Skocz do zawartości

Lazarus i Linux też


TSr
 Share

Polecane posty

Co powiecie o dodaniu do serwisu tematyki związanej z Lazarus'em [www.lazarus.freepascal.org]? Uważam, że świetnie pasuje do Unit1.pl :) Właściwie to nie ma dobrej polskiej strony o tym środowisku.

 

Druga sprawa to programowanie międzyplatwormowe. Było by wspaniale napisać coś i tylko przekompilować na różne systemy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o dodaniu do serwisu tematyki związanej z Lazarus'em [www.lazarus.freepascal.org]? Uważam, że świetnie pasuje do Unit1.pl :) Właściwie to nie ma dobrej polskiej strony o tym środowisku.

Jeśli chcesz zająć się tym tematem i będziesz go prowadził jak należy, to jasne, czemu nie ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział to napewno bardzo fajna sprawa :twisted: tylko jak na razie nie wiem co konkretnie miałbym do napisania ;)

Możnaby przetłumaczyć jakieś fragmenty ze strony lazarusa, albo rozpocząć jakiś projekt... Jeszcze ekspertem w temacie nie jestem ;)

 

Jeśli ktoś podsunie dobre pomysły to mogę coś zrobić w sprawie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum dawnego "Ambitniaka" :D

 

Co do Lazarusa ... na początku przydałyby się podstawowe informacje jego temat. Co to jest, do czego służy oraz ewentualnie prosty, przykładowy programik.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Nakiel)Witam na forum dawnego \"Ambitniaka\" :D

Witaj :D - tak poza tematem to ciagle mysle co dalej z Ambition ;) i nawet mam taki pomysł żeby wskrzesić to co było, ale właśnie pod Lazarusem - jak na razie idzie ciężko 8)

Jeszcze napisze wiecej w stosownym dziale i może kogoś to zainteresuje.

 

Co do Lazarusa ... na początku przydałyby się podstawowe informacje jego temat. Co to jest, do czego służy oraz ewentualnie prosty, przykładowy programik.

To jest do zrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem niedawno o tym z Iskarem. Myślałem o wskrzeszeniu Ewolucji, ale jako projektu Open Source związanego z Unit1.pl. Niestety, ale to nie takie proste i wątpię, czy ma w ogóle sens. Po pierwsze konieczna byłaby zgoda wszystkich programistów pracujących przy projekcie, po drugie nie mamy grafiki. Z tego co wiem OzO miał ją wykorzystać w innej "Ewolucji". Tworzenie gry 2D może nie zainteresować zbyt dużej ilości osób, teraz powstają chyba tylko trójwymiarówki. Osobiście nie miałbym zbyt dużo czasu na pracę przy projekcie, a nie można robić wszystkiego jednocześnie, bo w rezultacie nic się nie zrobił. To tak w wielkim skrócie.

 

Jeśli jednak chciałbyś zająć się "odbudową" Ambition, kontynuować Ewolucję lub zacząć coś zupełnie nowego to możesz na mnie liczyć. Będę starał się pomagać na tyle, na ile będzie to możliwe.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
 Share

×
×
  • Utwórz nowe...