Skocz do zawartości

[Delphi] WinApi - wygląd okna jak przy ustawieniach TForm


olesio

Polecane posty

Witam.

 

Kombinuje z WinApi, przeglądam MSDNa, ale nadal mi nie wychodzi. Chce uzyskać taki efekt jak przy programowaniu

VCL kiedy to dla Formatki ustawimy własność BorderStyle na bsDialog, czyli bez ikonki programu, bez menu i tylko

przycisk do zamykania aplikacji mają być na pasku, a rosszerzanie formatki ma nie być możliwe. Dodatkowo chciałbym,

aby aplikacja nie pojawiała się na pasku zadań. Póki co zrobiłem tak jak poniżej, lecz aplikacja jest wtedy bez żadnych

przycisków i ma dośyć brzydką ramkę, jak dodam WS_EX_TOOLWINDOW to okno ma małą belkę tytułową oraz maly

przycisk do zamykania, a tego nie chcę. Poza tym wtedy kawałek formatki pod belką tytułową jest przeźroczysty i pod

nim widać to co jest w tle. Dlatego prosiłbym o jakiś przykład jak stworzyć takie okno jak opisałem przez CreateWindow

lub może CreateWindowEx, a później ukryć mu belkę na pasku zadan przez SetWindowLong. W aplikacjach VCL, nie ma

z tym problemów, ale w WinApi niestety mi nie wychodzi. Zaś analiza kodu modułu Forms nie za wiele mi pomogła tutaj.

function WndProc(Wnd : HWND; uMsg : UINT; wPar : WPARAM; lPar : LPARAM) : LRESULT; stdcall;
var
 St, StEx : LongWord;
begin
 Result := 0;
 case uMsg of
   WM_CREATE :
     begin
       St := GetWindowLong(Wnd, GWL_STYLE);
       StEx := GetWindowLong(Wnd, GWL_EXSTYLE);
       SetWindowLong(Wnd, GWL_EXSTYLE, not WS_EX_APPWINDOW);
     end;

// .... '(Ż8Fł7jG^bprvćFtćFĆRŁ7&VFUvćFr6Ć72b33Ćś6ŚF&W&6śVćśBt4DDb33u5d4$Ru554TRu5DTEtDw67&VVvGFvćFuvGFFb\"67&VVVvBvćFuVvBFb\"vćFuvGFvćFuVvB7Fć6Rć6uvćFrvćFtćFĆR5u4r

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...