Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Toster

Automatyczny translator.

Recommended Posts

W sumie nie wiedziałem do jakiego działu to wrzucić i najbardziej pasowało mi tutaj.

Otóż mam świety pomysł na aplikacje (czytaj aplikację która bardzo by ułatwiła mi życie :) ), ale jak zawsze z czasem gorzej, więc wrzucam tutaj, może ktoś ma podobne potrzeby i przez przypadek coś takiego napisze (albo jeszcze lepiej ma już napisane :) ).

Pomysł jest taki aby tuż na zegarkiem pojawiło się małe okienko (coś jak editBox) w którym będą pokazywały się określone rzeczy, ale po kolei:

Mój problem wywodzi się z częstych literówek w angielskim, co prawda np Eclipse ma spell checka ale używam różnych programów i niektóre takiej opcji nie mają, więc muszę wbijać na net i sprawdzać onlinowo, co oczywiście żre czas i mnie drażni. Tak więc wykminiłem sobie że można napisać progsa który by się wpiął hookiem w winde i aktywnie słuchał klawiry i schowka. W miarę pisania, albo wykrycia czegoś w schowku, powinien zapytać przez net googla i poprosić o przetłumaczenie. Inna opcja to podłączenie jakiegoś słownika (np. z worda, albo offica, albo mozilli) aby we wspomnianym na wstępie okienku pojawiło się poprawne przeliterowane słowo. Czyli jak pisze na klawirze np "aperance" to on powinien mi wyświetlić " a może baranku: appearance ?"

Ot takie moje marzenia :)

Nie tego jeszcze niema ;P Czemu nie :D Jakieś propozycje ? Zbierasz ekipę ? Wiesz sam pomysł to mało, ale posiadasz umiejętności napisania takiego programu ;) Więc czego oczekujesz ?

Wiem, że jest jakiś program dla tłumaczy działający na zasadzie:

zaznaczasz słowo

pojawia się lista możliwych tłumaczeń

wybierasz pozycję z listy

słowo jest zastępowane wybranym

Jednak jeżeli by to miało działać na schowku - czyli w każdym programie, do tego jeszcze mieć jakieś bajery typu sprawdzanie pisowni - super :)

Ha, a może by to zrobić jako przenośne? ;)

Nawet Tortoise SVN ma sprawdzanie składni j. p. w commitach :P

może mikołaj Ci wgra pod choinkę taki program :rolleyes:

• Create New...