd->close();

lacz_bd_c();

operacje na obiekcie $bd_c //tu właśnie pusto.. nic nie dodaje[insert], nic nie zwraca[select] itp

$bd_c->close();

</strona>

 

odrazu moge napisać, że zapytania na obiekcie $bd jak i $bd_c są poprawne, gdyż wystarczy, że zostawię sam fragment kodu (czyli jedna funkcja łącząca z bazą na cały skrypt):

KODlacz_bd_c();

operacje na obiekcie $bd_c //teraz śmiga

$bd_c->close();

i wszystko działa jak powinno..

to samo gdy w komentarzach zacznę odwoływać się do obiektu $bd zamiast tworzyć nowe połączenie, wtedy również bez zastrzeżeń..

 

wniosek: błąd tkwi w tym, że drugie połączenie coś knoci i na obiekcie przez niego zwracanym nie działają żadne zapytania do bazy danych.. miał ktoś kiedyś podobny problem??

 

używam krasnala, włączyłem php5..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...