Skocz do zawartości

[php] mysql_fetch_array i czy możliwy podział na sekcje


dj.drezyna

Polecane posty

Mam oto taki problem. Chciałbym wykorzystać funkcję mysql_fetch_array do wyświetlania wyników na stronie. No i wszystko ładnie działa do momentu kiedy nie postanowiłem wstawić coś pomiędzy wyniki tej funkcji. No jaśniej nie mogę wytłumaczyć to posłużę się przykładem. Otóż jeżeli zapytanie do bazy danych zwróci 20 wyników to ja bym chciał, żeby wyświetlić pierwsze 5 potem wstawić jakiś tekst i potem kontynuować dalsze wyświetlanie wyników oczywiście nie wysyłając już kolejnego zapytania. Bo wiadomo że można by to załatwić przez limit w selekcie ale wtedy za każdym ,,wtrąceniem'' kodu byłoby trzeba się znów zapytywać, a to jak wiadomo zajmuje serwer.

 

Bardzo bym był wdzięczny za wskazówki, przykłady, a na razie kod bez tego czegoś co trzeba by było dodać wygląda tak (oczywiście przykładowy):

$wynik = mysql_query($zapytanie,$baza);

while($wiersz = mysql_fetch_array($wynik)) {
{include "tab.php";}
}
mysql_free_result($wynik);

A tab.php jest już takim szkieletem gdzie robi się coś na kształt '

.$pole['ind'].'' itd. itp.

 

Dzięki!

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam skladni php ale ogolna ide jest taka

1. Tworzysz sobie zmienna pomocnicza i ustawiasz ja na 0

2. wewnatrz petli while zwiekszasz to zmienna o 1

3. sprawdzasz czy twoja zmienna == jakiejs wartosci (np wspomniane przez ciebie 5)

4. Jesli warunek w pkt 3 jest prawdziwy to wstawiasz to cos inne i zerujesz zmienna pomocnicza,

5. jesli warunek w pkt 3 nie jest spelniony to wyswietlasz normalnie

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...