Skocz do zawartości

A moze by tak Jabbera?


Gifanonim
 Share

Jabber  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jeste? za uruchomieniem serwera Jabbera na Unit1.pl?

    • Tak
      9
    • Nie
      1
    • Nie wiem
      4


Polecane posty

Ciekawy pomysl i jestem za chociaż ni wiem co to Jabber (kojarzy mi sie z CMS'em lub językiem programowania)

 

 

EDIT

 

Już wiem co to Jabber i jestem za ...

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu pomyslelem ze to pewnie dobra rzecz ...a teraz już wiem to gitarowo

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślimy ;) Ale niech się więcej osób wypowie, czy będzie z niego korzystać.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się załączyć ankietę do pytania (Tak, Nie, Nie wiem)! Ja akurat nie potrzebuję jabbera i mam baaardzo negatywne wspomnienia.

 

Z drugiej strony w czasach kryzysu serwerów jabberowych przydałaby się taka inicjatywa ;).

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzysu serwerów jabberowych nie zauważyłem, jest całkiem spory wybór. Mnie osobiście nie chciało by się zmieniać swojego JID, ale dla nowych użytkowników, albo dla tych, którzy chcieli by zmienić serwer to na pewno będzie gratka ;) Pole GG koniecznie trzeba usunąć lub zmienić na JID.

 

Dla tych co nie wiedzą czym jest jabber: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jabber

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomijam, czy GG działa czy też nie. To jest powód, żeby się przenieść, ale jak dla mnie jest wiele innych - bardziej znaczących.

W jabberze mamy powiadomienia o pisaniu, o zamknięciu okna, brak statusu 'niewidoczny' (to jest ogromna ZALETA! nie ma takiej syutuacji, że wszyscy siedzą na niewidce i pogadać nie można), za to mamy inne i więcej statusów, możemy ustawić większy opis (ach... ile razy zabrakło mi paru liter w gg) to wszystko sprawia, że z komunikatora korzysta się po prostu z większą wygodą.

 

Ps.

I nie mówcie, że tego nikt nie używa. Sam mam 32 kontakty (parę osób nawet rezygnowało całkowicie z gg) i to mi wystarcza.

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ale nie obiecuję dokładnie kiedy. W najbliższym czasie...

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Serwer odpalony. Na razie bez SSL oraz bez ograniczeń przy rejestracji. Kto chce może konto założyć.

 

Adres serwera: jabber.unit1.pl

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na jabber.gda.pl oraz jabber.unit1.pl i kontaktują się ze sobą bez problemów.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Share

×
×
  • Utwórz nowe...