Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zadaniu z turbo pascala


Taysha

Polecane posty

Nie rozumiem czemu nikt nie usunie (nie usunął wcześniej) tego tematu, skoro nic nie wnosi na forum i wywołuje tyle kontrowersji.

 

A ja nie brałam nikogo na litość, grzecznie zapytałam, nie to nie, spoko.

Owszem, trochę mnie irytuje Wasze podejście do mnie, ale bez przesady, to tylko jakiś wirtualny skrawek Waszego życia, nieco odbiegający od rzeczywistości, więc wyluzujcie trochę.

Właśnie dlatego, że u prowadzących nie można zbyt wiele informacji uzyskać, "przyszłam" do Was, ale tu jest znacznie gorzej :rolleyes:

 

...Bo dla nas jesteś przedszkolanką... a my mimo, że nie najlepsi to dla Ciebie jesteśmy ludźmi z tytułem inżyniera w tej dziedzinie...

 

Wow..., ale co z tego wynika, mam Ci się kłaniać w pas i chodzić wokół na palcach żeby Cię nie rozdrażnić, bo masz inżyniera?

Bez przesady, to nie jest aż taki wyczyn, a w tym kontekście zabrzmiało tak, jakbyś powiedział, że nazywasz się Bill Gates :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu nikt nie usunie (nie usunął wcześniej) tego tematu, skoro nic nie wnosi na forum i wywołuje tyle kontrowersji.

(...)

gdybyś nie była kobietą już dawno by się tak stało.

 

a tak - końskie zaloty x)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie pojechała xD Bill Gates... shit tak nisko... xD To biznesmen... żaden wielki programista.

CYTAT(Taysha)Wow..., ale co z tego wynika, mam Ci się kłaniać w pas i chodzić wokół na palcach żeby Cię nie rozdrażnić, bo masz inżyniera?

 

nie mam inżyniera... jak byś czytała ze zrozumieniem... to byś wiedziała, że to przykład dla ukazania przepaści między moim poziomem, a Twoim :P

Kłaniać się ? Czemu nie :D Czy do swojego nauczyciela wyskakujesz z pretensjami, jeżeli Ci nie pomoże ?

Wyzywasz nas od buraków, żądasz byśmy odrobili za Ciebie lekcje... masz wielkie ALE, bo my chcemy byś sama do tego doszła, bo grunt to analiza tego co się napisało i usunięcie wszelkich błędów. To nie bo oczywiście jesteś kobietą i na forum pomogą w potrzebie...

Sory ale... to właśnie ta rzeczywistość nas tak uczy. A i równouprawnienie już dawno weszło w życie... to nie będę traktował Cię delikatniej...

Właśnie dlatego, że u prowadzących nie można zbyt wiele informacji uzyskać, "przyszłam" do Was, ale tu jest znacznie gorzej

To kolejny znak dla Ciebie, że wiedzę najlepiej zdobywać samemu... Internet to jeden wielki śmietnik i tam wiele ciekawych rzeczy można znaleźć Polecam

 

Pozdrawiam. :)

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym chętnie zobaczył jak się dalej rozwinie ten temat. Pozwolę sobie na odrobinę polemiki. Zastanawia mnie to, że jeśli każdy z Was nie ma czasu na realizowanie czyichś projektów zupełnie bezinteresownie, i jeśli każdy jest taki zawalony swoimi rzeczami to dlaczego właściwie tutaj piszecie? Jestem wstanie zrozumieć Tostera, który ma dbać o to, żeby forum nie zmieniło się w wylęgarnie offtopików, ale reszta? Odpowiedzi "zrób sam/sama" są równie bezsensowne co "zrób za mnie program". Ponadto chciałbym zaznaczyć, że w tym temacie prośba była rozsądnie sformułowana i odpowiednio doprecyzowana. Oczywiście, że w czasie okołosesyjnym takie problemy są poruszane częściej, ale czy to znaczy, że nie mamy pomagać sobie wzajemnie? Zapytajcie samych siebie czy uczycie się z lekcji na lekcję, z wykładu na wykład itd.

 

Pozdrawiam

zapracowany w7, który znał rozwiązanie problemu,

ale nie napisał bo nie chciało mu się ruszyć tyłka :)

 

Ps.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał do mnie pretensji, że ciągnę wątek poza jego głównym tematem, ale skoro już wylądował w dziale Beczka to chyba nie będzie z tym problemu.

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wo7 kwestja jak sie rozumie pomoc. Bo przez n lat uczenia na studiach + n lat studiowania i innej nauki wyrobilem sobie opinie na temat pomocy. Ogolnie pomagam osoba ktore uwazam za warte pomocy. Jesli ktos cos robi samemu i poswieca odpowiednia ilosc czasu to mozna takiej osobie pomoc bo widze ze ona chce cos osiagnac. Natomiast wszelakiej masci uczniowie/studenci ktorzy potrzebuja pomocy w zaliczeniu przedmiotu sa wg mnie nie warci pomocy. Bo jak sami wiemy poruszane tematy to podstawy podstaw, wymagajace 2 rzeczy:

1) umiejetnosci podstawowych operacji matematycznych

2) umiejetnosci logicznego myslenia.

no i oczywiscie czasu ktory sie spedza glownie na punkcie 2.

 

Z premedytacja nie pomagam takim ludzia i staram sie pietnowac ich, bo wiem ze jak wszystko latwo przychodzi to ludzie sie do tego przyzwyczajaja. I cale zycie szukaja frajera ktory im pomoze. Znam osobiscie osoby ktore jak nie musza to zwala wszystko na ciebie abys im "pomogl". Wiec wole wymusic na takich osobach aby laskawie ruszyly dupe i wziely sie za to co sie od nich wymaga, a nie szukaly wszedzie pomocy.

 

Inna sprawa to fakt ze obecnie internet wszystko ulatwia, mamy wiecej:

1) plagiatow

2) "pomocy"

3) inwalidow umyslowych

 

i sami ich tworzymy.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram Tostera, jeżeli mamy pomagać człowiekowi w potrzebie to lepiej wyszedłby na tym użytkownik który by nie napisał tematu w stylu:

"Potrzebuje pomocy na jutro do szkoły... " tylko coś w stylu: "Uczę się podstaw, szukam problemu w programie, czy ktoś pomoże ? ".

 

Jaka jest tu różnica? Pierwsza osobę odbieramy jako typową pijawkę, której dasz to co chce i znika. Drugą osobę już tak nie odbieramy, bo jest szansa, że uf ten użytkownik robi to dla siebie... chce programować jak my i do tego mu potrzeba pomocy.

Pomoc warta jest dla ludzi, co się tym interesują i przy tym zostają... a nie dla tych co potrzebują na zaliczenie przedmiotu.

 

I tu nie leży problem z brakiem czasu... lecz z faktem komu tej pomocy użyczamy.

Leserowi czy zainteresowanemu.

 

Zapytajcie samych siebie czy uczycie się z lekcji na lekcję, z wykładu na wykład

 

OK, można kogoś nakierować na błąd... ale nie napisać mu gotowca. A sory, studia to chyba dla mądrzejszych są takich od których wymaga się by wiedzieli coś więcej na dany temat, a takie podstawy (programowania) to w gimnazjum przecież bywają nawet.

 

Pozdrawiam.

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaniecie poszufladkowani. Kanar123, KaYou, xevil21, jozekkg - pomagają, Toster - moderuje, czyli wykonuje to co do niego należy (i trochę się wyżywa), spike - offtopuje, a HNB zauważa ciekawe rzeczy. Hmm... Jeszcze został Dexarz :D

 

Toster, w którymś ze wcześniejszych postów napisałeś o płaceniu specjalistom. Moim zdaniem masz tam całkowitą rację (zresztą z tego co wiem to obaj piszemy progamy na zlecenia) jednak jest pewno "ale"... Wspominasz o wkładaniu własnego wysiłku, jakiejś samodzielnej pracy. Czy nie wydaje Ci się, że osoba prosząca o pomoc w tym wątku odniosła się z szacunkiem(?) do forumowiczów? Wiadomość napisana z polskimi znakami itp. Heh, równie dobrze mogę powiedzieć, że to był tani chwyt, ale z drugiej strony po takim zachowaniu widać, że danej osobie naprawdę zależy na odpowiedzi.

 

Sam też nie lubię jak ktoś mnie pyta o pomoc która miałaby polegać na bezpośrednm załatwieniu przeze mnie problemu. Nie lubię nieróbstwa już nie wspominając o tym, że dawanie wędki jest dla mnie przyjemniejsze od dawania ryby. (Nakarmisz trola raz, to wróci po następny kęs*).

Toster. Odniosłem wrażenie, że albo jesteś dość mocno podirytowany, albo poczułeś się przeze mnie zaatakowany (a nie miałem takiego zamiaru). Tak czy siak wydaje mi się, że pochodzisz do tego trochę zbyt emocjonalnie. Chyba stoimy po tej samej stronie barykady ;)

 

Spike... Czytając Twoje posty nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Swoją drogą możesz być dumny bo to właśnie Twoje wypowiedzi sprowokowały mnie do wzięcia w tej zacnej dyskusji. W ogóle to odniosłem wrażenie, że jesteś takim typkiem, który stoi za plecami Tostera, jest od niego niższy o połowę i w przeciwieństwie od niego nie jest uzbrojony w miniguna. Zacznę od, że przytaknąłeś Kanarowi. Tylko chyba nie wiesz czemu przytaknąłeś bo zaraz za tym poradziłeś zanurkowanie w kursy i poradniki. Ok, ale Kanar POMÓGŁ i poradził kurs, a Ty tylko napisałeś coś co można streścić w "spadaj!". Takie odniosłem wrażenie. Poza tym:

"Ewentualnie zawsze można trochę te zasadę obejść zadając pytanie: Czy mieliście styczność z .... smile.gif

Trochę głowy, a nikt tutaj przebywający nie obluzga tongue.gif żeś lama biggrin.gif xD"

Tak właśnie będą cwaniakować nieroby których cesz tępić, wiesz?

Sam mówisz o rzeczowości pytań i o tym, że nie trzeba tak "po chamsku" oczekiwać, że ktoś za nas napisze program, a sam "po chamsku" piszesz te i inne bzdury...

 

Ciebie i Tostera różni wiele rzeczy. Toster wygląda na osobę mimo wszystko (pozdro! :D) poważną, ale taką której powoli puszczają nerwy, natomiast Ty zdajes się po prostu wywyższać i wyżywać na ludziach, o! Może Ci sie wydaje, ale Toster ma inny pogląd na tę sprawę. Tak to przynajmniej wygląda z mojej perspektywy. Przeczytaj więc jeszcze raz cały temat i zobacz co mówią człowieki.

 

Dexarz... :D Twoje posty na prawdę są... hm... urokliwe. Mimo, że offtop jak nie wiem co to masz u mnie plus bo pojawił się uśmiech na mej twarzy czytając Twoje wypowiedzi

 

*- dziękuję za szamę i również życzę "smacznego wszystkim"! :D

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaniecie poszufladkowani. Kanar123, KaYou, xevil21, jozekkg - pomagają,

 

:rolleyes: Jeśli chodzi o mnie, to jeśli mam możliwość, to staram się pomagać. Nie tylko na forum, ale w życiu codziennym też w zasadzie niczego za to nie oczekując. Jednak często taka pomoc wraca. Jeśli potrzebuję pomocy to też mogę na nią liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze:

Nie dostałem za życia wiele pomocy... a widząc kolejny post dot. wykonania jakiegoś zadania to, aż mi nerwa puściła :P

Owszem poniosło mnie trochę, widać każdy ma swoją naturę. Moja jest taka, że nie na widzę wykorzystywania innych dla własnego dobra.

No ale okey :D chociaż bardzo cieszy mnie fakt, że mam na własność szufladkę :D

 

PS. nie stoję za żadnymi plecami, to że się z kimś zgadzam nie znaczy, że będę go wołał w obronie swojej osoby. A broni nie nosze mimo wszystko. :)

Pozdrawiam.

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wosiedem - HNB a nie HBN ;P

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...