Jump to content

Regulamin forum serwisu Unit1


Iskar

Recommended Posts

Witam, proszę wszystkich użytkowników o zapoznanie się z niniejszym regulaminem forum serwisu Unit1 oraz przestrzeganiem go:

Kultura na forum.
1. Na forum obowiązuje zakaz używania wulgarnego słownictwa oraz obrażania innych użytkowników, a w razie zauważenia takiego zachowania prosimy o jego niezwłoczne zgłoszenie do jednego z Administratorów/Moderatorów(PW).
2., należy go niezwłocznie poprawić.
3. Nie przyjmujemy wymówek typu: 'Ale ja mam dysleksję!'. Tym bardziej powinnienś dbać o jakość własnych wypowiedzi.
4. Nie obowiązuje na forum nakaz używania polskich liter-to indywidualna sprawa każdego użytkownika.
5. Nie piszemy postów stosując WIELKIE LITERY, gdyż jest to uznawane za krzyk, a na forum nie krzyczymy.
6. Nie wolno zamieszczać na forum zdjęć oraz linków do stron pornograficznych. Reklamowanie własnych firm/serwisów, prośby o klikanie w baneru itp. także jest niedozwolone. Można zamieszczać adresy innych stron w podpisach bądź wtedy, gdy odpowiadamy na czyjeś pytanie.

Admini/Moderatorzy.
1. Pytaniom/sugestiom/spostrzeżeniom na temat serwisu i forum poświęcony jest osobny dział forum, a w dziale 'Beczka' można zamieszczać posty na wszelkie tematy.
2. Nie proś Adminów, aby dali Ci uprawnienia Admina/Moderatora, bo i tak go nie dostaniesz. To my ustalamy komu zaproponować moderowanie któregoś z działów.
3.

Przed zadaniem pytania.
1. Upewnij się, że na pewno sam sobie z nim nie poradzisz-ile już razy użytkownicy po kilknastu minutach sami sobie odpowiadali?
2. Sprawdź, czy w serwisie Unit1 nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, przeszukaj także forum-bardzo możliwe, że któryś z użytkowników zadał kiedyś podobne-jeśli nie identyczne-pytanie.
3. Sprawdź w helpie-bardzo często będzie pomagał Ci w uzyskaniu odpowiedzi. Nie znasz angielskiego? To już Twój problem, w dzisiejszych czasach jego znajomość jest bardzo przydatna, wręcz potrzebna. Poza tym, często nie trzeba wiele rozumieć z opisów, aby zrozumieć co i jak, tym bardziej, jeśli do danego zagadnienia dołączony jest kod źródłowy, którego przanalizowanie może rozwiać wszelkie wątpliwości.
4.

Zasady pisania na forum(programowanie)
1..
2. Nazwy tematów-to bardzo drażliwa i ważna sprawa. Tematy typu 'POMOCY!!!', 'Heeelp jutro zaliczenie!' czy też 'Delphi-problem' bedą od razu usuwane, nazwa tematu powinna jak najlepiej streszczać problem, np.:
CYTAT[C++] Błąd podczas kopiowania zawartośći obiektu mojego typu
[quote] [Delphi] Problem z zakładaniem globalnego hooka na myszkę [/quote]
Poza tym, nie zaznaczaj w temacie, że potrzebujesz szybko odpowiedzi np. [PILNE], nie licz, że będziesz miał pierwszeństwo w dostawaniu odpowiedzi na swój problem, wszyscy są równi i mają prawo otrzymać odpowiedź w tym samym czasie. Części typu [PILNE] będą usuwane.
3. Jeżeli to możliwe, zamieść fragment kodu źródłowego, który posądzasz o wadliwe działanie, kod koniecznie zamieść w znacznikach kolorujących skłądnię, które znajdziesz obok etykiety 'Kod:' podczas pisania postu, pod znacznikami HTML.
4.
5. Staraj się opisać swój problem w jasny, przejrzysty i nieskomplikowany sposób. Nie rozpisuj się, staraj sie zawrzeć dużo treści w niewielu słowach, aby po przeczytaniu twojego postu nie trzeba się było głowić: 'O co mu chodzi?'.
6.(chyba, że ktoś sobie nie życzy podania jego nicku, wtedy PW do jednego z Adminów/Moderatorów).

Dział Beczka
1. Jest to dział przeznaczony na tematy nie związane z programowaniem, można zamieszczać w nim dowolne treści, ale nie sprzeczne z ogólnym regulaminem.

Nie przestrzeganie regulaminu forum wiąże się z opuszczeniem forum-mniej lub bardziej po dobroci.
Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu w każdy momencie, bez podania przyczyny.

przez Iskara

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...