Skocz do zawartości

PhotoPOL 1.0


polaczek17

Polecane posty

Witam :]

Chce Ci zaprezentować mój program PhotoPOL 1.0. Służy on do obróbki grafiki. W aplikacji tej wbudowane jest mnóstwo narzędzi podobnych do

photoshopa jak chodźby nasycenie kolorów, korekcja gamma, jasności itd. Są jednak zdecydowane różnice i uproszczenia np. w tworzeniu

płaskorzeźby. A więc drogi userze masz ogromne możliwości co do modyfikacji fotografii, obrazka czy ikony. Wszystko zależy tylko od

Ciebie. To Ty decydujesz jaki chcesz osiągnąć efekt. To, że czytasz te słowa i zastanawiasz się nad możliwościami tego programu oznacza,

że jesteś zainteresowany skorzystaniem z PhotoPOL 1.0. Nie myśl jednak o tym ile masz możliwości w programie. Spróbuj narazie o tym

zapomnieć. Czy masz jakieś pytania, bądź wątpliwości nim pobierzesz ten program ? Z pewnością tak i to bardzo dobrze, gdyż dzięki pytaniom

uświadomisz się jak dobry daje Ci program. Zapewne siedzisz w fotelu i myślisz jakie filtry są do wykorzystania oraz z jakich formatów

program korzysta. Oprócz prostych narzędzi znanych z painta są także filtry znane z photoshopa :

- manipulowanie składowymi RGB

- negatyw

- korekcja jasności , gamma

- zmiana ekspozycji

- zmiana kontrastu

- zamiana obrazka na czarno - biały

- wymiana kolorów

- nakładanie dwóch lub więcej obrazków na siebie

- dodawanie szumu

- efekt sepii

- dodawanie szumu

- rozmywanie

- nasycenie kolorów

- wymiana tła

 

oraz skorzystać możesz z :

- usuwanie składowych RGB

- Tworzenie obrazka monochromatycznego

- eksponowanie cieni / świateł

- Pasteryzacja

- Progowanie

- wypłowienie obrazka

 

Program wyróżnia również duże menu dotyczące ditheringu. Czy już wyobraziłeś sobie jak wiele to możliwości ? Czy wiesz już, że możesz

zmieniać każdy plik BMP, JPG, WMF, EMF a nawet ICO ? No to mam dla Ciebie niespodziankę :) Otóż to nie wszystko. To, że zaznajamiasz się z

opisem mojego programu oznacza, iż z pewnością zaciekawią Cię także filtry wyostrzające, wyszukujące krawędzi, filtry uwypuklające,

konturowe oraz tzw statyczne ( artystyczne ). Czy już teraz w pełni zdajesz sobie sprawę jak wielkie daje Ci to możliwości? Jestem pewien,

że im dłużej będziesz pracował z programem, tym bardziej zdasz sobie sprawę z ogromnych możliwości PhotoPOL. Tak więc czy rozwiałem Twoje

ostatnie wątpliwości przed pobraniem tejże aplikacji? Jeśli nie to zapraszam Cie na stronę domową programu gdzie możesz dowiedzieć się

znacznie więcej o programie. Będziesz mógł siedzieć przed monitorem i czytać kursy jak tworzyć dane efekty. Zobacz galerie. Tak więc

uważnie mnie posłuchaj. Program PhotoPOL to znakomite narzędzie do obróbki grafiki, mimo to paru niedociągnięć i wad z całą pewnością

będziesz zadowolony korzystając z tego programu. Tak więc więc czy chcesz teraz zajrzeć do galerii i na stronę główną programu, czy odrazu

pobrać program ? Wybór należy do Ciebie. Nie śpiesz się, spróbuj nie myśleć o tych wszystkich efektach, które daje Ci program. Tak więc

 

zapraszam na stronę główną :

http://www.polaczekphotopol.republika.pl/

lub do downloadu :

http://www.polaczekphotopol.republika.pl/p...009fa74aa0.html

 

 

Jestem pewien, że gdy tylko zdasz sobie sprawę z ogromnych możliwości tego programu, bardzo go polubisz. Fakt że jest na rynku wiele

aplikacji podobnych do mojej jednak corel czy photoshop to aplikacje płatne tworzone przez liczną "armie" ( :) ) programistów, ale jestem

pewien, że zaznajomienie się z moim programem pozwoli Ci w pełni uświadomić sobie ile korzyści płynie z obróbki grafiki przy pomocy tego

programu.

 

ps: z powodu republiki moj program musiałem dać na speedysharer ;// dno wiem... nic nie poradzę na to niestety... obiecuje jednak ze

download z mojej strony bedę odświeżał w razie konieczności :]

 

No a teraz masz wybór :) czy poczytasz jeszcze o programie i dowiesz się czegoś więcej z http://www.polaczekphotopol.republika.pl/ czy

może pobierzesz program z http://www.polaczekphotopol.republika.pl/p...009fa74aa0.html ???? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak na szybko przetestowałem i uwagi które na pierwszy rzut oka mi się nasunęły:

 

1. Potwierdzanie zmian w edytorze graficznym ? To coś strasznego powinieneś dodać opcje cofnij i darować sobie te wyskakujące okienka.

2. Bałagan - naprawdę to wszystko wygląda jak wielki nieład pomieszanie przycisków spray i gumka o_O,

3. Zazwyczaj w edytorze graficznym zależny na tym by zwiększyć pole robocze (to na którym jest obrazek) a ty dajesz olbrzymie ikony do wczytywania obrazka i zapisu hmmm. Zielone strzałki na ekranie nie są najważniejszym elementem edytora.

4. Idziesz w stronę kolosa z dużą ilości przycisków w którym trzeba szukać wszystkiego. Spójrz na filtry wypukłości dajesz możliwość wyboru z której strony świeci światło północ, południe, wschód, zachód, po co to ? nie lepiej jeden filtr konfigurowalny już po wybraniu :)

5. Posprzątaj i popraw grafikę bo jak na program graficzny to oprawa leży.

6. Opis który dałeś tutaj do edytora jest bardzo niespójny zaczynasz jeden temat nagle mówisz by o tym nie myśleć i powtarzasz ze możliwości są ogromne ale to pisanie na wzór 'zrobiłem coś super ekstra wspaniałego'. Kolejna sprawa to sposób wypowiedzi moim zdaniem trochę tu nie pasuje proponuje zachować dystans i być konkretnym by nie marnować czasu kogoś kto to czyta :) Proponuje zacząć tak:

 

PhotoPOL 1.0 to darmowe narzędzie służące do edycji grafiki. Łatwość obsługi i duża ilość filtrów takich jak ...(wpisz tu sobie najlepsze filtry)... to tylko niektóre z zalet tego edytora ...

 

 

I nie ma co się porównywać do photoshopa :P HNB kiedyś powiedział coś ciekawego odnośnie porównania naszego gamedevu do EA Games

"Jeśli EA jest Pałacem Kultury to my jesteśmy bakteriami w jego kanalizacji".

 

Głowa do góry początki ciężkie ale jak poprawisz to co napisałem będzie dobrze.

Polecam raczej napisać program w stylu painta i rozwijać go o ilość filtrów i jakieś ciekawe możliwości :) Sam bym go wtedy używał bo jak na szybko coś trzeba zrobić to tylko paint się nadaje x)

 

Powodzenia,

Krystian

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT1. Potwierdzanie zmian w edytorze graficznym ? To coś strasznego powinieneś dodać opcje cofnij i darować sobie te wyskakujące okienka.

Tak wiem dużo ludzi mi już o tym pisało :] jak powstanie druga czesc to zrobie to mniej wiecej na zasadzie "historii" takiej jak w photoshopie :]

 

CYTAT2. Bałagan - naprawdę to wszystko wygląda jak wielki nieład pomieszanie przycisków spray i gumka o_O,

No bo oba należą do narzędzi służacych do malowania :)

 

CYTAT3. Zazwyczaj w edytorze graficznym zależny na tym by zwiększyć pole robocze (to na którym jest obrazek) a ty dajesz olbrzymie ikony do wczytywania obrazka i zapisu hmmm. Zielone strzałki na ekranie nie są najważniejszym elementem edytora.

Tak to tetż wiele ludzi mi mowilo :] Myslalem ze wlasnie wieksze ikonki lepsze beda okazalo sie ze ludzie wola minimalizm xD ale w drugiej czesci bedzie napewno lepiej :]

 

CYTAT4. Idziesz w stronę kolosa z dużą ilości przycisków w którym trzeba szukać wszystkiego. Spójrz na filtry wypukłości dajesz możliwość wyboru z której strony świeci światło północ, południe, wschód, zachód, po co to ? nie lepiej jeden filtr konfigurowalny już po wybraniu smile.gif

Myslalem nad tym wlasnie i chyba tak faktycznie bedzie lepiej :]

 

CYTAT6. Opis który dałeś tutaj do edytora jest bardzo niespójny zaczynasz jeden temat nagle mówisz by o tym nie myśleć i powtarzasz ze możliwości są ogromne ale to pisanie na wzór 'zrobiłem coś super ekstra wspaniałego'. Kolejna sprawa to sposób wypowiedzi moim zdaniem trochę tu nie pasuje proponuje zachować dystans i być konkretnym by nie marnować czasu kogoś kto to czyta smile.gif Proponuje zacząć tak:

 

PhotoPOL 1.0 to darmowe narzędzie służące do edycji grafiki. Łatwość obsługi i duża ilość filtrów takich jak ...(wpisz tu sobie najlepsze filtry)... to tylko niektóre z zalet tego edytora ...

Ten moj opis to taki maly chwyt :P Mial naklonic jak najwieksza ilosc ludzi do pobrania programu xD

 

I nie ma co się porównywać do photoshopa tongue.gif HNB kiedyś powiedział coś ciekawego odnośnie porównania naszego gamedevu do EA Games

"Jeśli EA jest Pałacem Kultury to my jesteśmy bakteriami w jego kanalizacji".

ja sie nie porownuje z photoshopem :] wymienilem jedynie filtry ktore sa tu i w photosopie i wcale nie klamalem :] pod innymi wzgledami szans z gigantem nie mam to naturalne :P

ale cytat sobie az zapisalem w pliku txt bo mnie rozwalil haha xD nie slyszalem jeszcze wczesniej o tym a bardzo dobry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...