Skocz do zawartości

Gdzie po instalacji php jest plik php.ini?


dj.drezyna

Polecane posty

Configuration File (php.ini) Path C:\WINDOWS

Loaded Configuration File C:\WINDOWS\php.ini

 

Gdzie można to zmienić? Tzn. żeby php.ini było gdzie indziej. Wielu problemów doświadczyłem nie wiedząc o tym zapisie. Dopiero funkcja phpinfo() pokazała gdzie jest ten plik i dopiero jak prawidłowo skonfigurowany plik php.ini wkleiłem do podanej wyżej ścieżki cały pehap zaczął mi działczyć jak trzeba. A ja myślałem, że podczas instalacji php ten plik jest brany z folderu w którym jest rozpakowywane archiwum, a tu masz!

No i jasne jest, że po tym odkryciu działają exify oraz biblioteka png, jpg, itp!

 

Dodano dla przestrogi. Może warto czasem skorzystać z tej funkcji phpinfo()

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie robiłem ale podejrzewam że zrobienie tego nie będzie proste i raczej możliwe tylko na poziomie kompilacji lub będziesz musiał przejrzeć większość plików konfiguracyjnych(w windowsie również rejestr )

Bzdura :]

U mnie ten plik jest zupełnie gdzie indziej. W "/etc/php/php.ini" tongue.gif I nic nie musiałem kompilować biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,U mnie ten plik jest zupełnie gdzie indziej. W "/etc/php/php.ini" I nic nie musiałem kompilować''

@Jason No a czy Ty jesteś pewien, że ten plik na pewno ma Twoje ustawienia. Bo jak już mówiłem, mi się też zdawało że ten plik jest w c:\serwer\php\php.ini ale niestety nie działały mi żadne skrypty takie bardziej zaawansowane takie jak obrazki, exify itp. No więc pewnego razu sobie odpaliłem funkcję phpinfo() i wtedy szok wszystko działa tylko trzeba było przekopiować plik ini który wcześniej modyfikowałem do ścieżki, która została wskazana przez w/w funkcję.

 

Od teraz php chodzi jak ja chcę tylko ustawienia trzyma tam gdzie niekoniecznie ja myślę ale weź zrozum takie sympatyczne php-stworzonko!

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...