Skocz do zawartości

Piractwo a programowanie


Greensand

Polecane posty

[quote] Z drugiej strony zastanówcie się... sami chcemy robić gry, jak się poczujecie jak za 1-10 lat wydacie super hit i pójdziecie na stadion i zobaczycie multum piratów co krzyczą : \"Siuper gra 20zł\" Patrzycie a to wasze dzieło ? hmmm albo się zakręci w oku łezka albo dostaniecie kurwicy :twisted: [/quote]
Właśnie za tyle sprzedają w "Super gra", czy jakoś tak gry jak np. Painkiller, albo dodatek do niego, a to naprawdę dobra gra 3D, czesko-polska, ale dobra smile.gif
I nawet na opakowaniu w kioskach jest napisane "oryginały tańsze niż piraty", więc gdyby wszystkie gry wydawano po 20 zł to by zarobili być może więcej, ale dystrybutorzy wiedzą, że ludzie są już tak przyzwyczajeni do piractwa z dawnych czasów, kiedy z cen aż tak nie mogli zejść bo niewiele osób miało dostęp do nagrywarek, więc nie mogą obniżyć ich aż tak, myślicie, że dystrybutorzy płacą aż tyle za każdą grę importowaną do Polski ?? Nie, ale dają mniej kopi po większej cenie do sklepów, by zarobić chociaż na tych co kupują oryginały....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze wypowiedz bedzie w tamacie ...
jezeli cos kosztuje 20 zlotych i jest wydane na tloczonej plycie, wybacz ale nie pojde kupowac za 10 czy 15 nagrywanej od pirata. W oryginale moze nie byc ksiazeczkiz opisem, niech bedzie adres skad sciagnac pdf'a ... dla mnie wystarczy. Wytloczenie plyty kosztuje grosze jezeli idzie to w wiekszych seriach a nownosci niech sobie i nawet kosztuja 30 ...
teraz takiego Warcrafta kupuje 10 osob na tysiac ... jakby kosztowala 1/5 tej ceny sadzisz ze sie nie znalazloby ich 50at albo i wiecej? mozim zdaniem sprzeadasz poszla by w gore ze hej, co dowodzono juz podczas akcji tania oryginalna plyta itp kiedy ceny nowosci mozna bylo kupic za grosze. I ludzie kupowali ... bo warto. To samo by bylo z grami. Dajcie przystepna cene z piractwo straci podstawy bo po co piracic jak za normalna przystajaca do zarobkow cene mozna ja miec legalnie.
To ja tyle, ide pod zimny prysznic. Dyskusje na temat piractwa zawsze mnie rozgerzewaja.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości poszukałem na google raknigu państw pod względem piractwa (http://www.cbsnews.com/stories/2004/07/07/...ain628008.shtml) . Jak można zauważyć czym biedniesi obywatele państwa , tym większy stopień piractwa i w tym, moim zdaniem, powinniśmy doszukiwać się powodu. Fakt, że gry są drogie ale troche cieżko sprzedawać gry po 20zł skoro ich stworzenie kosztowało wiele milionów.
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...