Skocz do zawartości

Tworzenie stron WWW - zarobki


Perykles

Polecane posty

Witam,

Można zarabiać na tworzeniu stron internetowych w wieku 16 lat? Jakie języki trzeba do tego znać? Wystarczy HTML i XHTML czy trzeba znać jeszcze PHP, CSS, JavaScript itd.? Ile mniej więcej można na tym zarobić? Pytam się z ciekawości, bo na razie zajmowałem się tylko C++, ale zainteresowało mnie tworzenie stron WWW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba mieć 18 lat.

 

Co trzeba znać?

Ja ci polecam żebyś zaczął naukę od XHTML i CSS.

XHTML to jakby nowszy HTML a CSS jest bardzo proste i oczywiście przydatne.

Potem PHP, ewentualnie dodatkowo JavaScript.

Do prostych stron XHTML wystarczy, ale jak chcesz zrobić coś trudniejszego (np. takie forum) to lepsze PHP.

JavaScript przyda się do bajerów.

No i oczywiście jakaś baza danych.

 

Pozdrawiam

;=)

Volq

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak:

Ja ci polecam żebyś zaczął naukę od XHTML i CSS.

XHTML to jakby nowszy HTML a CSS jest bardzo proste i oczywiście przydatne.

Potem PHP, ewentualnie dodatkowo JavaScript.

Do prostych stron XHTML wystarczy, ale jak chcesz zrobić coś trudniejszego (np. takie forum) to lepsze PHP.

JavaScript przyda się do bajerów.

No i oczywiście jakaś baza danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat ciekawy, więc dorzucę swoje 3 grosze...

 

Tworzenie stron to kiedyś był dość łatwy fach... Wystarczyło znać samego HTML'a, nawet bez CSS'a i można było za prostą stronkę zgarnąć 300-500 zł (jak nie więcej). Teraz nie dość, że na stronach standardem już jest jakiś system zarządzania treścią, to na dodatek rynek jest tak zepsuty przez freelancerów, pracujących za grosze, że nie opłaca się siadać do tworzenia prostych serwisów. Bardziej już opłaca się zrobić jakiś system, do którego realizacji freelancerzy się nie pchają aż tak często. Np. sklep internetowy, jak się dobrze trafi, to nawet taki system może pójść za parę tysięcy. Ja bym się w ogóle nie pchał w tworzenie stron za kasę (teraz z perspektywy czasu - bo kiedyś to robiłem), ponieważ jest z tym dużo komplikacji. Klient chce, aby strona działała pod każdą przeglądarką, nawet pod IE :D. A także klient nie wie, że jego zmiana decyzji na temat funkcjonowania jakiegoś elementu, Ciebie też kosztuje dodatkową pracę i czas, więc taki klient sobie myśli, że jak już robisz serwis, to dla Ciebie żaden problem wykonać jedno, czy dwa dodatkowe zadania, bez dodatkowych kosztów. Musisz sporządzić stosowną umowę przed wykonaniem zlecenia, aby takie rzeczy nie miały miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce, aby strona działała pod każdą przeglądarką, nawet pod IE
Bo nikt sobie nie pozwoli żeby jakiś potencjalny kupujący na stronie uciekł tylko dlatego że mu się jakieś menu rozjeżdza na stronie :P i nie da się nic rozczytać.

 

 

 

 

Fajnie Play zrobiło na swojej stronie dla starszych przeglądarek :)Obrazek

 

 

 

 

 

 

Przepraszam za rozjechanie forum :P

 

W sumie Play jest ogromną firmą to może mają to głęboko w d... ale ile osób ucieka ze strony mając starą przeglądarke i widząc coś takiego. Bo wiadomym jest raczej, że nikt specjalnie nie będzie się kusił i aktualizował jej (zwłaszcza szarzy ludzie nie mający pojęcia czym jest Opera/FireFox/IE)

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt sobie nie pozwoli żeby jakiś potencjalny kupujący na stronie uciekł tylko dlatego że mu się jakieś menu rozjeżdza na stronie tongue.gif i nie da się nic rozczytać.

 

 

 

Ja tam bym sobie pozwolił, nawet, żeby w ogóle z poziomu IE nie dało się wejść biggrin.gif

 

 

 

W sumie Play jest ogromną firmą to może mają to głęboko w d... ale ile osób ucieka ze strony mając starą przeglądarke i widząc coś takiego. Bo wiadomym jest raczej, że nikt specjalnie nie będzie się kusił i aktualizował jej (zwłaszcza szarzy ludzie nie mający pojęcia czym jest Opera/FireFox/IE)

 

Starym ludziom nawet jak ktoś nie zainstalował innej przeglądarki, to niedługo ktoś zainstaluje Winshit 7, z nowszą wersją IE (czyli jakąś tam nowszą niż 6.0 biggrin.gif).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja proponuje linki sponsorowane. jest forum (ze względu na reklamę nie będę podawał) na którym są wszystkie sposoby opisane co i jak. z tego co pamiętam to największą stawką to było 5 - 10 gr za kliknięcie. jeżeli potrzebuje ktoś to pisać na PW

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...